A második brassói meccset is behúzta a Sportklub

A csíkszeredaiak Becze Tihamér mesterhármasával nyertek idegenben, így kedden akár már bajnokok is lehetnek.

Pénteken lejátszották a romániai bajnokság döntőjének és bronzcsatájának második mérkőzéseit. A Brassó a 29. másodpercben megszerezte a vezetést Tomás Klempa góljával, ám a folytatásban nem talált be többször Adorján Örsnek. A Sportklub a 7. percben Farkas Tamás révén emberelőnyben egyenlített, majd ezt követően Becze Tihamér háromszor is betalált, közte egy büntetőt is belőtt. A csíkszeredaiak 4-1-re nyertek, 2-0-ra vezetnek a döntőben, ha hétfőn és kedden hazai jégen is győznek, söpréssel lehetnek bajnokok.

A csütörtöki 6-4 után több izgalmat hozott a 3. helyért zajló párharc pénteki felvonása. A Gyergyói HK előbb egygólos, majd kétgólos hátrányból egyenlített Galacon, viszont Konsztantyin Makarov 52. percben szerzett góljára már nem volt válasza, így a CSM 4-3-ra nyert. A bronzcsata harmadik meccsét hétfőn rendezik a GYHK otthonában.