Magyarország?Szlovénia 5-2

Második mérkőzését is 5-2-re nyerte a magyar U16-os válogatott a kaposvári Négy Nemzet Tornán.

Miként kora délután az osztrákok ellen, úgy este a nap második találkozóján is jól kezdett Mayer Péter együttese, amely ezúttal 3 gólos előnyt épített fel a 27. percre, Kocsis Botond duplázott, utána Weidemann Márk is betalált. A szlovénok időt kértek, ami duplán kamatozott, egyrészt nem kaptak több gólt a második játékrészben, másrészt a harmadik első harmadában kétszer is mattolták Balázs Olivért, így feljöttek mínusz egyre. Ekkor a magyar gárda vezetőedzőjének is ki kellett kérnie az idejét. Jól tette, rendezték soraikat serdülőink, sőt újra növelni tudták a differenciát, Kiss Ádám az 54., Farkas Olivér az 57. percben járt túl Lan Kavcic eszén, 5-2-re módosult az állás. Mivel délután 5 órától az olaszok 5-3-ra legyőzték Ausztriát, így a kaposvári torna első napja után ? minden csapat két-két meccsen van túl ? Magyaország 6 ponttal hibátlanul áll, Szlovénia és Olaszország 3-3 egységgel jön a második-harmadik helyen, míg Ausztria egyelőre nullán ragadt. Pénteken az osztrákok a szlovénokkal kezdenek, majd a mieink az olaszokkal játszanak, utána elődöntők lesznek, a helyosztókra szombaton kerül sor. Három nap alatt öt meccset játszik mindenki, alaposan kihajtják tehát magukat a serdülők.