Extra revansvágy fűtheti a Gyergyót Debrecenben

Nem úgy sikerült a székelyek Erste Liga-startja, ahogy elképzelték. Az eddigiek alapján különösen a meccsek elejére kell odafigyelniük.

Két vereséggel kezdte a szezont a Gyergyói HK, és mindkétszer belealudt a mérkőzés elejébe. A Fraditól 12 perc alatt kaptak két gólt, a DAB-tól 10 alatt négyet, így vasárnap kis túlzással már az első harmad felénél elbukták a csatát, nem is tudtak a hátralévő időben érdemben felzárkózni.

A DEAC a Fehérvári Titánok ellen kezdte a bajnokságot és aratott nyögvenyelős, 3-2 arányú győzelmet. A meccs után David Musial vezetőedző is arra panaszkodott, hogy az első harmadot ellazsálták a játékosai. Hétfőn így kulcsfontosságú lesz, hogy melyik csapat kezd élesebben.

A gyergyóiak idei keretében külön is érdemes figyelni a lett Imants Lescovsra, aki a válogatottat és a KHL-t is megjárta, az Erste Ligában pedig hátvéd létére két meccs után 3 ponttal áll, ami nem utolsó sorban annak köszönhető, hogy fantasztikusan lő a kék vonalról. A DEAC-nál is jól sikerültek az igazolások, Clint Filbrandt, Martin Daloga és Phil Kiss is góllal debütált a szezonnyitón, az újoncok mellett Jakub Izacky két gólpasszt adott, soha rosszabb kezdést.

Az igazsághoz tartozik, hogy túrával indítani a szezont nem könnyű, főként olyan ellenfelekkel szemben, mint a címvédő és az előző év kudarca után alaposan feljavult Acélbikák. Az egyelőre pont nélküli mérlegen Debrecenben jelentősen javíthat a GYHK, amely ráadásul egy esetleges idegenbeli siker után ebben a hónapban már csak hazai pályán játszik. Az összecsapásnak különleges pikantériát ad, hogy az előző idény Erste Liga-negyeddöntőjében emlékezetes 7 meccses csatában estek ki a székelyek, tehát egészen biztosan extra revansvágy fűtheti most őket.

DEAC–Gyergyói HK 3-2

Kétszer is egyenlíteni tudott a vendégcsapat, de harmadszor nem, a debreceniek két nap alatt kétszer nyertek 3-2-re.

A Gyergyói HK két vereséggel kezdte első túráját második Erste Liga-szezonjában, így utoljára Debrecenben lett volna lehetősége pontot szerezni. Ennek az volt az egyik kulcsa, hogy az összecsapás elejét megfogják. Ami sikerült is, a nyitó harmad első kétharmadában csak a kiállítások sorjáztak, és azokat is inkább a debreceniek kapták. A vezetést mégis ők szerezték meg, a 14. percben Vokla volt eredményes. A Gyergyó megindult az egyenlítésért, összejött a szünet előtt, a lett Lescovs lőtte be szokásos találatát, megint öt a három elleni szituációban. A második menetben mind a kisbüntetések, mind a gólok száma csökkent, utóbbiból csupán egy akadt, ezt Daloga érte el. A piros-fehérek másodszor is egalizáltak Zagidullin révén a harmadik felvonásban, de nem sokáig örülhettek, a DEAC egyik fiatal orosza, Kulesov 1 perccel és 2 másodperccel később megszerezte a győztes találatot. A Debrecen ugyanúgy 3-2-re nyert, mint vasárnap a Fehérvári Titánok ellen, míg a nyáron alaposan megerősített GYHK 3 meccsből 0 ponttal kénytelen hazautazni, ahol is a Hokiklub Budapest lesz majd a következő ellenfele.

debgye

fotó: DEAC

Nagyon jól játszott a DEAC a védekező harmadban

Leif Strömberg, a Gyergyói HK és David Musial, a Debrecen vezetőedzője kommentálta a két csapat mérkőzését.

Erste Liga, Debreceni Jégcsarnok, 452 néző. Játékvezetők: Soós, Soós, Vincze, Szabó.
2-1 31:53 DEB Daloga Hári Léránt
2-2 48:37 GYE Zagidullin Bushbacher Kozma Zs.
3-2 49:39 DEB Kulesov Berta Mazzag
30 Kapura lövések száma 41
12 Kiállításpercek 8

Zagidullin lacrosse-gólt lőtt a DEAC-nak

Az orosz csatár csodatalálata és további négy gól a DEAC–Gyergyói HK mérkőzésről két percben.