SC Csíkszereda–FEHA19 7-3

A Sportklub négy emberelőnyös és három emberhátrányos gólnak köszönhetően nyert a székesfehérvári tartalékcsapat ellen.

A Sportklub szombaton a csapatot sújtó sérülés- és betegséghullám miatt nem tudott kiállni a brassóiak ellen a román bajnokságban, de szerencsére a FEHA19 ellen 18 mezőnyjátékos már rendelkezésre állt Hozó Levente számára. A találkozó 6. percében Ambrus Csongor korongot szerzett a csíki harmadban, kapura tette, Dobos beleért, így a játékszer bejutott a hazai kapuba, ám a játékvezetők videobírózást követően annulálták a gólt magas bot miatt. Nem sokra rá emberelőnyben támadhattak a fehérváriak, nem éltek a lehetőséggel, ellenben a 15. percben a Sportklub kihasználta az első emberelőnyét, Becze távoli lövésébe talán beleértek, mindenesetre Márkus tehetetlen volt (1-0). A nyitó harmad végén kettős emberelőnybe került a FEHA19, ami nagyon rosszul sült el a vendégek szempontjából: amikor már csak a szimpla hátrányt maradt, a csíkiak korongot szereztek, megléptek három az egy ellen, végül a büntetőpadról visszatérő Salló megduplázta a hazaiak előnyét (2-0).

A második húsz perc első fele is bővelkedett kisbüntetésekben. A FEHA19 kihagyott egy fórt, majd ezt követően a Sportklub élt a létszámfölényes lehetőségével, Szkacskov zárta góllal a korongjáratást (3-0). A sorminta folytatódott, a csíkiak kibekkeltek egy hátrányt, aztán megint Szkacskov talált be emberfórban (4-0). A 33. percben szépítettek a vendégek, Zohovs piszkálta be a szabadon maradt korongot (4-1). A játékrész végén megint öt a négy ellen támadhatott a FEHA19, ami megint emberhátrányos gólt hozott, ezúttal Mikkola villant.

A záró felvonás Sportklub-emberelőnnyel indult, miután az egyik vendég jégkorongozó az előző harmad végén szabálytalankodott. A következő fehérvári kiállítás két gólt hozott: előbb Fekete Alex volt eredményes hátrányban, míg Stach egy pontos lövéssel 6-2-re módosította az állást. A játékrész közepén záporoztak a büntetések, volt olyan játékhelyzet, amikor a FEHA19 négy a három ellen támadhatott. Az 52. percben Moksancev kiszorított helyzetből háromgólosra csökkentette együttese hátrányát. A mérkőzés még tartogatott egy emberhátrányos találatot: négy perccel a vége előtt Milan ugorhatott ki.

A Sportklub 7-3-ra győzött, utolsó alapszakasz-mérkőzésén kedden a Dunaújvárosi Acélbikákat fogadja. A FEHA19 hétfőn Gyergyószentmiklóson zárja erdélyi túráját.

sccfha_markus_vesely

fotó: Pál Zoltán/SC Csíkszereda

Sajnálom, hogy emberelőnyben ennyi gólt kaptunk

Egy nagyrészt elégedett, és egy tömör, velős edzői értékelés a FEHA19 csíkszeredai vendégjátékát követően.

Tódor Krisztián, másodedző, SC Csíkszereda: “Úgy gondolom, jó meccset játszottunk. Megvoltak az ellenfél lehetőségei is, de mi jóval nagyobb arányban ki tudtuk használni a mieinket. A támadóharmadban effektívek voltunk, a védekező zónában viszont nem tetszett, ahogyan a kapunk előtt védekeztünk. Ott keményebbnek kell lennünk. Készülünk a keddi mérkőzésre, a srácok fognak kapni videóanyagot az ellenfélről, kielemezzük az emberelőnyt és -hátrányt az ő részükről, megpróbálunk, miképpen most is, ugyanolyan hatékonyan játszani előnyben és hátrányban is, valamint 5 az 5 ellen is.”

Anatoli Bogdanov, vezetőedző, FEHA 19: “Sajnálom, hogy emberelőnyben ennyi gólt kaptunk. Számunkra sajnos az emberfór nem jelentett előnyt ezen az estén.”

Erste Liga, Vákár Lajos Műjégpálya, 1500 néző. Játékvezetők: Sikó, Sikó, Stefan, Gheorghies.
Adorján: 88,0% (Simo)
Márkus: 70,8% (Zupancic)
Kubát, Salló, Krikunov, Stach, Szkacskov
1
Kóger, Mingazov, Cizas, Moksancev, Zohovs
Schaus, Láday, Sofron, Rokaly Sz., Péter B.