A Saint John nyerte a Memorial Kupát

A Sea Dogs a döntőben nagyon simán győzött a Hamilton Bulldogs ellen.

A legrangosabb kanadai juniortorna csoportmérkőzései után az első helyen végző Saint John Sea Dogs jutott közvetlenül a fináléba, míg az egymeccses elődöntőt követően a Hamilton Bulldogs, miután a Shawinigan Cataracterst hosszabbítás után 4-3-ra verte. Az elődöntő után a kupa sorsáról döntő összecsapás már közel sem hozott ekkora küzdelmet: a Saint John minden játékrészt 2-1-re megnyert és végül 6-3-mal húzta be a mérkőzést. A Sea Dogs már a hatodik percben 2-0-ra vezetett, majd ezt követően hiába szépített a Bulldogs, a hazai pálya előnyét élvező Dogs a második harmad első hat percében ugyanúgy duplázni tudott, amivel gyakorlatilag el is döntötte a találkozót. 4-1 után már csak formalitás volt a mérkőzés második fele, ahol a Hamiltonnak semmi esélye sem volt arra, hogy megfordítsa az állást, a különbség a mérkőzés végéig megmaradt a csapatok között.

A döntőben is eredményes William Dufour (Saint John) 6 találattal lett a torna gólkirálya és ezzel együtt az Ed Chynoweth-trófea tulajdonosa. Ugyanő kapta a MVP-címet, míg a legjobb kapusnak járó Hap Emms-emlékdíjat csapattársa, Nikolas Hurtubise kapta. A 2005-ben alapított klub 2011 után másodszor hódította el a Memorial Kupát.