A Pustertal otthonában próbálhat meg újra zárkózni a Volán

A kvalifikációért kaparó olaszok otthonában igyekezhet kimászni a négy meccs óta tartó gödörből a Fehérvár vasárnap este.

Távolodik a biztos negyeddöntő a Hydro Fehérvár AV19-től, amely pénteken a Klagenfurttól is kikapott hazai jégen, sorozatban negyedik veresége után már 9 pontosra nőtt a hátránya a 6. Viennához képest (igaz, a magyar csapat két meccsel kevesebbet játszott a bécsieknél). Az alapszakaszból fennmaradó hétmeccses etap első állomásaként a Pusteral otthonában játszik a Volán, vasárnap este 18 órától. A két együttes más célokért küzd: az olaszok jelenleg a 13-as mezőny 11. helyén szerénykednek, ám csupán két pont hátránnyal a 10. Grazhoz képest. Ennek, ugye, azért van jelentősége, mert az alapszakasz 7–10. helyezett csapatai kvalifikációt vívnak a negyeddöntő fennmaradó két helyéért, a Farkasok tehát azért kaparnak, hogy legalább egy körrel meghosszabbítsák szezonjukat. Ha a Fehérvárnak nem sikerülne odaérnie arra a bizonyos 6. helyre, akkor a magyar csapat számára is lenne jelentősége, hogy a 7. vagy 8. helyen végez, hiszen a 7.-ként záró együttes választhatja ki, hogy az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcot a 9. vagy 10. helyezett közül melyikkel óhajtja megvívni.

A Volánnak azért is jött nagyon rosszul a Klagenfurt elleni rendes játékidős hazai vereség, mert a tabellarivális osztrákok így 8 egységre növelték előnyüket közvetlenül a mieink előtt, ami úgy is soknak tűnik, hogy eggyel náluk is több meccset játszottak a székesfehérváriak.

A Pustertallal eddig idén kétszer meccselt Kevin Constantine legénysége, mindkétszer rendes játékidős magyar siker született (2-0 és 4-1). A Klagenfurt ellen legalább már odáig eljutott a Volán, hogy a játék képe és a helyzetek alapján azt a meccset nyerni kellett volna; s noha idén a 3 lőtt gól sem számít tőlük rossznak, ahogy a vezetőedző is fogalmazott, meg kellene tudni oldani most már egyszerre azt, hogyha az elégséges lőtt gólszám megvan, akkor hátul ne kapjanak többet az ellenféltől. Ha ezt a lécet sikerülne megugrani, úgy a Pustertal otthonában zárkózhatna az előtte állókhoz a székesfehérvári csapat.

Az összecsapást 18 órától a szokott streamoldalon lehet élőben követni.

VÁL 18:30 HUNNOR INFO