McDavid megelőzte Jari Kurrit

Most már az Edmonton kapitányáé a harmadik legtöbb gólpassz a franchise történetében. Zach Hyman triplázott.

Evan Rodrigues és Sam Reinhart nyerte meg a meccset a Floridának a Dallas ellen, ugyanis a Panthers párosa négy gólt és összesen hét pontot tett a közösbe az 5-4-re megnyert mérkőzésen. A kiegészítőembernek számító Rodrigues a Winnipeg elleni október 14-én lejátszott találkozó után szerzett ismét négy pontot ebben a szezonban.

Nyikita Kucserov és Andrej Vasziljevszkij volt a két főszereplője a Tampa Bay–Pittsburgh összecsapásnak. A Bolts 3-1-re győzött, az orosz hálóőr pedig 24 lövést fogott és csak 53 másodpercre volt a shutouttól. Vasziljevszkij honfitársa is kiemelkedően játszott: egy-egy góllal és gólpasszal járult hozzá a győzelemhez, amivel 11 találkozóra növelte a pontszerző sorozatát. Kucserov a sorozat mind a 11 találkozóján adott gólpasszt, ezzel megdöntötte Brad Richards és Martin St. Louis klubrekordját.

A St. Louis hiába vezetett két góllal Vegasban, 6-3-as vereséggel távozott a kaszinóvárosból. A Golden Knights 1-3 után rálépett a gázra és zsinórban ötöt pakolt be a Bluesnak, amiből négyet a második harmadban szerzett kereken tíz perc leforgása alatt. A bajnokcsapat hat gólszerzője között ott volt a karrierje 200. találatát jegyző Jonathan Marchessault is.

A nap legsimább meccsét Rogers Place-ben játszották, ahol az Edmonton 6-1-re verte a Carolinát. Az egymás után az ötödik meccsét nyerő Oilersben Zach Hyman triplázott, Connor McDavid és Mattias Janmark pedig három gólpasszt adott. Connor McDavid a három előkésztéssel már 571-nél jár, amivel maga mögé utasította Jari Kurrit (569). A lista első két helyén Wayne Gretzky (1086) és Mark Messier (642) áll.