Magyar pontok az NCAA-ben

Összefoglaló a külföldön szereplő magyar női játékosok teljesítményéről.

PHF

A női NHL-ben Garát-Gasparics Fanni és Dabasi Réka csapat, a Metropolitan Riveters nem játszott a hétvégén. A Montreal Force, Taylor Baker együttese a listavezető Boston Pride-dal találkozott, és két vereséggel (1-4, 1-2) zárt. A magyar válogatott hátvédnek összesen hét lövése volt, pontot nem szerzett. A Montreal mindkét meccsen többet lőtt kapura, mint ellenfele, ám a hatékonysággal gondja adódott.

A Montreal az ötödik 20 meccsen gyűjtött 19 ponttal, a Riveters a hatodik, 18 meccsen szerzett 16 ponttal. A playoffba az első négy helyezett jut be, és mivel a két együttes még kétszer játszik egymással, a negyedik hely elérésére csak egyiknek van esélye. Ehhez a Connecticut Whalest kell megelőzni, amely 29 pontnál tart 19 meccs után.

NCAA

Az amerikai egyetemi ligában Seregély Míra és a Maine a Merrimack ellen zárta az alapszakaszt. Az első meccset 5-2-re nyerte a magyar csatár csapata, a másodikat viszont 3-1-re elveszítette. Seregély Míra a győztes meccsen két asszisztot jegyzett, összesen nyolc lövéssel próbálkozott. A Maine-re a keleti csoport negyeddöntőjében a Providence vár majd.

A St. Thomas Odnoga Lottival a soraiban a Minnesotával, Kreisz Emma leendő csapatával találkozott. Az első meccset hosszabbításban nyerte a magasabban jegyzett Minnesota 2-1-re, a másodikon pedig a magyar hátvéd is betalált, de együttese 4-2-re kikapott.

ZSHL

Az orosz ligában Hayley Williams csapata, a Dinamo-Nyeva három mérkőzést is játszott az előző héten. A Sencsen ellen először 6-1-re győztek a szentpéterváriak, aztán 5-4-re kikaptak, majd szintén 5-4-re verték a Cseljabinszkot. A magyar válogatott csatár egy asszisztot adott. A Dinamo a harmadik helyen áll.