Dupla shutout volt Columbusban

Elvis Merzlikins kapuja még a büntetők során is bevehetetlen volt. Huberdeau 5 pontot szerzett, a Florida és a Tampa Bay bejutott a rájátszásba.

Daniel Sprong révén már a 89. másodpercben kialakult az 1-0-s végeredmény a Capitals?Islanders mérkőzésen. A fővárosi csapat a folytatásban hiába játszotta le a jégről a New Yorkot, képtelen volt többször bevenni a 32 védésig jutó Ilja Szorokin kapuját. A hazai oldalon eközben Vitek Vaneceknek nem kellett megszakadnia, mindössze 18 védéssel szerezte meg karrierje második shutoutját. A két csapatnak ez volt a nyolcadik és egyben utolsó mérkőzése a szezonban, amelyekből a Washington hatot nyert meg.

A Tampa Bay 7-4-re győzött Chicagóban, ezzel biztosította a helyét a legjobb nyolc között keleten. A Blackhawks próbálta megnehezíteni a bajnokcsapat dolgát, de 3-2-es vendég vezetés után hat perc alatt hármat kapott a második harmad közepén, ami döntőnek bizonyult a végeredmény szempontjából. A Lightningban Alex Killorn duplázott, Brayden Point három pontot tett a táblára, Andrej Vasziljevszkij pedig 36 lövést védett és karrierje mind a 11 eddigi meccsét megnyerte a Chicago ellen.

A Florida szó szerint lemásolta a Tampa Bayt. A Panthers a Nashville vendégeként nyert ugyanúgy 7-4-re, amivel biztosította a helyét a playoff mezőnyében. A két mérkőzés közötti egyetlen különbséget az eredmény alakulása jelentette. Amíg a Bolts végig vezetve tudott nyerni a United Centerben, addig a Bridgestone Arenában két harmadot követően még 4-3-ra a Predators vezetett. A befejező szakaszt jobban bírták a vendégek és négyet ütve behúzták a mérkőzést. A Panthersben Jonathan Huberdeau öt, Aleksander Barkov és Sam Bennett három-három pontot tett a közösbe.

huberdeau

Dupla shutout volt a Columbus?Detroit mérkőzésen, ahol a hazaiaknál Elvis Merzlikins 41, a vendégeknél Thomas Greiss 33 védéssel zárta a 65 percnyi játékidőt. A büntetőlövések során Merzlikins továbbra is hibátlan maradt, ugyanez viszont nem sikerült a német vetélytársának, aki Patrik Laine és Oliver Bjorkstrand lövésénél is kapitulált. A Blue Jackets ezzel a győzelemmel 10 mérkőzés után szerzett ismét pontokat.

A Boston nyert a Keleti-csoportot vezető Pittsburgh otthonában, amivel megerősítette a helyét a divízió negyedik helyén. A Bruins 3-1-es sikeréhez David Krejci egy-egy góllal és előkészítéssel járult hozzá, a vasak között Tuukka Rask 25 lövést fogott és alig több mint kettő percre volt a shutouttól. A Boston a sikerével nemcsak megszakította a Penguins négymeccses győzelmi sorozatát, hanem a második helyre taszította a Washington mögé.

Szorosan tapad a Bostonra a New York Rangers, amely a vártnál nehezebben verte a Buffalót. A Gardenben rendezett meccsen Ukko-Pekka Luukkonen nagyon sokáig meccsben tartotta a Sabrest, de a harmadik harmad közepén ő is tehetetlennek bizonyult Alexis Lafreniere és Mika Zibanejad lövésénél, amivel kialakult a 3-1-es végeredmény. A Rangers a két csapat idei nyolc mérkőzésén a lehetséges 16 pontból 13-at begyűjtött.

A Philadelphia kikapott New Jerseyben és ezzel gyakorlatilag kiszállt a rájátszásért folyó küzdelemből. A Flyers mindent megtett az életben maradásért, hiszen ledolgozta a háromgólos hátrányát, de 4-4 után elfogyott a lendülete. Sean Couturier egyenlítő gólja után 11 másodperccel Jegor Sarangovics ismét vezetéshez juttatta a Devilst, Mihail Malcev pedig bebiztosította a New Jersey első győzelmet 10 vereséget követően. A Flyersnek a rájátszás eléréséhez a hátralévő 7 mérkőzésen 11 pontot kellene ledolgoznia, miközben meg kellene előznie a Bostont és a Rangerst is.

A Dallas nem tudta kihasználni a Nashville botlást, simán kikapott a Carolinától és ezzel elszalasztotta a lehetőséget, hogy befogja a Central-csoport negyedik helyén álló ellenfelét. A Hurricanesben a Jordan Staal, Sebastian Aho, Andrej Szvecsnyikov trió egyaránt három ponttal, Alex Nedeljkovic 27 védéssel járult hozzá az 5-1-es diadalhoz. A Stars egyetlen találatát az újonc Jason Robertson ütötte, aki ezzel a góllal egy pontra megközelítette a kanadai táblázatot 41-gyel vezető Kirill Kaprizovot.