DVTK Jegesmedvék?Grenoble 2-1

Bravúros és egyben szenzációs a magyar bajnok szereplése Rittenben. A kazah bajnok után a francia első helyezettet is legyőzte. Első magyar csapatként kiharcolhatja a négyes döntőbe jutást.

A második napra is nagyon komoly feladat jutott a miskolciak számára. Az egyik legjobb francia csapat, a Rodmannal, Goliciccsel és kanadaiakkal megerősített Grenoble.

A piros mezben játszó ellenfelünk magas fordulatszámon kezdte a mérkőzést, kellett pár perc, mire a mieink felvették a ritmust, de onnantól semmilyen problémájuk nem volt a miskolciaknak. Hiába szerzett vezetést emberelőnyből a Grenoble, a döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének húsz perc után, hiszen a második tíz percben már a DVTK Jegesmedvék diktálták a tempót, sikerült a fizikai kontaktust erőltető franciákat belekényszeríteni egy nekik nem igazán fekvő játékba. A nagy rohanásban feltűnően sokat hibáztak, és kidolgozott helyzetig is alig jutottak el. Miközben a miskolciak jó kis lehetőségeket alakítottak ki, igaz, azok még mind egy szálig kimaradtak.

Nagyon sok minden nem változott a folytatásban sem. A magyar csapat a kiváló állóképességére épített. Ebben mi voltunk a jobbak, a pozíciójátékban pedig ők. Magosi Bálint emberhátrányban egyenlíthetett volna, de a második ziccerét is fogta a Grenoble kapusa. Látható volt, hogy a sikertelenség nem töri meg a miskolciakat, folyamatosan tartották magukat a játéktervhez, és ez eredményre is vezetett. Az új igazolású hátvéd, az előző szezonban a MAC-ban látott Ruikka varázslatos átadással ugratta ki Galanisz Nikandroszt, aki ügyesen verte át a kapust, a lábai között csúsztatta be a DVTK egyenlítőgólját. Komoly ünneplést tartott a csapat a jégen és a péntekhez képest kibővült szurkolótábor a lelátón. A maradék időben közel kerültünk a második magyar gólhoz, többször is, de az 1-1 is reményt keltő volt a záró húsz perc előtt.

A második harmadban látott játékot követő várakozással ellentétben nem voltak fáradtabbak a franciák a végjátékban. Mindkét csapat kimerült a harmadik játékrészre, nem túl színvonalas oda-vissza hoki zajlott, igazából ellenfelünknek kellett volna jobban a három pont ezen a meccsen, de ehhez nem tudtak elég jól játszani a magyar bajnok ellen. Elsősorban azért, mert Leppanenék nagyot küzdöttek ezúttal is, simán fogták a francia élcsapat ritmusát. Kemény, harcos csata volt ez, és még hol volt a vége. Azonos erők hatvan perc alatt 1-1-re vitték. Következett a hosszabbítás.

A ráadás öt perc a Miskolcé volt, ebben azért komoly szerepe volt annak is, hogy kétperces előnyhöz jutott a csapat. Sajnos ezt ezúttal sem sikerült gólra váltani, pedig nagyrészt tartalmas játékkal töltötte ki a fórokat a DVTK. A dolgok mégis jóra fordultak a végén, az utolsó percben Vas János volt elemében, a fáradt mezőnyön átkorcsolyázott, és a szólót kihasználta, Horak alatt lőtte a kapuba a korongot, ezzel 2-1-re megnyerte a mérkőzést a Miskolc. A Kontinentális Kupa második napján is két pontot szerzett a magyar csapat, így elérhető közelségbe került a final fourba jutás. Ha az esti mérkőzésen a rendes játékidőben nyer a Ritten, akkor két játéknap után meglenne az első két helyezett, szurkoljunk hát az olasz bajnoknak.