13 gólos thriller zajlott San Joséban

A St. Louis nyert 7-6-ra, 15 meccs után talált be emberelőnyben a Detroit, Fleury a 100. meccsét nyerte a  Vegasban, Landeskog utolérte Forsberget.

Erősen kezdett a Washington a New Jersey ellen, ami a végeredményt tekintve maximálisan kifizetődött. A Capitals öt perc után kettővel, negyed óra elteltével már hárommal ment, ezután a Devils hiába próbálkozott a felzárkózással, a különbséget képtelen volt eltüntetni a befejezésig. A fővárosiaknál 12 játékos szerzett pontot, de csak Carl Hagelin és John Carlson jutott két egységig két-két előkészítés formájában. A Washington az utolsó négy meccsén 7 pontot szerzett.

Sok volt a párhuzam a Washington és a Calgary Ottawa elleni győzelme között. A Flames is 2-0-ra vezetett az ötödik percben, és a fővárosiakhoz hasonlóan szűk negyed óra elteltével megszerezte a harmadik találatát. A Senators itt is próbálkozott a felzárkózással, de a korán összeszedett háromgólos hátrányt nem tudta eltüntetni. A vége 6-3 lett a Calgary javára, amiből Mikael Backlund egy góllal és két gólpasszal vette ki a részét. A mérkőzésen gólt szerzett Matthew Tkachuk és Brady Tkachuk is, így először fordult elő, hogy az ellenfélként találkozó testvérpár ugyanazon a mérkőzésen eredményes volt.

A Columbus utolsó hét mérkőzéséből a hatodikat vesztette el, ezúttal a Nashville otthonában. A Jackets vesztét a 29 védést bemutató Juuse Saros és a karrierje során először duplázó Mattias Ekholm okozta. A Columbus az első harmad derekán szerezte meg a vezetést, de a mérkőzés fennmaradó részében képtelen volt a finn mögé juttatni a pakkot. A Predators erőfeszítései a második játékrészben értek góllá, amikor a hátvéd góljaival beállította a 2-1-es végeredményt.

A Philadelphia semmi esélyt nem adott a Jack Eichel nélkül felálló Buffalónak. A Sabresnek 16-tal kevesebb kapura lövése volt, és a kapitány hiányában gólt sem tudott lőni Brian Elliottnak. A a 23 védéssel és shutouttal záró kapus mellett a Flyersnek három találat is bőven elég volt a sikerhez, amiből Sean Couturier egyet lőtt és egyet előkészített. A Flyers kapitánya, Claude Giroux a 904. mérkőzését játszotta a klubban, ezzel Bill Barbert megelőzve a második helyre lépett. A franchise élén Bobby Clarke áll 1144 találkozóval.

giroux

A Toronto a csuklósérüléssel bajlódó Auston Matthews hiányában meglepetésre legyőzte az Edmontont, lenullázva a Connor McDavid, Leon Draisaitl párossal felálló Oilerst. A Maple Leafs kapujában Jack Campbell mind a 30 lövést fogta, a Mitchell Marner, John Tavares páros pedig két-két pontot tett a közösbe. Az Edmonton öt győzelem után hajtott fejet, és ebben a szezonban először nem tudott gólt lőni.

A Pittsburgh kétgólos hátrányból fordítva hosszabbításban győzött az Islanders otthonában. A Penguins 0-2 után 25 másodperc alatt tüntette el a különbséget a második harmad elején. A játékrész végén a New York-iak Josh Bailey révén ismét megszerezték a vezetést, ezt Jared McCann egyenlítette ki a harmadikban. A győztes gólt Kris Letang ütötte a hirtelen halál utolsó percében. A Pittsburgh ebben a szezonban negyedszer győzött vendégként, de egyik sikerét sem tudta megszerezni rendes játékidőben.

Először találkozott egymással a tavalyi szezon két döntőse, a Tampa Bay és a Dallas. A bajnokcsapat felmosta a jeget Starsszal. A Lightning úgy tudott győzni 5-0-ra, hogy a Jamie Benn, Joe Pavelski, Roope Hintz, Gyenyisz Gurjanov négyesnek kaput eltaláló lövése sem volt. A hazaiaknál Anthony Cirelli és Steven Stamkos egy-egy góllal és előkészítéssel zárt, Andrej Vasziljevszkijnek pedig 20 védés is elég volt a hibátlan teljesítményhez.

A Central csoport két élcsapata, a Florida és a Carolina csapott össze Sunrise-ban. A nagy csata nem maradt el, a Carolina büntetőlövésekkel nyert, véget vetve hármas nyeretlenségi sorozatának. A Panthers kétgólos hátrányt ledolgozva bő egy perccel a befejezés előtt mentette hosszabbítására a mérkőzést Patric Hörnqvist révén. A svéd csatár a büntetők során is főszereplő volt, ő egyenlített a harmadik párban, amivel tovább folytatódott a küzdelem. A döntés végül az ötödik körre maradt, amikor Martin Necas betalált, Alex Wennberg nem. A Carolina legjobbja a tavaly még a Floridában játszó Vincent Trocheck volt, aki egy-egy góllal és gólpasszal jelezte egykori klubjának, hogy kár volt lemondani róla.

A Detroit simán győzött a Chicago ellen, és 15 mérkőzést követően ismét gólt szerzett emberelőnyben. Az Original Six-rangadón a Red Wings 1-1 után a második és a harmadik játékrész fordulóján húzta be a meccset, amikor hat perc alatt háromszor köszönt be Malcolm Subbannak. Frans Nielsen és Jevgenyij Szvecsnyikov 1+1-et tette a közösbe, Christian Djoos létszámfölényes szituációban volt eredményes. A Detroit 15 meccses szériája az expanziós éra második legrosszabb teljesítménye a Cleveland Barons (1976/77) mögött, holtversenyben a Torontóval (1996/97) és az Ottawával (2015/16).

A Minnesota a hosszabbításban Matt Dumba 0,3 másodperccel a befejezés előtt szerzett góljával gyűrte le a Los Angelest. A második harmad elejéig semmi nem utalt arra, hogy ilyen izgalmas lesz a végjáték, hiszen a Wild 3-0-ra vezetett. Aztán kényelmesebbre vette a tempót, a Kings pedig megérezte a lehetőséget és elkezdte a felzárkózást. Kopitarék bő két perccel a végső dudaszó előtt érték utol a vendéglátójukat Adrian Kempe jóvoltából. A hirtelen halálban mindkét oldalon megvoltak a lehetőségek a találkozó lezárására, de ezek közül csak Dumba használta ki a sajátját Zuccarello álompassza után. A Wild ezzel a sikerrel egymás után hatodszor győzött.

A Colorado 24 óra leforgása alatt másodszor is jobbnak bizonyult az Arizonánál. A első mérkőzésen az Avalanche szűken győzött 3-2-re, ma hajnalban viszont hatot vágott, és négygólos különbséggel könnyedén abszolválta a találkozót. Az Avs hat találatát más-más játékos szerezte, akik között ott volt Gabriel Landeskog is, neki ez volt a 202. gólja a klubban. A Colorado kapitánya befogta a harmadik helyen álló Peter Forsberget, és már csak Joe Sakic (391), Milan Hejduk páros van előtte.

landeskog

Marc-Andre Fleury a 100. győzelmét szerezte a Vegas kapujában. A jubileumi sikert az Anaheim ellen érte el a háromszoros bajnok hálóőr hosszabbításban. A Honda Centerben már a rendes játékidőben is közel állt a 100.-hoz, de Adam Henrique kiharcolta a ráadást a Ducks részéről. A sikert végül az a William Karlsson szállította egy szólót követően, aki már korábban is eredményes volt a mérkőzésen.

Második mérkőzését is elvesztette a Montreal élén Dominique Ducharme. A frissen kinevezett szakember ezúttal a Winnipeg ellen maradt alul a ráadásban úgy, hogy csapata 41-21-re nyerte a kapura lövéseket. A Jets kapujában Connor Hellebuyck fantasztikusan dolgozott, és ismételten bizonyította, hogy megérdemelten kapta meg az elmúlt szezonban a Vezina-trófeát. A győztes gólt Paul Stastny ütötte, besöpörve Ehlers kipattanóját.

Nem a kapusokról és a védelmekről szólt a meccs a SAP Centerben, ahol a St. Louis 13 gólos meccsen verte a San Josét. A képlet egyszerű volt az első két játékrészben: a Sharks négyszer szerzett vezetést, a Blues négyszer egalizált. 4-4 után minimálisan változott meg a játék képe a harmadik harmad első hét percében. A különbség annyi volt, hogy a vendégek jutottak kétszer előnyhöz, de a hazaiak mindkétszer egalizáltak. 6-6 után a 48. percben Marco Scandella ütötte a St. Louis hetedik és egyben győztes gólját, amire már nem tudtak reagálni Pavelskiék. A nagy adok-kapokban mindkét oldalon volt egy játékos, aki 2+1-es mutatóval zárt: a hazaiaknál Timo Meier, a vendégenél a már említett Scandella.