Johnny Gaudreau visszatért Calgaryba

Az egykori közönségkedvenc pontokat szerzett, de nem tudta győzelemre vezetni a Columbust. Mika Zibanejad és Craig Anderson is mérföldkőhöz ért.

A New York Rangers hazai környezetben verte 6-2-re a Floridát, amivel megszakította a délkeleti gárda öt találkozón keresztül tartó pontszerző sorozatát. A mecset a sokkal jobb helyzetkihasználás döntötte el, hiszen amíg a Rangers 26 lövésből hatszor volt eredményes, addig a vendégek 35 kísérletből csak kétszer. Az összecsapás 1-1 után dőlt el, amikor a Rangers zsinórban négyet lőtt, az utolsó kettőt 14 másodperc alatt. 5-1 után Paul Maurice, a Panthers edzője olyat húzott, amit alapszakasz-mérkőzésen gyakorlatilag nem látni: teljesen unortodox módon, kilenc perccel a befejezés előtt lehozta a kapusát az egyenlítés reményében. A Florida szépített is gyorsan, a New York viszont Filip Chytil jóvoltából visszaállította a négygólos differenciát, ami a befejezésig már nem is változott. A Rangersben Adam Fox, Artyemij Panarin és Mika Zibanejad is három pontot szerzett, a svéd center ezzel együtt karrierje 250. gólját is megünnepelhette.

zibanejad 2

A New York Islanders hiába vezetett kétszer is Torontóban, képtelen volt tartani az összesen négy pontig jutó William Nylandert, aki 5-2-es győzelemre vezette csapatát. A svéd center maga egalizált először, majd a New York ismételt vezetését követően előkészítette Tavares egyenlítő gólját. 2-2 után ismét egy assziszt következett, aztán megduplázta a különbséget a második harmad végén. Nylander egyedül az ötödik hazai találatban nem játszott szerepet, amit Auston Matthews szerzett. Mitchell Marner neve mellé sem gól, sem gólpassz nem került, így véget ért a 20 hazai mérkőzésen át tartó pontszerző sorozata.

A Buffalo 3-2-re győzött Dallasban és ezzel egymás után a harmadik győzelmét szerezte. Az American Airlines Centerben mindegyik játékrész egálra végződött a rendes játékidőben: a nyitó és a záró harmad egy-egy gólt hozott, a középsőben viszont érintetlenek maradtak a kapuk. A meccset végül Owen Power, a 2021-es draft 1/1-es játékosának a gólja döntötte el a hosszabbítás első percében. Craig Anderson, a Buffalo kapusa 29 védéssel és győzelemmel ünnepelte a 700. mérkőzését.

Óriási érdeklődés kísérte a Columbus vendégjátékát Calgaryban, ugyanis a nyáron a csapatot elhagyó Johnny Gaudreau először tért vissza ellenfélként a kanadai nagyvárosba. A 29 éves balszélső visszatérése nem is sikerülhetett volna felemásabbra: adott ugyan két gólpasszt, de kihagyott egy büntetőt az első harmadban, csapata pedig a ráadásban 4-3-ra kikapott a Scotiabank Saddledome-ban. A Flames végig irányította a mérkőzést, de hiába volt 24-gyel több kapura lövése, a fantasztikus napot kifogó Joonas Korpisalo meccsben tudta tartani a Columbust – a hosszabbításban azonban már ő is tehetetlennek bizonyult Dillon Dube kapáslövésénél.