3 tavalyi csapat idén is ott lesz a Gyilkostó Kupán

   

A előző évi mezőnyből csak a kupagyőztes DEAC nem vesz részt az idén a hagyományos gyergyói tornán.

Augusztus végén és szeptember első napján megrendezi a Gyergyói HK a hagyományos Gyilkostó Kupát. Erre vonatkozó hírét a napokban tette közzé hivatalos közösségi oldalán a házigazda Erste Liga-csapat. A felkészülési torna résztvevői közt miként egy éve, úgy ezúttal is ott lesz a Csíkszeredai Sportklub és a bukaresti Steaua. A legutóbbi mezőnyhöz képest egy változás van: az akkor veretlenül győztes DEAC helyett – amely később emlékezetes hétmeccses negyeddöntőt vívott a Gyergyóval a magyar bázisú nemzetközi bajnokságban – ezúttal a Fehérvári Titánok utaznak a megméretésre. A Gyilkostó Kupa meccsnapjai: augusztus 30. és 31., valamint szeptember 1.

A négy klub közül a Fehérvári Titánok időközben teljes felkészülési menetrendjüket nyilvánosságra hozták. Eszerint Kiss Dávid tanítványainak a gyergyószentmiklósi három mellett még négy mérkőzésük lesz az Erste Liga-startot megelőzően. Azt eddig is tudtuk, hogy a kis Volán kétszer játszik a Dunaújvárosi Acélbikákkal – augusztus 10-én idegenben, szeptember 5-én otthon –, de azt nem, hogy az alpesi ligás KAC II elleni augusztus 15-ei találkozónak a fehérvári C pálya ad otthont, így az zárt kapus lesz. Emellett még egy összecsapás került be a naptárba: a magyar csapat augusztus 8-án Bécsben kezdi programot, ahol az immár alpesi ligás Vienna Capitals II lesz az ellenfele.

Indokolt megemlíteni itt még egy személyi hírt is: a Titánok honlapján publikált cikk szerint gőzerővel készül a szezonra az egyaránt 1999-es születésű Nagy Ákos és Vincze Gergő. Ők mindketten 2018 őszén szenvedtek vállsérülést, előbbinek 11 meccs jutott az Erste Ligában az egész szezonban, utóbbinak 9 a juniorok között, azt követően végig a rehabilitációval voltak elfoglalva. Mostanra mindketten meggyógyultak, és várják a felnőttbajnokság kínálta kihívásokat.

gyilkosto

fotó: Gyergyói HK

A magyar klubok 2019-es felkészülési mérkőzései:

augusztus 3., szombat:
19:00: MAC Újbuda–Traktor Cseljabinszk (KHL, Maribor)

augusztus 8., csütörtök:
??:?? DEAC–JKH GKS Jastrzebie (POL-1., TORAX Kupa, Ostrava-Poruba)
??:?? Vienna Capitals Silver (Alpesi Liga)–Fehérvári Titánok (Bécs)

augusztus 9., péntek,
17:30: Dukla Michalovce (SVK-1.)–DVTK Jegesmedvék (Nagymihály)
??:?? DEAC–Draci Sumperk (CZE-3., TORAX Kupa, Ostrava-Poruba)

augusztus 10., szombat:
18:00: Dunaújvárosi Acélbikák–Fehérvári Titánok (Dunaújváros)
17:00: MAC Újbuda–Villacher SV (EBEL, Tüskecsarnok)
??:?? Cardiff Devils (GBR-1.)–Fehérvár AV19 (Viola Arena, Cardiff)
??:?? TORAX Kupa, Poruba – helyosztó: DEAC–Szariarka Karaganda (KAZ) /GKS Katowice (POL-1.) / HC TORAX Poruba (CZE_2.)

augusztus 11., vasárnap:
??:?? Cardiff Devils (GBR-1.)–Fehérvár AV19 (Viola Arena, Cardiff)

augusztus 15., csütörtök:
17:30: Dukla Michalovce (SVK-1.)–DEAC (Nagymihály)
19:00 Olimpija Ljubljana (Alpesi Liga)–Dunaújvárosi Acélbikák (Ljubljana)
??:?? Fehérvári Titánok–EC KAC II (Alpesi Liga)

augusztus 16., péntek:
17:00 HDD Jesenice (Alpesi Liga)–Dunaújvárosi Acélbikák (Jesenice)
18:00: DVTK Jegesmedvék–FTC-Telekom (Miskolc)
19:00: MAC Újbuda–Vienna Capitals (EBEL, Tüskecsarnok)

augusztus 17., szombat:
Schiller-Vasas HC–HK Trnava (SVK-2., Káposztásmegyer)

augusztus 18., vasárnap:
Schiller-Vasas HC–HK Levice (SVK-2., Káposztásmegyer)

augusztus 20., kedd:
HC 07 Detva (SVK-1.)–UTE (Visegrád Kupa, Gyetva)

augusztus 22., csütörtök
19:00: HC Kosice (SVK-1.)–DVTK Jegesmedvék (Tátra Kupa csoportmérkőzés, Poprád)

augusztus 23., péntek:
15:00: DVTK Jegesmedvék–Cracovia Krakow (POL-1., Tátra Kupa csoportmérkőzés, Poprád)
16:30: Fehérvár AV19–Villach (EBEL, Bled)
17:00: Stavanger Oilers (NOR-1.)–UTE (Maribor)
18:00: HC Topoľčany (SVK-2.)–DEAC (Nagytapolcsány)
18:00 HK Nitra (SVK-1.)–FTC Telekom (Visegrád Kupa, Nyitra)
??:?? HK Trnava (SVK-2.)–Schiller-Vasas HC (Nagyszombat)

augusztus 24., szombat:
20:00 Sheffield Steelers (GBR-1.)–MAC Újbuda (FlyDSA Arena, Sheffield)
??:?? Fehérvár AV19–Grenoble (FRA-1., Bled)

augusztus 25., vasárnap:
??:?? Cardiff Devils (GBR-1.)–MAC Újbuda (Viola Arena, Cardiff)
??:?? Tátra Kupa helyosztó DVTK Jegesmedvék–(HK Poprad (SVK-1.) / Dukla Michalovce (SVK-1.) / Les Aigles de Nice (FRA-1., Poprád)
??:?? Fehérvár AV19–Szlovénia/Jesenice (Alpesi Liga)/Olimpija Ljubljana (Alpesi Liga, Bled)

augusztus 27., kedd:
18:30: FTC-Telekom–MHC Nové Zámky (SVK-1., Pesterzsébet)
HC TORAX Poruba (CZE-2.)–UTE (Visegrád Kupa, Ostrava-Poruba)

augusztus 28., szerda:
18:00: HC Topoľčany (SVK-2.)–UTE (Nagytapolcsány)
18:00: HK Levice (SVK-2.)–Schiller-Vasas HC (Léva)

augusztus 29., csütörtök:
18:00: HC Topoľčany (SVK-2.)–Dunaújvárosi Acélbikák (Nagytapolcsány)
18:00: HC Orli Znojmo (EBEL)–MAC Újbuda (Znojmo)

augusztus 30., péntek:
17:00 HKM Zvolen–DVTK Jegesmedvék (Zólyom)
18:00: Dunaújvárosi Acélbikák–Schiller-Vasas HC (Dunaújváros)
18:00: DEAC–Hokiklub Budapest (Debrecen)
Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós: Csíkszeredai Sportklub, Fehérvári Titánok, Gyergyói HK, Steaua Bucuresti

augusztus 31., szombat:
UTE–Podhale Nowy Targ (POL-1., Visegrád Kupa, Megyeri út)
FTC-Telekom–Fehérvár AV19 (szuperkupa, Tüskecsarnok?)
Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós: Csíkszeredai Sportklub, Fehérvári Titánok, Gyergyói HK, Steaua Bucuresti

szeptember 1., vasárnap:
Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós: Csíkszeredai Sportklub, Fehérvári Titánok, Gyergyói HK, Steaua Bucuresti

szeptember 3., kedd:
18:00: UTE–MHC Nové Zámky (SVK-1., Megyeri út)
18:00: Dunaújvárosi Acélbikák–Hokiklub Budapest (Dunaújváros)
JKH GKS Jastrzębie (POL-1.)–FTC Telekom (Visegrád Kupa, Jastrzębie)

szeptember 5., csütörtök:
??:??: Fehérvári Titánok–Dunaújvárosi Acélbikák (Székesfehérvár)

szeptember 6., péntek:
18:00: DVTK Jegesmedvék–Dukla Michalovce (SVK-1., Miskolc)
18:00: HK Levice (SVK-2.)–Hokiklub Budapest (Léva)
FTC Telekom–GKS Katowice (POL-1., Visegrád Kupa, Pesterzsébet)

szeptember 9., hétfő:
18:30 DEAC–Schiller-Vasas (Debrecen)

A Csíkszeredai Sportklub 2019-es felkészülési mérkőzései:

augusztus 30-szeptember 1.: Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós: Csíkszeredai Sportklub, Fehérvári Titánok, Gyergyói HK, Steaua Bucuresti

A DEAC 2019-es felkészülési mérkőzései:

augusztus 8., csütörtök, ??:??: DEAC–JKH GKS Jastrzebie (POL-1., TORAX Kupa, Ostrava-Poruba)
augusztus 9., péntek, ??:??: DEAC–Draci Sumperk (CZE-3., TORAX Kupa, Ostrava-Poruba)
augusztus 10., szombat: ??:?? TORAX Kupa, Ostrava-Poruba – helyosztó: DEAC–Szariarka Karaganda (KAZ) /GKS Katowice (POL-1.) / HC TORAX Poruba (CZE_2.)
augusztus 15., csütörtök, 17:30: Dukla Michalovce (SVK-1.)–DEAC (Nagymihály)
augusztus 23., péntek, 18:00: HC Topoľčany (SVK-2.)–DEAC (Nagytapolcsány)
augusztus 30., péntek, 18:00: DEAC–Hokiklub Budapest (Debrecen)
szeptember 9., hétfő, 18:30 DEAC–Schiller-Vasas (Debrecen)

A Dunaújvárosi Acélbikák 2019-es felkészülési mérkőzései:

augusztus 10., szombat, 18:00: Dunaújvárosi Acélbikák–Fehérvári Titánok (Dunaújváros)
augusztus 15., csütörtök, 19:00 Olimpija Ljubljana (Alpesi Liga)–Dunaújvárosi Acélbikák (Ljubljana)
augusztus 16., péntek, 17:00 HDD Jesenice (Alpesi Liga)–Dunaújvárosi Acélbikák (Jesenice)
augusztus 29., csütörtök, 18:00: HC Topoľčany (SVK-2.)–Dunaújvárosi Acélbikák (Nagytapolcsány)
augusztus 30., péntek, 17:00: Dunaújvárosi Acélbikák–Schiller-Vasas HC (Dunaújváros)
szeptember 3., kedd, 18:00: Dunaújvárosi Acélbikák–Hokiklub Budapest (Dunaújváros)
szeptember 5., csütörtök, ??:??: Fehérvári Titánok–Dunaújvárosi Acélbikák (Székesfehérvár)

A DVTK Jegesmedvék 2019-es felkészülési mérkőzései:

augusztus 9., péntek, 17:30: Dukla Michalovce (SVK-1.)–DVTK Jegesmedvék (Nagymihály)
augusztus 16., péntek, 18:00: DVTK Jegesmedvék–FTC-Telekom (Miskolc)
augusztus 22., csütörtök 19:00: HC Kosice (SVK-1.)–DVTK Jegesmedvék (Tátra Kupa csoportmérkőzés, Poprád)
augusztus 23., péntek: 15:00: DVTK Jegesmedvék–Cracovia Krakow (POL-1., Tátra Kupa csoportmérkőzés, Poprád)
augusztus 25., vasárnap: Tátra Kupa helyosztó (HK Poprad (SVK-1.) / Dukla Michalovce (SVK-1.) / Les Aigles de Nice (FRA-1.) (Poprád)
augusztus 30., péntek, 17:00 HKM Zvolen–DVTK Jegesmedvék (Zólyom)
szeptember 6., péntek, 18:00: DVTK Jegesmedvék–Dukla Michalovce (SVK-1., Miskolc)

A Fehérvár AV19 2019-es felkészülési mérkőzései:

augusztus 10., szombat: ??:?? Cardiff Devils (GBR-1.)–Fehérvár AV19 (Viola Arena, Cardiff)
augusztus 11., vasárnap: ??:?? Cardiff Devils (GBR-1.)–Fehérvár AV19 (Viola Arena, Cardiff)
augusztus 23., péntek: 16:30 Fehérvár AV19–Villach (EBEL) (Bled)
augusztus 24., szombat: ??:?? Fehérvár AV19–Grenoble (FRA-1.) (Bled)
augusztus 25., vasárnap: ??:?? Fehérvár AV19–Szlovénia/Jesenice (Alpesi Liga)/Olimpija Ljubljana (Alpesi Liga) (Bled)
augusztus 31., szombat: FTC-Telekom–Fehérvár AV19 (Szuperkupa, Tüskecsarnok?)
szeptember 7-8. Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna (Székesfehérvár)

A Fehérvári Titánok 2019-es felkészülési mérkőzései:

augusztus 8., csütörtök, ??:?? Vienna Capitals Silver (Alpesi Liga)–Fehérvári Titánok (Bécs)
augusztus 10., szombat, 18:00: Dunaújvárosi Acélbikák–Fehérvári Titánok (Dunaújváros)
augusztus 15., csütörtök: Fehérvári Titánok–EC KAC II (Alpesi Liga)
augusztus 30-szeptember 1.: Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós: Csíkszeredai Sportklub, Fehérvári Titánok, Gyergyói HK, Steaua Bucuresti
szeptember 5., csütörtök, ??:??: Fehérvári Titánok–Dunaújvárosi Acélbikák (Székesfehérvár)

Az FTC-Telekom 2019-es felkészülési mérkőzései:

augusztus 16., péntek, 18:00: DVTK Jegesmedvék–FTC-Telekom (Miskolc)
augusztus 23., péntek, 18:00: HK Nitra (SVK-1.)–FTC Telekom (Visegrád Kupa, Nyitra)
augusztus 27., kedd, 18:30: FTC-Telekom–MHC Nové Zámky (SVK-1., Pesterzsébet)
augusztus 31., szombat:FTC-Telekom–Fehérvár AV19 (Szuperkupa, Tüskecsarnok?)
szeptember 3., kedd: JKH GKS Jastrzębie (POL-1.)–FTC Telekom (Visegrád Kupa, Jastrzębie)
szeptember 6., péntek: FTC Telekom–GKS Katowice (POL-1., Visegrád Kupa, Pesterzsébet)

A Gyergyói HK 2019-es felkészülési mérkőzései:

augusztus 30-szeptember 1.: Gyilkostó Kupa, Gyergyószentmiklós: Csíkszeredai Sportklub, Fehérvári Titánok, Gyergyói HK, Steaua Bucuresti

A Hokiklub Budapest 2019-es felkészülési mérkőzései:

augusztus 30., péntek, 18:00: DEAC–Hokiklub Budapest (Debrecen)
szeptember 3., kedd, 18:00: Dunaújvárosi Acélbikák–Hokiklub Budapest (Dunaújváros)
szeptember 6., péntek, 18:00: HK Levice (SVK-2.)–Hokiklub Budapest (Léva)

A MAC Újbuda 2019-es felkészülési mérkőzései:

augusztus 3., szombat, 19:00: MAC Újbuda–Traktor Cseljabinszk (KHL, Maribor)
augusztus 10., szombat, 17:00: MAC Újbuda–Villacher SV (EBEL, Tüskecsarnok)
augusztus 16., péntek, 19:00: MAC Újbuda–Vienna Capitals (EBEL, Tüskecsarnok)
augusztus 24., szombat: 20:00 Sheffield Steelers (GBR-1.)–MAC Újbuda (FlyDSA Arena, Sheffield)
augusztus 25., vasárnap: ??:?? Cardiff Devils (GBR-1.)–MAC Újbuda (Viola Arena, Cardiff)
augusztus 29., csütörtök, 18:00: HC Orli Znojmo (EBEL)–MAC Újbuda (Znojmo)

A Schiller-Vasas HC 2019-es felkészülési mérkőzései:

augusztus 17., szombat: Schiller-Vasas HC–HK Trnava (SVK-2., Káposztásmegyer)
augusztus 18., vasárnap: Schiller-Vasas HC–HK Levice (SVK-2., Káposztásmegyer)
augusztus 23., péntek: HK Trnava (SVK-2.)–Schiller-Vasas HC (Nagyszombat)
augusztus 28., szerda, 18:00: HK Levice (SVK-2.)–Schiller-Vasas HC (Léva)
augusztus 30., péntek, 18:00: Dunaújvárosi Acélbikák–Schiller-Vasas HC (Dunaújváros)
szeptember 9., hétfő, 18:30 DEAC–Schiller-Vasas (Debrecen)

Az UTE 2019-es felkészülési mérkőzései:

augusztus 20., kedd: HC 07 Detva (SVK-1.)–UTE (Visegrád Kupa, Gyetva)
augusztus 23., péntek, 17:00: Stavanger Oilers (NOR-1.)–UTE (Maribor)
augusztus 27., kedd: HC TORAX Poruba (CZE-2.)–UTE (Visegrád Kupa, Ostrava-Poruba)
augusztus 28., szerda, 18:00: HC Topolcany (SVK-2.)–UTE (Nagytapolcsány)
augusztus 31., szombat: UTE–Podhale Nowy Targ (POL-1., Visegrád Kupa, Megyeri út)
szeptember 3., kedd, 18:00: UTE–MHC Nové Zámky (SVK-1., Megyeri út)

A Visegrád Kupa mérkőzései:

augusztus 13., kedd: HC 07 Detva (SVK-1.)–HC TORAX Poruba (CZE-2., Visegrád Kupa, Gyetva)
augusztus 16., péntek: JKH GKS Jastrzębie (POL-1.)–GKS Katowice (POL-1., Visegrád Kupa, Jastrzębie)
augusztus 20., kedd: HC 07 Detva (SVK-1.)–UTE (Visegrád Kupa, Gyetva)
augusztus 21., szerda: HC TORAX Poruba (CZE-2.)–Podhale Nowy Targ (POL-1., Visegrád Kupa, Ostrava-Poruba)
augusztus 23., péntek, 18:00: HK Nitra (SVK-1.)–FTC Telekom (Visegrád Kupa, Nyitra)
augusztus 24., szombat: Podhale Nowy Targ (POL-1.)–HC 07 Detva (SVK-1., Visegrád Kupa, Nowy Targ)
augusztus 27., kedd: HC TORAX Poruba (CZE-2.)–UTE (Visegrád Kupa, Ostrava-Poruba)
augusztus 27., kedd: HK Nitra (SVK-1.)–GKS Katowice (POL-1., Visegrád Kupa, Nyitra)
augusztus 30., péntek: HK Nitra (SVK-1.)–JKH GKS Jastrzębie (POL-1., Visegrád Kupa, Nyitra)
augusztus 31., szombat: UTE–Podhale Nowy Targ (POL-1., Visegrád Kupa, Megyeri út)
szeptember 3., kedd: JKH GKS Jastrzębie (POL-1.)–FTC Telekom (Visegrád Kupa, Jastrzębie)
szeptember 6., péntek: FTC Telekom–GKS Katowice (POL-1., Visegrád Kupa, Pesterzsébet)

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
augusztus 21., szerda
U20 19:15 HUNLIF 4-6VÉGE
augusztus 22., csütörtök
U18 15:30 ITASVK 0-5VÉGE
U20 16:00 HUNVAX 1-4VÉGE
NŐI 18:00 HUNGER 1-5VÉGE
FEL 19:00 KOSMIS 4-2VÉGE
U18 19:00 HUNPOL 7-3VÉGE
augusztus 23., péntek
FEL 15:00 MISCRA 3-2VÉGE
U18 15:30 SVKPOL 3-1VÉGE
U20 15:45 HUNFRA 4-2VÉGE
FEL 16:30 AVSVSV 1-2VÉGE
FEL 17:00 STOUTE 1-10VÉGE
FEL 17:30 TRNVAS 2-1VÉGE
FEL 18:00 NITFTC 3-2VÉGE
FEL 18:00 TOPDEB 2-5VÉGE
NŐI 18:00 SUIGER 3-2VÉGE
U18 19:00 HUNITA 4-0VÉGE
augusztus 24., szombat
U18 12:00 POLITA 3-4 HVÉGE
U18 15:30 HUNSVK INFO
U20 16:15 HUNAUT INFO
FEL 16:30 AVSGRN 
NŐI 17:20 HUNSUI INFO
FEL 20:00 SHSMAC 
augusztus 25., vasárnap
FEL   AVS
FEL   MIS
U20   HUN
FEL 19:00 CRDMAC 
augusztus 27., kedd
FEL 18:00 PRBUTE 
FEL 18:30 FTCNZÁ 
Partnerünk