Gyerehokizni Vasárnap indul az EBYSL-rájátszás

A MAC és a Fehérvár is győzött az EBJL negyeddöntőjének első meccsén, vasárnap a junioroknál is startolnak az elődöntőért vívott párharcok, míg az U20-as bajnokságban már pénteken eldől, mely két csapat csatlakozik a Fehérvárhoz és a Vasashoz.

EBYSL

Az EBYSL-ben vasárnap startol a negyeddöntő. A Fehérvár a Znojmót fogadja, a MAC a Villachhoz, a Vasas a Salzburghoz látogat, míg az Okanagan a Jesenicéhez. A párharc két nyert meccsig tart.

U20-as bajnokság

Az U20-as bajnokságban már zajlik az elődöntőért a rájátszás, a csapatok szerdán játszották le a párharcok első meccsét. A DHK nehéz helyzetbe került, miután hazai jégen 4-1-re kikapott az UTE-tól: a lilák a második harmad után már 3-0-ra vezettek, és a harmadikban tovább növelték előnyüket, a debrecenieknek csak a szépítésre futotta a hajrában.

A KMH igencsak megszorongatta a MAC-ot, amely bár az első harmadban vezetést szerzett, vetélytársa a másodikban nemcsak egyenlített, de a 25. percben fordított is. A MAC-nak csak a szünet után sikerült az egalizálás, majd két perccel később az előny is újra az övé lett, ezzel beállítva a 3-2-es végeredményt.

Az elődöntőbe jutás már pénteken eldől, a MAC 15:45-től fogadja a KMH-t, az UTE és a DHK 18:15-től csap össze.

EBJL

Az EBJL negyeddöntőjének első mérkőzésén a MAC azután, hogy a 3. percben megszerezte a vezetést, folyamatosan növelte az előnyét, a 41. percben már 6-0 állt a meccs a Győr ellen. A győriek csak ez után voltak eredményesek, a vége 6-2 lett. A Fehérvár mindegyik harmadban egyszer talált be a Znojmo kapujába, míg a csehek csak a hajrában voltak eredményesek, így a magyar együttes 3-1-re nyert.

A MAC és a Győr ágán a Salzburg hosszabbításban nyert 5-4-re az Okanagan Red ellen, a Fehérvár ágán a Vienna ugyancsak hosszabbításban, 1-0-ra győzte le a Klagenfurtot.

A Salzburg és az Okanagan már pénteken lejátssza a második mérkőzést, a Győr szombaton fogadja a MAC-ot, ahogy a Fehérvár is ezen a napon utazik a Znojmóhoz, míg a Klagenfurt a Viennához.

U18-as bajnokság

Az U18-as bajnokságban egy párharc már el is dőlt a negyeddöntőbe jutás szempontjából, a Pesterzsébet ugyanis mindkétszer 3-2-re legyőzte a Vasast. Az első meccsen a Farkasok az első harmadban már 2-0-ra is vezettek, de az angyalföldiek még ebben a játékrészben egyenlítettek. A győztes találat a 49. percben született. A második meccsen is a pesterzsébetiek szereztek vezetést, de a Vasas az első harmadban egyenlített, a másodikban pedig fordított. a harmadikban azonban két gólt is kapott, miközben egyet sem lőtt.

Ugyancsak 3-2-vel végződött az Egerszegi Titánok és a DVTK Jegesmedvék összecsapása. A zalaegerszegiek már az első fél percben vezetést szereztek, a 12. perben pedig már 3-0 állt a javukra az eredményjelzőn. A miskolciak a második harmad végén szépítettek, az 58. percben megszerezték a második találatukat is, de az egyenlítés már nem sikerült. A két csapat szombaton játssza le a második mérkőzését.

Az UTE is szombaton fogadja a Gepárdot, amelyet az első meccsen 20-1-re győzött le.

U16-os bajnokság

Az U16-os bajnokság A csoportjának záró fordulójában a középszakaszt toronymagasan megnyerő Ifj. Ocskay Gábor JA 1-1-es első harmad és rendes játékidő után szétlövésben győzte le 2-1-re a MAC-ot. A DHK 5-0-ra nyert a Győr ellen, a DVTK 5-1-re múlta felül az UTE-t.

A vasárnap startoló rájátszásban a döntőbe jutásért középszakasz első négy csapata mérkőzik: az Ifj. Ocskay Gábor JA a negyedik helyen végzett Pesterzsébettel, a második MAC a harmadik DHK-val vívja meg a két nyert meccsig tartó párharcot. Az 5-8. helyért vasárnap először a DVTK (5) és az UTE (8) csap össze, a Csíkszereda (6) és a Győr (7) később kezd a rájátszásban.

A csoport, középszakasz

Eredmények:

MAC Budapest?Ifj. Ocskay Gábor JA 1-2 b.

15:30 DVTK Jegesmedvék?UTE

A B csoport záró fordulójában a MAC B 9-1-re legyőzte a KMH-t, ezzel az élen végzett. A Vasas hazai jégen 8-3-ra nyert az Ifj. Ocskay Gábor JA B ellen, míg az Egerszegi Titánok nagy csatában, hosszabbításban múlta felül 5-4-re a Ferencvárost.

A 9-12. helyért a MAC B (1) a Vasassal (4) játszik, ez a párharc már vasárnap elstartol, míg a Felcsík (2) és az Ifj. Ocskay Gábor JA (3) első találkozójára később kerül sor.

A 13-16. helyért ugyancsak vasárnap mérkőznek meg először a felek, a Ferencváros (5) a Dunaújvárost (8) fogadja, míg az Egerszegi Titánok (6) a KMH-t.

12:00 Egerszegi Titánok?KMH

A C csoport rájátszásban a 17-20. helyért az UTE a Szegeddel, a 21-24. helyért a Gepárd a Kaposvárral csap össze, a párharcok vasárnap indulnak.

C csoport, rájátszás

Program:

15:30 Gepárd?KASI
18:30 UTE?Szeged

A 25. hely sorsát a Ferencváros és a Kazincbarcika dönti el egymás között.

Helyosztó:

Program:

17:30 Ferencváros?Kazincbarcikai Ördögök

U14-es bajnokság

Az U14-es bajnokság I. csoportjának rájátszása március 7-én rajtol.

A helyosztók felsőházában a Ferencváros kedden nagy csatában győzte le 7-5-re a Dunaújvárost. Utóbbi csapat szombaton a Vasast fogadja, a Fradi az Egerszegi Titánokhoz látogat, míg az UTE B a MAC B-vel játszik.

14:05 UTE B?MAC Budapest B

Az alsóházban pénteken a DVTK a Veszprémet fogadja, szombaton a KMH a Sportországgal a Kiskőrös a KSI-vel, a Jászberény a Partizannal mérkőzik meg.

15:00 Jászberény?Partizan

A Szeged a 29. helyen végzett a bajnokságban, a 30. a KASI, a 31. a DHK lett. A további sorrend az alábbi linken érhető el.

Cimkék: , , , , ,