SönderjyskE?FTC-Telekom 3-1

Kitűnően helytállt az Erste Liga-címvédő a Kontinentális Kupa dániai körének első meccsén.

A Kontinentális Kupa harmadik körének vojensi csoportjában a Nottingham Panthers és az Amiens játszotta az első mérkőzést. A találkozó 4-2-es brit sikerrel zárult. Az FTC-Telekom a házigazda dán SönderjyskE Vojensszel mérkőzött meg először. A zöld-fehérek jól álltak bele a meccsbe, nemcsak masszívan védekeztek, hanem bátran támadtak is, a 4. percben már rendeztek egy kisebb tűzijátékot a dán kapu előtt. Nagy tempót diktáltak a házigazdák, de a Fradi teljesen egyenrangú ellenfele volt a dán ezüstérmesnek. Aranynak nem volt túl sok dolga, de azt magabiztosan látta el. A 14. percben megvillant az amerikai Lane, aki több magyar játékos között mutatott be szép cseleket, majd közelről a kapuba lőtt (0-1). Nem sokkal később a Fradié volt a meccs első emberelőnye, ám nem éltek vele. Nőtt a feszültség a jégen, több lett a kakaskodás, de a szünetig már nem változott az állás.

A második játékrész mozgalmasan kezdődött, hiszen 22 másodperc elteltével büntetőhöz jutottak a hazaiak, de kihagyták. Újabb 16 másodperc pergett le az órán, amikor egyenlített a magyar gárda. A zöld-fehérek 2 az 1 ellen vihették a korongot, Switzer lőtt, a pakk kijött a kapusról, amit a csatár másodjára már a hálóba helyezett (1-1). A 28. percben visszavette a vezetést a dán csapat: Little a kék vonal közeléből hatalmas bombát küldött a bal sarokba (1-2). Nem sokkal később ismét hátrányba került a Fradi, de ezt magabiztosan védekezték ki. A 32. percben újabb gyors kontrát vezettek a vendégek, ám a helyzet kimaradt. Az utolsó perceket megnyomta a hazai csapat, de Arannyal az élen a Fradi kitűnően védekezett.

A harmadik harmadban a Fradi fokozni is tudta a saját tempóját, és voltak olyan időszakok, amikor teljes létszámban is beszorították ellenfelüket a saját kapuja elé. A zöld-fehérek bátran mentek előre, az elképesztő tempót is kitűnően bírták, ám hiába voltak helyzeteik, nem lelték a rést a dán védőfalon. Közben persze hátul is figyelniük kellett, mert a dán kontrák életveszélyesek voltak. Szűk négy perccel a vége előtt emberelőnyben játszhatott a Fradi, ám ez is kimaradt. Az utolsó percben Fodor Szabolcs levitte a kapusát, az egyenlítés azonban így sem jött össze, sőt 4 másodperccel a vége előtt üres kapus gólt kaptak. Az FTC-Telekom remekül küzdött, jól játszott dán ellenfelével szemben, és ha nagyobb nemzetközi rutinnal rendelkeznének, valószínűleg többet is kihozhattak volna a végül 3-1-re elveszített meccsből.