Reinhart-triplával verte a Buffalo a Bostont

A Sabres ezzel véget vetett a Bruins elleni tízes nyeretlenségi sorozatának.

A Rangers visszavágott a Philadelphiának az egy nappal korábban elszenvedett vereségért egy nagyon sima 4-1-es győzelemmel. A Flyers annyira erőtlen volt a Gardenben, hogy 2-1-es hazai vezetésénél egy közel kétperces 5 a 3 elleni szituációt is képtelen volt kihasználni a mérkőzés derekán. A Rangersben Pavel Bucsnyevics és Alexis Lafreni?re neve mellé egy-egy gól és gólpassz került, Alekszandr Georgijev 26 lövést fogott. A New York-iak első találatát jegyző Chris Kreider a 11. emberelőnyös gólját lőtte, ezzel befogta a listavezető Joe Pavelskit.

Nem sok izgalom volt Chicagóban, ahonnan a Nashville vitte el a pontokat. A Predators a két asszisztot kiosztó Ryan Ellis közreműködésével háromgólos előnyt épített, amiből kettőt meg is tartott a mérkőzés végig. A vendégek ketrece előtt Juuse Saros 29 lövést fogott meg, és kevesebb mint négy percre volt shutouttól. A két csapat idei nyolc mérkőzéséből a hetediket nyerte a Nashville.

Meglepetésre Buffalóban szakadt meg a Boston hatmeccses győzelmi sorozata. A Bruins már két perc játék után megszerezte a vezetést, és úgy nézett ki, hogy folytatni tudja nyertes szériáját. A tervbe azonban belerondított a Sam Reinhart vezette hazai gárda, amely ötöt rámolt be válaszként. A befejező játékrészt nagyon megnyomta a Boston, de hiába nyerte 22-8-ra a kapura lövéseket, csak minimalizálni tudta a különbséget. A 6-4-es végeredményt a mesterhármasig jutó Reinhart állította be egy üres kapus góllal. A triplázó center mellett Ukko-Pekka Luukkonen emelkedett ki, aki 36 védéssel és győzelemmel mutatkozott be az NHL-ben.

Luukkonen

A Minnesota 4-2-re nyert Los Angelesben, és ezzel hatosra nyújtotta győzelmi sorozatát. A Wild egyértelműen a jobb helyzetkihasználásának köszönhetően tudott nyerni a Staples Centerben, mert míg a Kings 42 lövésből csak kétszer volt eredményes, addig a Wild 24 kísérletből négyszer vette be vendéglátója kapuját. Cam Talbot 40 lövést fogott, Kirill Kaprizov duplázott, és a hetedik emberelőnyös góljával megdöntötte egy újabb újoncokra vonatkozó franchise-rekordot.

A végjátékban döntötte el a meccset a Calgary a Montreal ellen. A Scotiabank Saddledome-ban nem finomkodtak a felek, azonnal egymásnak estek, aminek 2-2 gól volt az eredménye az első harmadban. A másodikban alaposan visszavettek az iramból a csapatok. Együttesen feleannyi lövésük sem volt, mint az elsőben, ennek köszönhetően érintetlenek maradtak a kapuk mindkét oldalon. A befejező játékrészben a Montreal nem változtatott a játékán, a Calgary igen, aminek győzelem lett a jutalma. Sean Monahan másodszor is vezetéshez juttatta a csapatát, Elias Lindholm pedig egy üres kapus góllal a győzelmet is bebiztosította.