Utolsóként a Philadelphia és a Colorado jutott a rájátszásba

Nyugaton már a párosítások is megvannak, keleten viszont még az elsőség a tét. McDavid 108 ponttal elvitte az Art Ross-trófeát, Ovecskin hetedszer lett gólkirály. Dőltek rekordok az utolsó napon.

A Philadelphia abban a tudatban fogadta a Rangerst, hogy ha egy pontot szerez, bejut az egyenes kieséses szakaszba. A Flyers semmit sem bízott a véletlenre, Brian Elliott shutoutjával és Claude Giroux mesterhármasával simán átgázolt a szezon végére teljesen leeresztő New Yorkon. Giroux a kanadai táblázaton 102 pontjával a második helyen végzett és 1996 óta az első Flyers-játékos (Eric Lindros) lett, aki elérte a 100 pontos küszöböt. A mérkőzés után a Rangers kirúgta Alain Vigneault edzőt.

A keleti elsőségre hajtó Boston gond nélkül lépett át az az Ottawán. A Bruins a második harmadban nyerte meg a meccset, amikor 51 másodperc alatt fordított, majd az előnyét megduplázva mehetett a második szünetre. A Sens ugyan szépített, de a Bruins két újabb találattal abszolválta a mérkőzést. A Boston vasárnap hazai jégen fogadja a Floridát és ha bármilyen formában nyer, behúzza a keleti elsőséget.

Nagy szívességet tett a Carolina a Bostonnak azzal, hogy hosszabbítás után legyőzte a Tampát. A szintén keleti elsőségre hajtó Bolts amennyiben nyert volna biztos első lehetett volna. A Lightning meg is tett mindent a sikerért, visszajött a kétgólos hátrányból, de Elias Lindholm a ráadás 49. másodpercében megszerezte a győzelmet a Carolinának.

A Toronto a harmadik harmadban három gólt ütve nyert a Montreal ellen. A szurkolók nemcsak a sikernek örülhettek hanem két franchise-rekordnak is. A Leafs 105 ponttal zárta a szezont, ami új rekord a klub történetében. A másik csúcs a vasak között álló Frederik Andersen nevéhez fűződik, aki 31 lövést védett és 38. győzelmét szerezte, amivel megdöntötte Ed Belfour és Andrew Raycroft.

Az Islanders a Detroit otthonában az utolsó harmadban kétgólos hátrányt dolgozott le, a hosszabbításban pedig be is húzta a kettő pontot. Ryan Pulock fél perccel a befejezős előtt egyenlített, John Tavares győztes gólt lőtt a hirtelen halál negyedik percében. Mathew Barzal két találathoz asszisztált és így 85 ponttal zárta a szezont, közte 63 előkészítéssel amivel beállította Bryan Trottier franchise-rekordját.

Mathew-Barzal

A Florida már úgy lépett jégre a Buffalo ellen, hogy tudta, hogy nyert a Flyers és nincs esélye a playoffra. A Panthers ennek ellenére becsületesen ment előre, az első harmadban tíz perc alatt ütött hármat, amivel eldöntötte a meccset. A hajrában kicsit felpörögtek az események, a Florida kiengedett, de ennek ellenére simán hozta a mérkőzést. Erre a mérkőzésre is jutott rekord, a Panthers a 27. hazai győzelmét szerezte, ami új franchise-rekord, Ryan O’Reilly pedig az 1269. buliját hozta el a szezonban, amivel Rod Brind’Amour 2006-os rekordját múlta felül.

A Washington csak az utolsó negyedórában tudta legyűrni az erősen tartalékosan felálló New Jerseyt. 3-3 után Andre Burakovsky és a második gólját szerző Alekszandr Ovecskin révén abszolválta a győzelmet a Capitals. Ovecskin 49 találattal végzett az első helyen, karrierje során hetedik alkalommal. Az orosz gólgyáros 32 évesen lett az első, utoljára Phil Esposito nyert ilyen idősen a mesterlövészek között még 1975-ben.

Hat perc alatt dőlt el a Winnipeg?Chicago mérkőzés a hazaiak javára. A Jets 1-0-ra vezetett az első harmad után, ehhez csapott hozzá még hármat a második játékrész elején, amiből Andrew Copp kettőt vállalt magára. A Winnipeg kapujában Connor Hellebuyck nemcsak 30 lövést védett, de egy rekordot megdöntött és egyet beállított. 44. győzelmét szerezte a szezonban, ezzel megdöntötte az amerikai kapusok NHL-rekordját, amit eddig Tom Barrasso tartott 1993-ból. A 44 sikerből 30 született hazai jégen, ez philadelphiai Wayne Stephenson csúcsának a beállítása 1976-ból.

A találkozónak sajnos volt egy nagyon szomorú kicsengése is. A Jets és a Hawks játékosok mezén ugyanis nem a játékosok neve volt feltüntetve hanem a Broncos felirat. Két nappal ezelőtt ugyanis a Humboldt Broncos ifjúsági csapatának a busza balesetet szenvedett, amiben az egyesület 9 játékosa és 5 alkalmazottja veszítette el az életét.

Az alapszakasz győztes Nashville Filip Forsberg mesterhármasával hozta az utolsó mérkőzését a Columbus ellen. A Predators már az első szünetre háromgólos előnnyel ment, korán bebiztosítva a győzelmet. Az 53 győzelemmel és 117 ponttal záró Predatorsnak is jutott egy rekord, zsinórban 102. alkalommal telt meg a 17 és félezer nézőt befogadó Bridgestone Arena.

A Colorado?St.Louis mérkőzésnek hatalmas tétje volt, a nyugati még rájátszást jelentő nyolcadik hely. A Bluesnak elég lett volna egy pont is Denverben, ehhez képest alig tudott ellenállást kifejteni a mérkőzésen. Az Avalanche a két gólt és összesen öt pontot szerző Nathan MacKinnon, Gabriel Landeskog páros vezetésével simán hozta a szezon legfontosabb mérkőzését. A Colorado 28. hazai mérkőzését nyerte, ezzel beállította a 2001-ben Stanley Kupát nyert elődök franchise-rekordját.

Az Anaheim minden harmadban ütött egy gólt, Ryan Miller lehúzta a rólót, ennyi pedig elég volt a kaliforniai klubnak a győzelemhez Arizonában. Miller 31 védéssel ért el shutoutot és karrierje 370. győzelmét szerezte, amivel az amerikai kapusok ranglistáján megelőzte a második helyen lévő Tom Barrassot.

Kiütéses vereséggel búcsúzott a Calgary a szezontól, a Flames egy hetessel szórta meg a Pacific – csoportot megnyerő alakulatot. A fölényes győzelemből az a Mark Jankowski vette ki a részét négy találattal, aki az előző 18 mérkőzésén mindössze három pontot szerzett. A Calgary az utolsó kilenc szezonból hetedszer nem jutott a rájátszásba, ráadásul csak 17 hazai győzelmet szerzett, ez pedig 2001 óta a legkevesebb.

Az Edmontonban otthonában, szétlövések utáni vereséggel búcsúztak a Sedin ikrek az NHL-től. A párbajban Daniel Sedin is betalált, de a döntő szót Leon Draisaitl mondta ki a negyedik körben. A találkozón Connor McDavid két gólpasszt adott, így 108 ponttal zárt a szezont és zsinórban másodszor lett az NHL legjobb pontszerzője.

Szépen búcsúzott a csalódást keltő szezontól a Dallas. A Stars a Los Angeles otthonában győzött a klasszikus mesterhármast hintő Jamie Benn vezetésével. A Dallas korán dűlőre vitte a dolgot, az első harmadban hét perc alatt ütött négyet. Benn a tripláját 5 perc 27 másodperc alatt ütötte, ez öt másodperccel jobb mint a korábbi klubrekord amit Bill Goldsworthy tartott 1973-ból.

Jamie Benn

A Minnesota nyerni tudott San Joséban és ennek köszönhetően magasabb kiemeléssel kezdheti a rájátszást. Az első harmadban a Sharks még ledolgozta a Wild kétgólos megszerzett előnyét, de a másodikban már nem tudott felelni a vendégek három góljára, ami négy perc leforgása alatt esett. A Minnesota legjobbja a két gólt, közte a győztes találatot jegyző Jason Zucker volt.

Nyugaton már kialakult a playoff első köre: Nashville?Colorado, Vegas?Los Angeles, Winnipeg?Minnesota és Anaheim?San Jose párharcokkal indulnak a konferencia-negyeddöntők. Keleten Pittsburgh?Philadelphia és Washington?Columbus csata biztosan lesz, az utolsó két párosításról pedig a Boston?Florida mérkőzés dönt majd.