Gyerehokizni A DVTK és az UTE A csoportos maradt

A miskolciak és az újpestiek megőrizték helyüket az U16-os bajnokság első vonalában. Az U14-es bajnokságban az Ifj. Ocskay Gábor JA nyert a MAC Budapest ellen, szerdán a listavezető UTE-t fogadja. Az U20-as bajnokságban két rangadót is rendeznek a divízió 1/A-s vb miatti szünet előtt.

EBYSL/U20-as bajnokság

Az osztrák ifjúsági ligában a hétvégi meccseken csupán két ízben nem örülhetett magyar csapat: a Győr 5-0-ra kikapott a Vienna Capitalstól, az UTE pedig 3-1- re a Slavija Ljubljanától. A KMH és a Linz találkozóján kívül, amelyen a budapestiek 9-3-ra nyertek, a többi összecsapás szoros eredményeket hozott. A Debrecen végig kézben tartotta a Villach elleni meccset, s bár az osztrákok az 59. percben egy gólra zárkóztak, egyenlíteniük már nem sikerült. A hajdúságiak 3-2-re győztek. Hasonló forgatókönyv szerint zajlott a Fehérvár Okanagan elleni mérkőzése is: annak ellenére, hogy a St. Pölten-iek az utolsó harmadot 2-0-ra megnyerték, a fehérváriak 3-2-es győzelemmel hazahozták a három pontot. A Mladi Jesenice a második és a harmadik harmadot is 1-0-ra hozta a Vasas ellen, de ez sem volt elég, hogy ledolgozza az első harmadban összeszedett háromgólos hátrányát. Az angyalföldiek 4-3-ra nyertek.

Kedden a Debrecen a MAC-ot, a Fehérvár az UTE-t fogadja osztrák és hazai bajnokin, utóbbi bajnokságban a Vasas a Pesterzsébethez látogat, szerdán az UTE a DVTK-val játszik. Mivel hamarosan kezdődik az U20-as divízió I/A csoportos világbajnokság idehaza december 20-ig már nem rendeznek mérkőzést. Az EBYSL-ben csütörtökön a KMH a Znojmo otthonában lép jégre.

EBJL

Nem volt túl jó napja szombaton a magyar csapatoknak az EBJL-ben, miután csak a Fehérvár és a Vasas hagyta el győztesen a jeget: előbbi 7-2-re múlta felül az Okanagan White-ot, utóbbi 5-2-re a Zell am See-t. A Klagenfurt 10-3-as verést mért a DVTK-ra, a Salzburg 12-0-st a KMH-ra, míg az UTE 2-0-ra kapott ki a Villachtól.

A vasárnap is felemásan sikerült, hiszen a MAC Zell am See elleni 11-0-s és DVTK Villach elleni 6-3-as győzelme mellett a Salzburg 17-2-re kiütötte a Vasast, a Fehérvár pedig hiába vezetett 4-3-ra az utolsó harmad előtt, végül 7-5-re kikapott a Klagenfurttól.

Szerdán a Győr az Okanagan White-ot fogadja, míg a MAC az Okanagan Redhez látogat. A Vasas a Linz otthonában lép jégre, a DVTK a Viennát látja vendégül.

U18-as bajnokság

Az U18-as bajnokságban csütörtökön az Egerszegi Titánok a Debrecennel, a Gepárd a Pesterzsébettel játszik.

Eredmények:

17:00 Egerszegi Titánok?Debrecen
Gepárd?Pesterzsébet

*EBJL és U18-as bajnoki is

U16-os bajnokság

Az U16-os bajnokságban az elmúlt hétvégén két osztályozó tornát rendeztek, amely arról döntött, hogy az alapszakaszban az A csoport két utolsó helyezettje vagy a B csoport első kettője kezdheti-e meg a középszakaszt a magasabb osztályban. Ugyanez igaz volt a B és a C csoport viszonylatában is.

A pénteki eredményekről már beszámoltunk a hétvégi beharangozónkban, a rend kedvéért, az első napon a DVTK három, az UTE kettő, a Vasas egy, az Ifj. Ocskay Gábor JA B nulla pontot gyűjtött. A miskolciak végül hibátlan mérleggel zárták a tornát, miután a folytatásba az UTE-t 5-1-re, a Vasast pedig nagy csatában 4-3-ra múlták felül. Így az alapszakaszának 8. helyezettje a középszakaszban is az A csoportban játszik.

Az UTE-nak sem kellett osztályt váltania, az utolsó mérkőzésén ugyanis 7-1-re nyert az Ifj. Ocskay Gábor JA B ellen, így 5 ponttal megszerezte a torna második helyét. A Vasas hiába rabolt pontot pénteken az UTE-tól, szombaton 5-4-re kikapott a fehérváriaktól, akik végül ezzel a harmadikak lettek. Persze ettől még a Vasassal együtt továbbra is a B csoportban lesznek érdekeltek.

UTE?Ifj. Ocskay Gábor JA B 7-1

Az osztályozótorna végeredménye: 1. DVTK Jegesmedvék 9 pont, 2. UTE 5. pont, 3. Ifj. Ocskay Gábor JA B 3 pont, 4. Vasas 1 pont.

A B és a C csoport osztályozó tornája után az biztos, hogy a MAC B rendkívül magabiztosan jutott fel a B csoportba. Szombaton az UTE-t 3-0-ra, vasárnap a Szegedet 15-0-ra múlta felül, így az első napon, a KMH ellen aratott 9-0-s diadallal együtt a maximális 9 ponttal zárt az élen.

A másik feljutó kiléte azonban még ismeretlen, miután szombaton a Szeged nem jelent meg a KMH otthonában, a versenybíróság pedig úgy döntött, mindenképpen le kell játszani a mérkőzést. Miután a Szeged az UTE B-től (21-1) és a MAC B-től (15-0) is nagyarányú vereséget szenvedett, így a találkozó annak a KMH-nak áll, amely vasárnap 1-1- es rendes játékidő után szétlövésben győzte le az UTE B.t.

A jelenlegi állás szerint a már feljutó MAC B mögött az UTE B található a második helyen, a KMH a harmadik, a Szeged a negyedik.

KMH?UTE B 2-1 b.

A jelenlegi állás: 1. MAC Budapest B 9 pont (biztosan feljutott a B csoportba), 2. UTE B 4 pont, 3. KMH 2 pont, 4. Szeged 0

U14-es bajnokság

Az U14-es bajnokság rangadóján hiába nem született gól az első harmadban és nyerte meg a MAC 1-0-ra az utolsót, a második az Ifj. Ocskay Gábor JA négyszer is betalált ellenfele kapujába, így 4-1- es győzelmet aratott. A Pesterzsébet a második harmad elején 2-0-ra vezetett a DVTK ellen, a miskolciak azonban a folytatásban fordítottak. Bár a Farkasok a harmadik harmad elején még egyenlítettek, végül 6-3-as vereséget szenvedtek. A Vasas az utolsó harmadban döntötte el a meccset a Debrecen ellen, az angyalföldiek 4-2-re nyertek. A Gepárd A magabiztosan győzte le 7-3- ra a KMH-t.

Kedden a Debrecen a Győrt fogadja, szerdán a listavezető UTE a második Ifj. Ocskay Gábor JA-hoz látogat.

18:30 Ifj. Ocskay Gábor JA?UTE

A II. Nyugati csoportban mindkét oldalon igen gólgazdag meccset hozott a KSI és a MAC B találkozója. A meccs úgy indult, hogy a 14. percben utóbbi csapat már 6-0-ra vezetett, a folytatásban viszont már csak kétszer talált be. Így pedig a KSI szépen lassan csaknem utolérte ellenfelét, hiszen az 56. percben egy gólra zárkózott. Az egyenlítés azonban már nem jött össze, a MAC B 8-7-re nyert. Mindeközben a Dunaújváros 22-1-re nyert a Veszprém ellen, a Partizan 4-2-re múlta felül a KMH-t, az Ifj. Ocskay Gábor JA B pedig 9-2-re az Egerszeget.

A II. Keleti csoportban a hétvégén az UTE B 6-0-ra nyert DVTK ellen. A Ferencváros és a Vasas B meccse valószínűleg elmaradt.

A küzdelmek mindkét csoportban szombaton folytatódnak.

Ferencváros?Vasas B ? nincs információ

A III. csoportban a Gepárd B és a Szigeti Bikák nagyot csatázott egymással, pedig előbbi már két góllal is vezetett az első harmadban. A vendégek azonban a második harmadban egyenlítettek, majd miután 2-2- vel zárult a rendes játékidő és a hosszabbítás is, szétlövéssel 3-2-re megnyerték a meccset. A többi találkozó simábban alakult: a Szeged 4-0-ra legyőzte a Fradi B-t, a Kaposvár 15-5-re az ESMTK-t, a Debrecen pedig 11-1-re a Hatvant.