Rájátszásra tör a Boston

Az edzőváltáson átesett Bruins a legutóbbi hét meccséből hatot megnyert és feljött az Atlantic-csoport harmadik helyére. A Columbus mindkét New York-i csapaton átgázolt, elkezdődtek a játékosmozgások.

A Columbus két nap alatt mindkét New York-i csapat ellen simán győzött. Az Islanders elleni 7-0 után a Gardenben 5-2-re nyert Cam Atkinson és Alexander Wennberg duplájával, valamint Szergej Bobrovszkij 28 védésével. A Jackets 1-1 után rázta le a Rangerst, amikor zsinórban négy gólt ütött.

Továbbra is remekel az edzőváltáson átesett Boston. A Bruins soros áldozata a Dallas volt a Patrice Bergeron, Brad Marchand, Torey Krug hármasnak köszönhetően, amely összesen kilenc pontot termelt igazságosan elosztva. A hazai jégen játszó Stars 2-2-ig bírta a tempót, de ezután a Boston hármat ütött, ami döntőnek bizonyult.

bergeron

Johnny Gaudreau három pontja és Brian Elliott 34 védése győzelmet ért a Calgarynak Raleighben. A Carolina elleni meccsen a Flames balszélsője csapata mindegyik góljából kivette a részét, az elsőt előkészítette, a másodikat és a harmadikat pedig maga lőtte. A Calgary ezzel befejezte az ötmeccses idegenbeli túráját, amelyen összesen négy győzelmet szerzett.

Gólzáporos meccsen győzött a Nashville az Edmonton ellen. A Predators az első két harmadban folyamatosan vezetett egy és két góllal, az Oilers azonban nem adta fel és 4-4-nél utolérte ellenfelét. A győztes gólt végül a harmadik harmad 2. percében Viktor Arvidsson ütötte emberelőnyben, a három gólpasszal záró James Neal átadásából. Connor McDavid két ponttal zárta az összecsapást és a kanadai táblázaton négypontos előnnyel áll az élen.

Zsinórban negyedik hazai vereségét szenvedte el a Florida. A Panthers most az Ottawa ellen maradt alul saját közönsége előtt egy gólszegény mérkőzésen. Az első harmadban volt egy gólváltás a felek között, innentől kezdve pedig a kapusok kerültek a főszerepbe. A hálók érintetlenek maradtak egészen a harmadik harmad közepéig, amikor Kyle Turris megszerezte a győztes találatot.

Két késői góllal győzte le a Chicago a St. Louist. A Blues még ledolgozta a korán összeszedett kétgólos hátrányát, az utolsó öt perc tempóját azonban már nem bírta, a Hawks részéről először Artyom Anyiszimov, majd Tanner Kero volt eredményes a hajrában. A Chicago zsinórban negyedszer győzött, sőt az utolsó tíz meccséből kilencedik alkalommal.

Fantasztikus utolsó harmadának köszönhetően győzött az Arizona a Buffalo ellen. A Sabres egészen a 47. percig 2-0-ra vezetett, ekkor azonban a Coyotes váratlanul feltámadt és három gólt ütve megfordította a meccset. A találkozó legjobbja Radim Vrbata volt, aki az első gólt előkészítette és győztes találatot szerzett 19 másodperccel a befejezés előtt.

Egyre közeledik a cserestop ideje, amit mi sem bizonyít jobban, hogy két komoly üzletet is kötöttek vasárnap. A Los Angeles megszerezte a liga egyik legjobb kapusát, Ben Bishopot a Tampától. A Kings a kapus mellé kapott még egy ötödik körös választást, amiért odaadta a Peter Budaj, Erik Cernak párost, egy hetedik körös választást és még egy később megnevezett draftjogot. A nap másik nagy üzletét a Minnesota kötötte, amely Martin Hanzalt szerezte meg az Arizonától. A cseh játékosért a Coyotes kapott egy 2017-es első, egy 2018-as második és egy 2019-es később megnevezett draftjogot, valamint Grayson Downing játékjogát. A cserestop március 1-jén zárul, magyar idő szerint 21 órakor.