U21-es bajnok a Budapesti Jégkorong Akadémia

Schlekmann Márk emberelőnyből döntött a hetedik mérkőzés hosszabbításában.

Vasárnap este a székesfehérvári C-pályán dobták be a korongot az U21-es finálé hetedik, mindent eldöntő mérkőzésén. Mindkét csapat a szokásos összeállításában lépett jégre, hemzsegtek a keretek az Erste Liga-rutinnal rendelkező fiatalokkal. Az Ifj. Ocskay Gábor NJA kapujában Horváth Dominik, a vendég Budapesti Jégkorong Akadémiáéban Farkas Roland kezdett. Az első gólra a 9. percig kellett várni, a fehérvári Németh Zalán forgatta meg Kárpátit, ziccerét magabiztosan értékesítette, 1-0. Három minutummal később a gólszerző és Dézsi is egyszerre szabálytalankodott, a megítélt kettős BJA-emberelőnyben Varga Kaden tette kapura a korongot, a kapus előtt Makai Miklós ért bele, egyenlítettek a vendégek. A 16. percben 2 a 2 ellen megugrott a BJA, Weidemann Márk becsapta Nochtát, a korongot eltette Horváth kapus mellett, 1-2.

A második játékrészben sokáig nem találtak egymáson a fogást a csapatok, majd a vendégek egymásután három kisbüntetést is begyűjtöttek, Ambrus Csongor kettős emberelőnyben leadott lövése utat talált a kapuba, 2-2. A harmadik periódusban Timo Keppo csapata kihasznált egy kiállítást, Molnár Bálint lövéséből semmit sem láthatott Horváth, 2-3. Az 55. percben ismét egyenlő állt az eredményjelzőn: Salamon tette rá a korongot a kék vonalról, Fekete Alex jó ütemben ért bele a kapu előtt. A dudaszó előtt Ravasz került helyzetbe, de nem változott az állás, ráadás következhetett.

Az U21-es versenykiírás értelmében a csapatok 4 a 4 ellen kezdték az újabb 20 percet. A hosszabbításban talán az Ifj. Ocskay Gábor NJA előtt adódott több helyzet, azonban Molnár Gergő a 67. percben szabálytalankodott, az emberelőnyből a felnőtt válogatott keretébe is behívott Schlekmann Márk megszerezte a BJA győztes gólját. Az U21-es döntő egy rendkívül magas színvonalú párharcot hozott hazánk két legismertebb utánpótlás-csapata között, a végletekig kiélezett hetedik mérkőzésen a Budapesti JA hosszabbítást követően 4-3-ra győzött Székesfehérváron, így U21-es bajnoki címet szerzett, míg az IOGNJA csakúgy mint a 2020/2021-es szezonban, ezúttal is ezüstérmes lett.

Az U21-es bajnokság végeredménye:

1. Budapesti JA
2. Ifj. Ocskay Gábor NJA
3. Debreceni Hoki Klub
4. Vasas SC

U21-es bajnokság, döntő:

Március 27.: Ifj. Ocskay Gábor NJA?Budapesti Jégkorong Akadémia 3-4 h. (2-0, 1-2, 0-1, 0-1)
Március 29.: Budapesti Jégkorong Akadémia?Ifj. Ocskay Gábor NJA 1-2 (1-0, 0-2, 0-0)
Március 31.: Ifj. Ocskay Gábor NJA?Budapesti Jégkorong Akadémia 7-4 (1-1, 4-2, 2-1)
Április 3.: Budapesti Jégkorong Akadémia?Ifj. Ocskay Gábor NJA 4-2 (1-1, 1-0, 2-1)
Április 5.: Ifj. Ocskay Gábor NJA?Budapesti Jégkorong Akadémia 4-2 (1-0, 1-0, 2-2)
Április 10.: Ifj. Ocskay Gábor NJA?Budapesti Jégkorong Akadémia 3-4 h. (1-2, 1-0, 1-1, 0-1)