Hydro Fehérvár AV19?DEAC 4-5

A debreceni Erste Liga-csapat története első trófeáját szerezte, hatalmas csatában győzve le a magyar ICEHL-csapatot.

A Fehérvár összeállítása nem változott a Magyar Kupa döntő meccsére, míg a vendégeknél nem léphetett jégre az elődöntőben kőkeményen leütközött Dalecky. A házigazda igen élénken kezdte a mérkőzést, rengeteget korcsolyázva támadták le Kulesovék a favoritot, amelynek szemmel láthatóan nem ízlett ez a harcmodor. Ráadásul már a 3. percben vezetést szerzett a DEAC, Mihalik erőszakosan tartotta meg a korongot Kornakker kapujánál, okosan passzolt Szűcshöz, aki nem hibázott, 0-1. A Fehérvár a kesztyűt felvéve feljebb kapcsolt, majd több helyzet után a 13. percben Caruso takarásból eleresztett átlövésével egyenlített, 1-1. Ez nem zavarta meg a Debrecent, amely a meccstervet szem előtt tartva veszélyes kontrákat vezetett, és jóval közelebb járt a vezető gólhoz, mint ellenfele, ám a szünetig nem módosult az állás.

A második játékrész elejét alaposan megnyomta a Volán, a debreceni védelem azonban Hetényi Zoltánnal az élen jól állt a lábán, sőt egy remek ellentámadás végén Izacky passzát gólra váltotta Turcotte, 1-2. Ezután jó néhány fehérvári akció és nem kevés kiállítás következett, amelyek rendre kihasználatlanul maradtak, mígnem kettős fórhoz jutott a DEAC, és ekkor Hári Norbert vert be egy lecsorgó korongot, 1-3 a 40. percben.

Az utolsó menet elején Bogesicet másodszor küldték ki, és ezt a sanszot azonnal gólra váltotta Hargrove, 2-3, ismét nyílt volt minden. Nem sokkal később még inkább: a debreceniek kihagytak egy előnyt, majd Hargrove addig kereste a lövőhelyzetet, amíg meg nem találta, 3-3 a 45. percben. Ezzel nem volt vége, ismét Hargrove következett a 47. percben, 4-3. Egy ideig úgy tűnt, a DEAC már nem tud megújulni, a végére azonban újra felszívták magukat, és egy csodás támadás végén egyenlítettek, Hári passzolt zseniálisan Kulesovhoz, aki nem hibázott, 4-4 az 57. percben. Ezután még kimaradt egy DEAC-emberfór, a hosszabbításban ellenben Turcotte kapott bele Kloz előre emelt korongjába, 5-4-re nyert a Debrecen, megszerezve története első Magyar Kupáját, ami egyben a város hokijának első trófeája.

Miként tavaly, úgy idén is Erste ligás csapat lett a kupagyőztes, az ICEHL-es fehérváriaknak a második, az extraligás DVTK Jegesmedvéknek a negyedik hellyel kellett beérniük, a bronz az FTC-Telekomé lett.