Carter Verhaeghe triplájával nyert a Panthers

A veterán Kessel klasszikus mesterhármast ért el, és Bryan Rust is hármat vágott. Patrick Marleau utolérte Mark Messier-t.

Bostonban szenvedte el egymás utáni 17. vereségét a Buffalo. A Sabresnek komoly esélye volt arra, hogy megszakítsa negatív sorozatát, kétszer is nyerésre állt a mérkőzésen. A jobb erőkből álló Bruins azonban fordítani tudott az utolsó negyed órában Nick Ritchie és Craig Smith találataival, és 3-2-re hozta a mérkőzést.

A Philadelphia ha minimális különbséggel is, de visszavágott a Rangersnek az elmúlt másfél hétben kapott két óriási pofonért. A Flyerst az elmúlt két mérkőzésen tönkreverő Mika Zibanejad szerzett vezetést a Rangersnek az első harmadban emberelőnyből, amire Nolan Patrick válaszolt a másodikban szintén fórból. Az utolsó húsz percben mindkét oldalon megvoltak a lehetőségek, ezekből egy gól született: a karrierje első találatát jegyző Samuel Morin lőtte bő négy perccel a befejezés előtt.

A Florida Aaron Ekblad hosszabbításban szerzett találatával győzte le a Dallast 4-3-ra. A mérkőzés legjobbja címet mégsem a Panthers hátvédje kapta, hanem csapattársa, Carter Verhaeghe, aki a rendes játékidőben mesterhármast jegyzett. Verhaeghe teljesítményének értékét nagyban növeli, hogy a triplát úgy szerezte, hogy előnyben, hátrányban és egyenlő létszám mellett is eredményes tudott lenni. A Flordiában ilyen mesterhármasra korábban csak Nathan Horton és Colton Sceviour volt képes, előbbi 2009-ben, utóbbi 2016-ban. A két játékos mellett Keith Yandle-t is ki kell emelni, aki egymás után a 900. mérkőzését játszotta.

carter verhaeghe

A Colorado kikapott hosszabbításban a Vegastól, de így is 10 meccsesre nyújtotta pontszerző sorozatát. A meccs első fele teljesen kiegyenlített csatát és két-két gólt hozott mindkét oldalon. Az összecsapás második felében a Golden Knights sokkal többet tett a győzelemért, de ekkor még nem tudta megszerezni a mindent eldöntő találatot. Erre a hirtelen halál második percéig kellett várni, akkor Max Pacioretty kotorta be Alex Tuch kipattanóját. Pacioretty idén negyedszer volt eredményes a ráadásban, ezzel vezeti az NHL listáját.

A Detroit a Columbus legyőzésével vetett véget hárommeccses negatív sorozatának. A találkozó az első harmadban dőlt el, amikor Red Wings 29 másodperc alatt duplázni tudott. A meccs hőse a két gólpasszt kiosztó Dylan Larkin mellett egyértelműen az a Calvin Pickard volt, aki 21 lövést fogott, és 2018. november 23. után védett ismét győztes meccsen az NHL-ben.

A Carolina a négy pontot szerző Martin Necas vezetésével tudott kétgólos hátrányból nyerni a Tampa Bay ellen. A PNC Arenában az első harmad a Boltsé volt két góllal, a második a Hurricanesé három találattal. A befejező játékrész tampai góllal indult, 3-3 után mindent kezdhettek elölről a csapatok. A győztes gólt négy perccel a befejezés előtt ütötte Necas, az összecsapás legjobbja, aki fórban vette be a vendégek kapuját.

Az Edmonton sokáig biztosnak látszó két pont helyett egyet szerzett Torontóban. Az Oilers alig több mint hét perccel a befejezés előtt még 3-1-re vezetett a három-három pontot szerző Connor McDavid, Leon Draisaitl párosnak köszönhetően. A végjátékot azonban nem bírták a vendégek. A Leafs először John Tavares révén szépített, majd négy perccel később a ráadást is kiharcolta William Nylander jóvoltából. A pluszpontot Auston Matthews szállította gy roppant szerencsés találattal.

A Pittsburgh nagyon egyoldalú mérkőzésen, a karrierje negyedik tripláját szerző Bryan Rust vezetésével verte 6-3-ra az Islanderst. A Penguins a mérkőzés felénél már 5-0-ra vezetett, így Crosbyéknak az is belefért, hogy a meccs második felében csak az eredmény tartására törekedjenek, amit magabiztosan végre is hajtottak. A triplázó Rust mellett a Pens kapitánya emelkedett ki, akinek a neve mellé két pont került. Az Islandersben Josh Bailey gólpasszal ünnepelte a 900. mérkőzését.

Az Arizona az Adin Hill, Phil Kessel páros vezetésével intézte el a San Josét 4-0-ra. A Gila River Arénában a Coyotes hálóőre befalazta a kaput, és 34 védéssel szerzett shutoutot, a veterán szélső pedig klasszikus mesterhármast hintett. A Sharks szurkolói csak annak örülhettek, hogy Patrick Marleau az 1756. meccsével befogta az örökranglista második helyén álló Mark Messier-t.

marleau 1756

A Nashville győzött Chicagóban, ezzel zsinórban negyedik sikerét szerezte, és jó sorozatának köszönhetően hosszú hetek után ismét 50%-os mutatóval áll. A Predators minden harmadban szerzett egy gólt, ebből kettőt az a Luke Kunin készített elő, aki sérülés miatt az elmúlt 13 találkozót kihagyta. A Blackhawks egyetlen találatát a 11. gólját szerző Pius Suter ütötte, aki befogta az újoncok listáján első helyen álló Kirill Kaprizovot.

A Flames négy vereséggel, a Jets három győzelemmel várta kettejük egymás elleni mérkőzést Calgaryban. A találkozó végén a Flames örülhetett, így mindkét csapat aktuális sorozata véget ért. A Saddledome-ban szép sorminta alakult ki: a nyitó és a záró harmadot 2-0-ra nyerte a Flames, a középsőt ugyanilyen módon a Jets. A hazaiak igazi csapatmunkával szerezték meg a győzelmet, összesen 11 játékos neve mellé került pont, és senkinek sem sikerült kettőig jutnia.