Ortenszky Tamás gólpasszt jegyzett

Heti körképünk utánpótlás-légiósainkról.

A svájci juniorbajnokság a karácsonyi ünnepek előtt nagyüzemen pörgött, a GCK Lions két mérkőzést játszott. Falus Ádámék előbb Luganóba, majd Bernbe látogattak, mindkét kirándulás vereséggel ért véget: a GCK előbb 4-0-ra, majd 4-3-ra kapott ki. Az első soros Falus pontot nem szerzett. A Biel a koronavírus okozta korábbi kényszerszünet miatt igyekszik a meccseit pótolni, Ortenszky Tamásék az ünnepek előtt 6 nap alatt négyszer jégre léptek. Két hazai mérkőzést játszott a Biel, mindkettőt a Genéve ellen, mindkettőnek vereség lett a vége (2-6, illetve 1-2), igaz, a másodikon csak hosszabbítás követően dőlt el a pluszpont sorsa. A két vendégszereplés viszont sikeresen záródott, az SCL Young Tigers ellen 4-1-re, a Kloten otthonában 3-2-re nyertek a bieli fiatalok. Ortenszky a Young Tigers ellen volt gólpasszos. A pont/meccs szerint rangsorolt tabellán a GCK Lions hatodik 1,52-vel, a Biel kilencedik 1,33-mal.

Az észak-amerikai USPHL Premier bajnokságban Szekeres Tamás 3 mérkőzésen lépett jégre a Junior Bruins együttesében. A divíziója második helyén álló Bruins az Islanders HC-tól oda-vissza kikapott, mindkétszer 0-7 lett az eredmény, a South Shore Kingst viszont 3-2-re verni tudta. Szekeres nem szerzett pontot, 21 mérkőzés után 6 egységgel áll. Mesterházy Bálint nem lépett jégre a Utah Outliers csapatában, míg Szeghalmi Kevin és Philadelphia HC nem játszott mérkőzést.

A svéd, finn, német, illetve cseh utánpótlás bajnokságok továbbra is szünetelnek.