0-3-ról fordított az Ak Barsz

A kazanyiak az első harmad után háromgólos hátrányban voltak, de végül legyőzték a Szibirt.

Izgalmasan alakult a csütörtöki játéknap egyetlen mérkőzése. A Szpartak?CSZKA moszkvai rangadó első harmada nem hozott gólt, aztán a 23. percben Makszim Salunov egy emberelőnyös találattal vezetéshez juttatta a vendégeket. A meccsen Mihail Naumenkov végleges fegyelmije változást hozott, az ötperces előnyben fordítottak a hazaiak. Három percre rá Mario Kempe egyenlített, a túlórát pedig Salunov döntötte el.

Pénteken a Barisz legyűrte a Kunlunt. A kazahok két korai góllal megléptek, a kínaiak a 24. percben csak szépíteni tudtak, a folytatásban egyenlíteni nem. Joni Ortio 17 védéssel járult hozzá a Barisz sikeréhez.

A Szalavat Julajev a légiósai vezetésével győzött Magnyitogorszkban. A baskíroknál Markus Granlund 2 gólt lőtt, Sakari Manninen és Teemu Hartikainen 1+1 ponttal zárt, Philip Larsen gólpasszt adott, Juha Metsola 28-szor védett.

A Traktor magabiztosan verte a Dinamo Rigát. A Keleti főcsoport 4. helyén álló cseljabinszkiek az első harmad végén két emberhátrányos góllal 3-1-re megléptek, a folytatásban pedig növelték előnyüket.

A Szibir hiába vezetett 3 emberelőnyös góllal 3-0-ra Kazanyban, pont nélkül távozott Tatárföldről. Az Ak Barsz feltámadása egy kapuscserének volt köszönhető: a 10 lövésből csak 7-et védő Amir Miftahov helyére a svéd Adam Reideborn érkezett, aki hibátlanul védett a folytatásban, miközben Stéphane Da Costáék megfordították a találkozót.

Az Amur a cseh kapusa, Marek Langhamer vezetésével győzött Nyizsnyekamszkban. A légiós hálóőr 37 lövést védett, de rajta kívül a 2 gólpasszt jegyző Nyikita Alekszandrov is említést érdemel. A habarovszkiak 1 pontra megközelítették a Keleti főcsoport 8. helyén álló Szibirt.

A Vityaz kapott gól nélkül nyert a Szeversztal otthonában. A podolszkiak kapujában Anton Todikov 34 védéssel zárt hibátlanul. A Vityaz a sikerével megelőzte a Szpartakot és feljött a Nyugati főcsoport 8. helyére.

A Torpedo 1-3-as hátrányból verte 6-3-ra a Dinamo Minszket. A fehéroroszoknál Brandon Kozun 3 gólpaszst is kiosztott, hiába, az oroszok Justin Kloos és Szergej Goncsaruk 2-2 góljával megfordították a mérkőzést.

A Lokomotiv szintén kétgólos hátrányból állt fel, mégpedig a Dinamo Moszkvával szemben. A jaroszlaviak az 53. percben 22 másodperc alatt kétszer is betaláltak a fővárosiak kapujába, amivel megfordították és megnyerték a meccset.