DEAC–FEHA19 2-3

A székesfehérváriak Seregély Máté találatának köszönhetően hosszabbításos sikernek örülhettek Debrecenben.

A DEAC-nál visszatért az immáron 17-esben játszó Jeliszejenko, ellenben nem szerepelt Jakabfy Sámuel és Szmirnov. A FEHA19-ben Szécsi és Dubszkij debütáltak, visszatért Balasits, ám az előző találkozóhoz képest nem lépett jégre Falus, Bogesic, Ambrus Csongor, valamint Alapi. A mérkőzés első harmada sokáig sportszerűen telt, valamint a kapusokról szólt: a játékvezetők 45 másodperccel a szünet előtt osztották ki a felvonás egyetlen kisbüntetését, míg Hetényi és Melnyicsuk egyaránt hibátlanul védett a nyitó húsz percben.

A második játékrész áthúzódó hazai emberelőnnyel indult, nem éltek vele, ahogyan nem sokra rá a vendégek is kihagytak egy fórt. A 26. percben megtört a gólcsend, amikor Mingazov takarásból leadott távoli korongjára nem tudott reagálni Melnyicsuk (1-0). A mérkőzés közepén újra létszámfölényben támadhattak a cívisvárosiak, kibekkelték a székesfehérváriak. A második szünet előtt négy perccel egyenlített Anatoli Bogdanov együttese, Salamon távoli lövése megröptette Hetényi kulacsát (1-1). A középső harmad végén eljött a második FEHA19-fór, ami fél perc erejéig átlógott a harmadik elejére.

A meccs korábbi előnyeihez hasonlóan ez a lehetőség is kimaradt, akárcsak nem sokkal később a FEHA19 esetében is. A találkozó következő emberfórja során már bejutott a kapuba a korong: Hetényi a védése után nem találta a játékszert, viszont Koszinszkij igen, így a székesfehérváriak fordítottak (1-2). A DEAC hajtott az egyenlítésért, három perccel a vége előtt öt a négy ellen támadhatott, majd a kapuslehozatalt követően már kettővel több hazai lehetett a jégen. A fórt technikailag nem használták ki a cívisvárosiak, ellenben a kiegészülés után nem sokkal Vasziljev révén kiharcolta a hosszabbítást a debreceni együttes.

A túlóra 27. másodpercében a kiugró Bucskinnal szabálytalankodtak, büntetőt lőhetett, a próbálkozása a kapuvason csattant. A ráadást a nemrég a ferencvárosiaktól kölcsönvett Seregély döntötte el, amikor jól mozgott be a kapu elé, majd értékesítette a passzt.

A FEHA19 3-2-re győzött, vasárnap a DVTK Jegesmedvéket fogadja. A DEAC-ra ugyanazon a játéknapon az FTC-Telekom vár.