Shutoutok napja a KHL-ben

A szombati játéknap 6 mérkőzésén 4 kapus is kapott gól nélkül zárt.

Csütörtökön az Amur büntetőkkel verte a Jokeritet. A rendes játékidő 1-1 gólját követően a szétlövés ötödik körében Ivan Nyikolisin betalált, ellenben Teemu Turunen kihagyta a rávezetését.

A Barisz győzött Vlagyivosztokban, a kazahoknál a svéd Jakob Berglund 1+1 ponttal emelkedett ki. A 4-1-es végeredményt a kazahok 18 éves tehetsége, Gyinmuhamed Kajirzsan állította be.

Egyetlen gól döntött a Szibir?CSZKA mérkőzésen. A győzelmet érő találatot Nyikita Korotkov szerezte a hazaiak részéről. A novoszibirszkiek kapujában Anton Kraszotkin 23 védéssel ért el shutoutot.

Az Avtomobiliszt magabiztosan győzte le a Vityazt. A jekatyerinburgiak már a 25. perc elején 4-0-ra vezettek, végül 5-2-es sikernek örülhettek. Vlagyimir Galkin megdolgozott csapata győzelméért, 41 lövésből 39-et védett.

A Metallurg nyerte az Ak Barsz elleni rangadót. A mérkőzés hőse Josh Curry volt, aki előbb győztes gólt szerzett, aztán egy üres kapus találattal bebiztosította a magnyitogorszkiak sikerét.

A Nyeftyehimik hosszabbításban gyűrte le a Lokomotivot. A tatárok hőse Alekszandr Szudnyicin volt: a kapus 40-ből 39 lövést hárított korábbi klubja ellen.

A légiósokról szólt a Szeversztal?Torpedo mérkőzés. A győztes hazaiaknál Joonas Nättinen 2 gólt lőtt, Robin Press 2 gólpasszt jegyzett, míg a vendégek egyetlen találatát Marek Hrivík szerezte Theodor Lennström átadásából.

A Szocsi közel járt ahhoz, hogy kapott gól nélkül győzzön a Szpartak otthonában. A moszkvaiak másfél perccel a vége előtt szépítettek Jake Virtanen révén, végül ez arra volt elég, hogy elrontsa Magnus Hellberg shutoutját.

Pénteken az Avangard hátrányból felállva nyert a Szalavat Julajev ellen. A címvédő omszkiak előbb egyenlítettek Peter Cehlarík révén, aztán a meccs közepén Corban Knight belőtte a győztes gólt.

A SZKA nyerte a kétszeres Gagarin Kupa-győztesek meccsét a Dinamo Moszkva csarnokában. A szentpéterváriak már a 17. másodpercben megszerezték a vezetést, előnyüket megőrizték a végéig.

Szombaton a Jokerit akárcsak két nappal korábban a Barisz, 4-1-re nyert az Admiral otthonában. A finnek legjobbja Nicklas Jensen volt, aki 1 góljával és 3 gólpasszával csapata mind a négy találatából kivette a részét.

Egyetlen gól esett Habarovszkban. Az Amur bánatára azt a vendég Barisz lőtte Kirill Szavickij révén. A finn Joni Ortio 34 védéssel ért el shutoutot a kazahok kapujában.

A Metallurg nagy csatában legyűrte a Vityazt. A magnyitogorszkiaknál Andrej Csibiszov 1+1 ponttal mindkét gólból kivette a részét, Juho Olkinuora pedig 46 védéssel zárta a mérkőzést.

Az Avtomobiliszt átgázolt a Kunlunon. A jekatyerinburgiak 8-0-s diadalából Brooks Macek 2 góllal, Dmitrij Sikin 20 védéssel vette ki a részét.

A Traktor kapott gól nélkül verte az Ak Barszt. A cseljabinszkiek már a 3. percben 2-0-ra vezettek a háromszoros KHL-bajnok ellen, végül 5-0-s sikernek örülhettek. A hazaiak kapujában a kazanyiak korábbi kapusa, Emil Garipov 41 védéssel ért el shutoutot.

A szombati játéknap negyedik shutoutja Szocsiban jött össze. Magnus Hellberg csütörtökön közel járt a Szpartak lenullázáshoz, akkor ez nem sikerült a svéd kapusnak, ellenben a Torpedo ellen már shutouttal zárt.