Connor McDavidet levették a jégről

Az NHL legjobb játékosa kapura lövésig sem jutott a Montreal ellen.

A Montreal 10 napos kényszerszünetet követően az Edmonton elleni sima győzelemmel tért vissza a bajnokságba. A kihagyás nem látszott a rekordbajnokon, úgy hozta 4-0-ra az összecsapást, hogy bő három perc elteltével már kettővel ment. Az egy-egy góllal és gólpasszal záró Artturi Lehkonen, Brendan Gallagher páros mellett a teljes hátsó alakzatot kell kiemelni. Carey Price shutouttal zárt, a védelem pedig a Connor McDavid vezette Edmontont 17 lövésen tartotta.

A játéknap egyetlen szétlövését a Boston nyerte a New Jersey ellen. A Devils az elő két harmadban lejátszotta vendéglátóját a jégről, és mindkét játékrészt könnyedén behúzta 2-1-ggyel. A harmadik harmadra fordult a kocka: az addig szenvedő Bruins megtalálta a Devils játékának ellenszerét. A hazaiak óriási nyomás alá helyezték a vendégeket, ami kifizetődött, mert Charlie Mcavoy és Matt Grzelcyk góljaival kiharcolták a folytatást. A lendületbe jött Boston végül a szétlövések során behúzta a mérkőzést Charlie Coyle és David Pastrnak találataival. A New Jerseyben Patrik Elias (408), John MacLean (347) és Bobby Holik (202) után Travis Zajac lett a negyedik játékos, aki elérte a 200 gólos határt.

A Rangers az utolsó harmadban szerzett négy góljával fordított és nyert a Washington ellen. Nem indult jól a meccs a hazaiaknak a Gardenben, bő négy perc elteltével már kétgólos hátrányban voltak. A New York-iak negyed óra elteltével szépítettek, de ezután rendre gondjaik akadtak a befejezésekkel. Az áttörést Artyemij Panarin hozta el a befejező játékrész elején, ekkor két perc alatt kiosztott két gólpasszt, majd saját maga is bevette Vanecek hálóját. A végeredményt Pavel Bucsnyevics állította be, aki emberhátrányban lőtt az üresen hagyott fővárosi kapuba.

Artemi-Panarin

A Tampa Bay hazai jégen kapott ki a Columbustól, így ebben a szezonban először vesztett el három egymást követő mérkőzést. A Blue Jackets egyértelműen a jobb helyzetkihasználásának és Elvis Merzlikinsnek köszönhette a győzelmet. A csapat 21 lövésből három gólt szerzett, amiből a kapitány Nick Foligno kettőt készített elő, így a győztes találatot is. A lett hálóőr 38 lövésből csak egyet kapott, azt is kétgólos előnyben, már a harmadik harmadban.

Az Aaron Ekblad nélkül felálló Florida nem finomkodott a Detroit ellen: már a 17. másodpercben gólt szerzett, 12 perc után hárommal ment, végül 4-1-es győzelmet aratott. A Panthersben Carter Verhaeghe kettőt vágott, Brett Connolly karrierje 100. gólját lőtte. A könnyű siker ellenére Joel Quenneville, a Florida edzője mégsem lehetett felhőtlenül boldog, mert Ekblad után elveszítette az egyre jobb formába lendülő Anthony Duclairt is.

A Chicagónak pontosan feleannyi kapura lövése volt, mint a Carolinának, ám ez is elegendőnek bizonyult a győzelemhe. A mérkőzésen a második harmadba sűrűsödtek össze az események, ekkor született a találkozó mindhárom gólja. A Hawks az első négy percben ütött kettőt, amire Andrej Szvecsnyikov válaszolt a játékrész végén. A meccs embere Kevin Lankinen volt, aki 32 lövésből 31-et megfogott.

A Nashville a Dallas legyőzésével szerezte meg egymás után a hatodik győzelmét. A Predators keményen megküzdött a sorozat folytatásáért, hiszen a rendes játékidőben kétszer is hátrányba került. Először Roman Josi egalizált a meccs felénél, majd Calle Järnkrok a harmadik harmad elején. 2-2 után már csak egy gól született, ezt Eeli Tolvanen ütötte a ráadás második percében, tovább nyújtva a Predators sorozatát.