FTC-Telekom?Amiens Gothiques 1-5

Nem sikerült az újabb csoda Dániában Fodor Szabolcs csapatának, a francia kupagyőztes jobbnak bizonyult.

A Kontinentális Kupa döntőjéért szállt harcba az FTC-Telekom gárdája vasárnap délután a francia kupagyőztes ellen. Az első percek főként mezőnyjátékkal teltek, a kapuk nem forogtak veszélyben. A Fradi került először emberelőnyben az 5. percben, amelyet nagyon simán védekeztek ki a franciák. Három perc múlva fordult a kocka, és bár ők több kavarodást okoztak a magyar kapu előtt, gólt nem tudtak lőni a két perc alatt. Szinte azonnal ismét előnybe került az Amiens, ám a fór elején Tóth Richárd ugorhatott ki, szólóját azonban nem tudta eredményesen befejezni. A hátrányt végül magabiztosan húzta ki a Fradi. A 15. percben 2 az 1 ellen mehettek a zöld-fehérek, ám Buysse kapus védte Pavuk lövését. A harmadik francia előnyben csak a Fradinak volt ziccere, Buysse ezúttal bravúrral hárított. Az utolsó két percben gyors ide-oda játék alakult ki, Aranynak többször is védenie kellett, de mivel ezt megtette, 0-0-lal vonultak szünetre a csapatok.

A második harmad elején bátrabban kezdett a magyar bajnok, több lehetőségük is volt, Buysse azonban továbbra is nagyon magabiztos volt. A 24. percben emberelőnyben megszerezte a vezetést az Amiens: egy oldalra kipattanó korongot Giroux lőtt közelről a hálóba (0-1). A Fradi kihagyott egy emberelőnyt, teljes létszámban pedig folytatódott a gyors, lüktető játék, mindkét oldalon helyzetekkel és kitűnő kapusteljesítményekkel. A 35. percben megduplázta előnyét a francia csapat, amikor Mattsson tört be erőszakosan a magyar kapu elé, és másodjára áttuszkolta a korongot Aranyon (0-2). Éppen kiegészült a Fradi a 38. percben, amikor egy 3 az 1 elleni kontra végén megint a francia kapus nyert. Az utolsó szűk két percben a zöld-fehérek támadhattak előnyben, a szépítés azonban nem sikerült.

A harmadik játékrész a Fradi próbált felpörögni, de a francia védelem továbbra is masszív volt, Buysse pedig nagyokat védett. Emberelőnyben sem tudtak faragni a hátrányból a zöld-fehérek, pedig kidolgoztak jó pár helyzetet. Az 50. percben valószínűleg eldőlt a meccs: egy francia kontra végén Giroux magabiztosan használta ki a 2 az 1 elleni ziccert, amikor a kapott keresztpasszt kapásból vágta a magyar kapuba (0-3). A magyar bajnok azonban továbbra sem adta fel, és az 57. percben sikerült is a szépítés: Farkas nagy lendülettel kerülte meg védőjét, bekorcsolyázott a kapu elé, és közelről mattolta a Buysse-t (1-3). Két perccel a vége előtt Fodor Szabolcs időt kért, levitte kapusát, de ebből végül Verrier lőtt üres kapus gólt (1-4). A magyar szakvezetés még ezután is leültette a padra Arany Gergelyt, amiből megint gólt kaptak, Giroux meglőtte harmadik találatát (1-5).

A magyar bajnoknak a második bravúr már nem sikerült a Kontinentális Kupa harmadik körében, de a teljesítményükre büszkék lehetnek.