Black Wings Linz–Hydro Fehérvár AV19 4-2

A Volán nem egészen három percig vezetett az alapszakasz-helyezésről döntő ki-ki meccsen, így a 8. helyen zárt és pályaelőnnyel készülhet a playoff-kvalifikációs körre.

A Fehérvárnál Vértes, Ambrus Gergő és Szabó Dániel betegség miatt nem volt keretben, a kapuban Roy kezdett.

A nyitó harmad a jégen, a lőlapon és az eredményjelzőn is kiegyenlített küzdelmet hozott. A vezetést a Volán ragadta magához a 17. percben. A negyedik sor egy jó akció során sokáig bent tudta tartani a korongot a linzi zónában, és többször is veszélyeztetett, a végén Mihály Ákos révén sikerrel: a fiatal csatár okosan, takarásból, ütemtelenül lőtte el, Höneckl nem is tudott védeni. A csapatok mégis döntetlennel vonulhattak az első szünetre. Az utolsó percben Brucker húzta meg a kapu mögött, nem támadták, így a bulikörből ráfordult, csuklóból elengedett lövése megtalálta az utat a rövidbe (1-1).

Gyors osztrák góllal indult a középső etap. Egy rossz passz a támadóharmadban elég volt, hogy a Linz leforduljon, a villámgyors ellentámadás végén Kristler magabiztosan lőtte ki a lepkés oldalt – két és fél perc sem telt el, már a hazaiaknál volt az előny (2-1). Három minutummal később a második emberelőnyét már gólra váltotta a Black Wings. A türelmesen megjátszott fóros figura végén a jól bemozgó Knott kapta a keresztpasszt, erős és pontos lövésére Roy már nem érhetett át a rövid fölsőhöz, a linziek így rontottak a Fehérvár ligamásodik 85.12%-os emberhátrányos mutatóján (3-1). Mindössze 45 másodperccel később gyakorlatilag eldőlt a meccs. Magosi az éppen cserére lekorcsolyázó társhoz akart passzolni, a megszerzett ajándékpakkal Kristler lódult meg és bevágta önmaga második, csapata negyedik találatát (4-1). A mérkőzés felén túl Stipsicz csökkentette a deficitet egyenlő létszám mellett: a válogatott bekk egy bulielhozatal után tüzelt kapásból, lapos lövése Höneckl lepkésén megpattanva jutott be a kapuba (4-2). A játékrész végén a Volán is megkapta első előnyét, az erre a harmadra eső 1:33 percnyi fórra nem sikerült élni.

A záró periódusra áthúzódó 27 másodpercnyi létszámfölény is kihasználatlanul maradt, s bár a Fehérvár volt kétgólos hátrányban, a fennmaradó időben is inkább a Linz akarata érvényesült – Roy-nak egy ízben ajtó-ablak ziccerben kellett megőriznie a 4-2-t Romig szólójánál. Így végül nemhogy a 7. helyhez szükséges rendes játékidős siker, de a pontszerzés sem jött össze, vagyis a magyar csapat tavalyi ezüstérmesként a 8. pozícióban zárta az ICEHL 2022/23-as alapszakaszát, s várhatja, az Asiago, Graz kettős közül kit kap ellenfélül a kedd este hazai jégen rajtoló playoff-kvalifikációs körre.