Bajnok a Colorado Avalanche

A denveri alakulat 1996 és 2001 után harmadszor hódította el a Stanley Kupát.

A Colorado a Tampa elleni finálé hatodik mérkőzésén 2-1-re győzött, így összesítésben 4-2-re nyerte a Stanley Kupa-finálét és fennállása során harmadszor ért a csúcsra. A hatodik találkozónak a Lightning csarnoka, az Amalie Arena adott otthont, ahol az volt a kérdés, hogy a Bolts életben tudja-e tartani a triplázási reményeit, vagy az Avs folytatja a fantasztikus menetelését vendégként, ami Stanley Kupa-győzelemhez segítheti.

A Colorado ugyanis az ezt megelőző 9 idegenbeli mérkőzéséből nyolcat megnyert és az egyetlen vereségét éppen a Tampa elleni harmadik mérkőzésén szenvedte el. A Lightning az első harmad feléig meg is tett mindent annak érdekében, hogy rontsa a denveriek idegenbeli mérlegét. Teljesen a kapujához szegezte az ellenfelét és Steven Stamkos révén már a negyedik percben megszerezte a vezetést. Ekkor még nem sokan gondolták, hogy a Tampa ezzel minden puskaporát ellövi és gyakorlatilag momentuma sem lesz a folytatásban. Pedig így történt. A Colorado fokozatosan átvette az irányítást és a nyitó játékrész utolsó percei már Makarról és társairól szórtak. A vendégek góljára a fordulás utánig kellett várni, ekkor egy késleltetett kiállítást váltott gólra Nathan MacKinnon. Az Avs óriási iramot diktált a gólt követően, amit a Tampa képtelen volt követni. A hazaiak erejét felemésztette a védekezés, amit jól jellemez, hogy a második és a harmadik harmadban összesen csak 13 alkalommal találták el Darcy Kuemper kapuját. A Colorado fölénye a 33. percben érett góllá, amikor egy 3 a 2 elleni szituációt Artturi Lehkonen váltott gólra.

2-1-es coloradói vezetést követően a Tampának közel egy fél mérkőzésre való ideje maradt ahhoz, hogy megpróbálja feltörni a Makar vezette védelmet, de még az is gondot okozott Kucserovéknak, hogy helyzetbe kerüljenek. A hazaiaknál rengeteg volt a pontatlan passz, az eladott korong és hátul csak Andrej Vasziljevszkij zsenialitásán múlt, hogy a különbség nem nőtt tovább és a mérkőzés nem dőlt el hamarabb. Az Avsnak viszont ennyi is elég volt a diadalhoz, maradt a 2-1, ami azt jelentette, hogy a Colorado Avalanche megszerezte a negyedik győzelmet a fináléban és ezzel együtt a Stanley Kupát.

A rájátszás legértékesebb játékosának járó Conn Smythe-trófeát Cale Makar kapta, aki a 11. hátvédként érdemelte ki ezt az elismerést. A Stanley Kupát Gabriel Landeskog emelhette elsőként a magasba, aki a negyedik európai születésű kapitány Nicklas Lidström, Zdeno Chara és Alekszandr Ovecskin után, aki átvehette az ezüst grált.