Dunaújvárosi Acélbikák?Fehérvári Titánok 3-5

A székesfehérváriak a remek emberelőnyös játékuknak köszönhetően győztek a megyei rivális elleni edzőmeccsen.

A Fehérvári Titánok legutóbbi mérkőzéséhez képest a kapusok közül Gyenes Dávidot nem nevezték, ezúttal Szeles Martin állt a vasak között. A mezőnyjátékosokat illetően Péter Andor és Vas Márk nem öltözött be, helyettük Sándor-Székely Ottó és Görbea Tivadar kapott bizonyítási lehetőséget. A Dunaújvárosi Acélbikák az 5. percben megszerezték a vezetést, miután Azari Zsolt góllal büntetett egy hatalmas védelmi hibát. A nyitó játékrész utolsó előtti percében Marc McNulty emberelőnyös góllal egyenlítettek a Titánok. A 27. percben újra vezettek a hazaiak, egy Szeles-védést követően Kristopher Pihlqvist lőtte be a korongot a vert helyzetben lévő kapusnak. A mérkőzés felénél újabb emberelőnyös gólt lőttek a vendégek, Nagy Ákos okosan hátratett korongját Császár Hunor verte be. Az egyaránt 1-1-es eredménnyel zárult első és második felvonás után a harmadik játékrész 5. percében már vezettek a fehérváriak, miután Madácsi Benedek értékesített egy védés után lecsorgó lövést, ám nem sokkal később Szappanos szólójából egyenlítettek az Acélbikák. Hét perccel a vége előtt újabb 5 a 4 elleni gólt szerzett a Fehérvár, ezúttal Almási Márk keresztpasszát Kóger Balázs lőtte be. A végén a DAB lehozta a kapusát, ami arra volt elég, hogy Madácsi beállítsa az 5-3-as végeredményt.

Dunaújvárosi Acélbikák: Dunaújvárosi Acélbikák: Hughson (Pinczés B.) ? Nilsson, Kovács, Azari, Pihlqvist, Török ? Dósa, Jakabfy, Szappanos, Mazurek, Dansereau ? Mestyán, Hruby, Németh, Pozsár, Szeredi ? Bogó, Barna, Subotic, Tamás, Somogy

Fehérvári Titánok: Szeles (Horváth D.) ? Balogh, Almási, Nagy, Horváth M., Erdély ? Tiainen, Császár, Madácsi, Reiter, Kóger ? Ambrus, Rétfalvi, Németh, McNulty, Dobmayer ? Kovács, Jakimcsuk, Sándor-Székely, Görbea, Hajnal

dabtitfotó: archív