Átvette a vezetést az IOGNJA

A fehérvári második sor döntött az U21-es döntő harmadik mérkőzésén.

Az U21-es bajnokság fináléja 1-1-es összesített állásról folytatódott szerda este Székesfehérváron. Az első harmadban egy gyors gólváltás történt, Ravasz Csanád szerzett vezetést a Budapesti JA-nak, majd 15 másodperccel később Szemjon Szkakodub egyenlített. A 21. percben Csiszer Ádám emberelőnyből az Ifj. Ocskay Gábor NJA-t juttatta vezetéshez, erre Tóth Péter válaszolt vendég oldalról. Jábor Bendegúz ismét a fehérvári alakulatot hozta kedvezőbb helyzetbe, Antal Csongor egalizált. A 30. percben szerzett Fekete Alex gólra nem volt válasza a BJA-nak, sőt a harmad végén Szkakodub megduplázta a hazai vezetést. A harmadik felvonás elején Csölle Dániel is betalált, majd a játékrész derekán Farkas István volt eredményes, eldőlt az összecsapás. A 7-4-es végeredményt a duplázó Ravasz állította be emberelőnyből. Az IOGNJA második sora jelentette ezúttal a különbséget a találkozón, mind Farkas, Jábor és Szkakodub 4-4 pontig jutott. Győzelmével az Ifj. Ocskay Gábor NJA 2-1-re vezet az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban.

A 3. helyért eldőlni látszik a párharc, a DHK 3-0-ra vezet a Vasas ellen, a csata itt is az egyik gárda negyedik győzelméig tart. Kedden a Vasas Jégcentrumban a 2+1 pontig jutó Mihalik András vezetésével 5-3-ra tudtak győzni a debreceniek, majd csütörtökön hazai pályán 6-3-mal szerezték meg a harmadik győzelmüket, mindegyik DHK-gólt más-más játékos lőtte.