Utánpótlás A Volán és a MAC EBYSL-negyeddöntős ellenfélre vár

Szerdán folytatódik a MAC Budapest és a Fehérvár elődöntős csatája az U20-as bajnokságban, idehaza az U18-asok a döntőbe jutásért küzdenek, miközben az osztrák ifjúsági ligában az elődöntőért futnak versenyt. Hét közben zárul az U16-os és az U14-es bajnokság alapszakasza.

U20-as bajnokság

Ahogy arról már beszámoltunk, a Vasas 4-1-re győzte le a Debrecent a juniorbajnokság elődöntőjének harmadik meccsén, így 3-0-s összesítéssel bejutott a döntőre. Az ellenfélre még várni kell, mert bár a MAC 3-0-ra is vezetett a Fehérvár ellen a harmadik találkozón, utóbbi fordított, 6-5-ös győzelmével 2-1-re alakította a párharc állását. A negyedik mérkőzést szerdán rendezik, amennyiben a Fehérvár nyer hazai jégen, jön az ötödik meccs, ha a MAC diadalmaskodik, finalista.

Szombaton az ötödik helyért csatázó DVTK a KMH-t fogadta, utóbbi az Egerszegi Titánoktól elszenvedett vereség után javított: Fenyvesi Tamás 54. percben lőtt góljával 1-0-ra nyert. A miskolciak kedden Zalaegerszegre látogatnak.

EBYSL

A hét végén lezárult az osztrák juniorliga alapszakasza, először nézzük az utolsó napok magyar érdekeltségű meccseinek eredményeit, utána rátérünk a folytatásra is. A Fehérvár szombat délután annak ellenére fogadta a Vienna Capitalst, hogy este létfontosságú elődöntőt játszott a MAC-cal a hazai bajnokságban. Természetesen más-más kerettel állt fel, és ahhoz képest, hogy otthon nem a legerősebb csapat lépett jégre, a tét nélküli meccsen a bécsiek csak 4-2-re nyertek. Vasárnap már a teljes keret Clinton Thornton rendelkezésére állt, de a MAC elleni csata nem múlt el nyomtalanul, így a St. Pölten 5-3-as diadallal távozott Székesfehérvárról.

A MAC-nak a szombati meccsel a lábában sem okozott gondot a KMH legyőzése, Fodor Szabolcs együttese 4-0-s diadallal zárta az alapszakaszt. A Debrecen-Miskolcot 12-2-re intézte el a Vienna Capitals, az osztrákok győzelméből Szabad Kevin négy góllal és gólpasszal vette ki a részét, ezzel ő lett a teljes mezőny legjobbja.

Az U20-as bajnokságban már döntőbe jutott Vasas először 5-2-re, majd 8-2-re múlta felül a Grazot, így két győzelemmel búcsúzott az EBYSL-től, merthogy hiába kapaszkodott fel a C csoport harmadik helyére, a negyeddöntőhöz nem gyűjtött elegendő pontszámot.

Térjünk is rá a rájátszásra. A három csoport élén végzett csapatok pontszámtól függetlenül bejutottak a nyolc közé, köztük a sorrend a következő lett: 1. Vienna Capitals (98 pont, B csoport), 2. Red Bull Salzburg (90 pont, A csoport), 3. Mladi Jesenice (77 pont, C csoport). A további sorrend pedig így néz ki: 4. MAC Budapest (79 pont, +67-es gólkülönbség), 5. Fehérvár AV19 (79 pont, +82-es gólkülönbség), 6. Triglav Kranj (70 pont), 7. Okanagan HCE (69 pont), 8. Orli Znojmo (63 pont). Ezek a csapatok jutottak a nyolc közé, az első három kiválaszthatja, mely csapattal küzd az elődöntőért.

A Vasas összesítésben a kilencedik helyen végzett 52 ponttal, a Debrecen-Miskolc a 14. lett 39 ponttal, a KMH a 17. pozíciót szerezte meg 19 ponttal a 18 csapatos mezőnyben.

A negyeddöntők első mérkőzéséit az előzetes tervek szerint csütörtökön játsszák, a programot később közöljük.

U18-as bajnokság

A hazai ifjúsági bajnokságban két helyosztó első meccsét játszották a hétvégén. Az 5. helyért folytatott csatában lépéselőnybe került a Debrecen, miután 5-2-re legyőzte a Vasast, a 7. hely jelenleg a Győrnek áll, amely 6-0-ra nyert a DVTK ellen. A párharcok második felvonását jövő vasárnap rendezik.

Az elődöntőben a Fehérvár és a Csíkszereda hétfőn csap össze először, majd kedden másodszor is, és ha kell, akkor csütörtökön a harmadik mérkőzésre is sor kerül. Az UTE és a MAC a második meccsét játssza csütörtökön, a párharcban utóbbi együttes vezet 1-0-ra.

EBJL

Ahogy arról beszámoltunk, egyedül a Fehérvér harcolta ki a második meccs után az osztrák ifjúsági liga elődöntőjébe jutást, miután a Klagenfurtot az első találkozóhoz hasonlóan a másodikon is 7-1-re győzte le.

A Debrecen-Miskolc az első meccsen elszenvedett 7-1- es vereség után otthon 3-1-re legyőzte az UTE-t, a MAC pedig öt másodpercre volt a négy közé jutástól, de a Vienna nemcsak hosszabbításra mentette az összecsapást, hanem 6-5-re meg is nyerte. Miután a Salzburg is egyenlített a Villachhal szemben, így ezek a párharcok szerdán dőlnek el.

U16-os bajnokság

Egy lépésre került az UTE a serdülőbajnokság alapszakaszának második helyétől, miután vasárnap 4-1-re legyőzte a DVTK-t. Ezzel beelőzte a Csíkszeredát, amely már lejátszotta az összes meccsét, és két pontra megközelítette a MAC-ot, amellyel szerdán csap össze. Az első helyen álló Fehérvárt már egyik csapat sem foghatja be, így Rastislav Ondrejcik együttesének az is belefért, hogy a Vasas csak hosszabbításban győzte le 2-1-re. A fehérváriak szerdán az Egerszegi Titánok ellen zárják az alapszakaszt, míg az angyalföldiek a következő meccsüket már a rájátszásban játsszák, miután az ötödik helyen végeztek, az 5-8. helyért.

A hetedik helyet megszerző Egerszegi Titánok nagyot csatázott a Győrrel, amely versenyt fut a nyolcadik helyért a Pesterzsébettel. A két csapat meccsét egyébként Parragi Dániel és Karda Norbert külön gólpárbajaként is emlegethetnénk, amely 4-4-es döntetlenre végződött, de miután zalaegerszegi oldalról Nagy Dusán hozzátett a közöshöz még egy találatot, így a meccs végén Parragi örülhetett jobban, csapata ugyanis 5-4-re nyert.

A záró fordulóra tehát az a lényegi kérdés maradt nyitva, hogy a Fehérvár mögött az UTE vagy a MAC végez a második helyen. Azt a két csapat szerdán eldönti egymás között, hogy az elődöntős csatájukat a Kisstadionban vagy a Megyeri úti jégcsarnokban kezdik-e el. A negyedik helyet a Csíkszereda szerezte meg, így a fehérváriakkal csapnak össze a döntőbe jutásért.

Ahogy fentebb említettük, a Győr és a Pesterzsébet még harcol egymással a nyolcadik helyért, szerdán egymással játszanak, a Pesterzsébetnek pedig még csütörtökre is maradt egy meccse a Debrecennel. Utóbbi egy nappal korábban a DVTK-t fogadja.

15:30 Pesterzsébet?Debrecen

A II. csoportban még viszonylag messze van az alapszakasz vége. A hétvégi forduló legnagyobb vesztese az Ifj. Ocskay Gábor JA B lett, amely 3-2-re kikapott a KMH-tól. A budapestiek már az első harmadban kétgólos előnyre tettek szert, s bár a fehérváriak az utolsó harmadban kiegyenlítettek, 38 másodperccel a végső dudaszó előtt Tóth Keve talált a kapujukba, ezzel nyert a KMH és pontszámban beérte a másodikról a negyedik helyre visszacsúszó Fehérvárt.

Mindeközben a listavezető Dunaújváros magabiztosan győzte le 9-0-ra a Gepárdot, a Vasas B 3-1-re múlta felül a KMH B-t, s ezzel a második helyre ugrott előre. A Ferencváros nagyot küzdött az UTE B-vel, de végül a lilák 4-3-ra diadalmaskodtak, s bár ugyancsak 35 pontjuk van, mint a Fehérvárnak és a KMH-nak, jelenleg ők birtokolják a harmadik helyet.

Az UTE B szerdán akár előzhet is, amennyiben felülmúlja a Vasas B-t, az Ifj. Ocskay Gábor JA pedig a nyomukba eredhet a Ferencváros legyőzésével, s így tehet a KMH is, ha sikerül nyernie a Dunaújváros ellen. A sereghajtó KMH B a tabellán előtte álló Tisza Volánt fogadja.

European Rookie Cup

Nem jutott be a MAC Budapest az U16-os European Rookie Cup áprilisi, székesfehérvári négyes döntőjébe, miután a szarajevói selejtezőtornán a Vukovi Sarajevo 22-0-s és a Medvescak Zagreb 4-1-es legyőzése után nagy csatában 4-3-ra alulmaradt a Klagenfurttal szemben.

Eredmények:

Első csoportselejtező, Szarajevó, 2017. február 24-26.

Résztvevők: MAC Budapest, Klagenfurt (osztrák), Medvescak Zagreb (horvát), Vukovi Sarajevo (bosnyák)

Medvescak Zagreb?Vukovi Sarajevo 14-0

A torna végeredménye: 1. Klagenfurt 9 pont, 2. MAC Budapest 6 pont, 3. Medvescak Zagreb 3 pont, 4. Vukovi Sarajevo 0 pont

U14-es bajnokság

Az UTE nyerte a kölyökbajnokság I. csoportjának alapszakaszát, miután a MAC Budapest szombaton legyőzte az Ifj. Ocskay Gábor JA-t. A mérkőzés a fehérváriaknak kettős téttel bírt, hiszen ha nyernek, biztosan a budapestiek előtt végeznek, és mivel kedden még játszanak az UTE-val, esetleges győzelmükkel a harmadik helyről befuthattak volna az elsőre. Csakhogy hiába szereztek vezetést a MAC ellen és állt a meccs a 43. percben 2-2-es döntetlenre, a folytatásban Ritter Zsolt együttese egy percen belül kétszer is betalált, s végül 4-2-re nyert.

Az UTE mindeközben magabiztosan győzte le 11-2-re a Pesterzsébetet így a MAC sem tudta befogni a tabellán. Persze a három együttesnek a negyedik helyen végzett Debrecennel egyetemben ? amely a hétvégén 6-2-re nyert a Győr ellen ? bőven lesz még alkalma, hogy eldöntse, végül melyiküké lesz a döntőt érő első két hely valamelyike, hiszen a rájátszásban oda-vissza kört játszanak egymással. Az Ifj. Ocskay Gábor JA B a DVTK-nak a 9-12. helyért folyó csatában vághat vissza a hétvégén elszenvedett 16-3-as vereségért.

Az I. csoport alapszakaszából két mérkőzés van hátra, hétfőn a Győr a Pesterzsébetet, kedden a Fehérvár az UTE-t fogadja. Szombaton már a rájátszásra kerül sor.

II. csoport

A II. csoportban az utolsó fordulóra jutott a két éllovas összecsapása, amely előtt a Tisza Volán egy ponttal előzte meg a Gepárd JE-t. A szegediek a 4. percben már 2-0-ra vezettek, az óbudaiak azonban a második harmad végére kiegyenlítettek. A folytatásban több gólt már nem szereztek, miközben a hazaiak a meccsen triplázó Keceli-Mészáros Mátyás révén nemcsak visszavették a vezetést, de meg is duplázták azt, s végül 4-2-re nyertek.

A Tisza Volán és a Gepárd a rájátszásban a Vasassal és az Egerszegi Titánokkal játszik oda-vissza kört. Előbbi együttesnek alaposan meggyűlt a baja a hétvégén a nyolcadik helyen végzett MAC B-vel, amely 3-1-es Vasas vezetés után is “ragaszkodott” a pontszerzéshez, s miután a rendes játékidőben egyenlített, majd szétlövésben 4-3-ra nyert, ezzel kettőt el is hozott a Jégpalotából. Az Egerszegi Titánok az utolsó fordulóban magabiztosan győzte le 9-1-re az MTK-t, az ötödik helyen végzett Dunaújváros 6-3-ra nyert a hetedik KMH, míg a hatodik UTE B 13-1-re a DVTK ellen.

Az első nyolc helyezettnek március 4-én indul a rájátszás, a többi csapat az alsóbb csoportok résztvevőihez hasonlóan helyosztókat játszanak a folytatásban.

Eredmények:

DVTK Jegesmedvék B?UTE B 1-13
Tisza Volán?Gepárd JE 4-2
Egerszegi Titánok?MTK 9-1
Dunaújvárosi Acélbikák?KMH 6-3
Vasas?MAC Budapest B 3-4 b.

A III. csoport záró fordulójában az élen végzett KSI 9-2-re múlta felül a hatodik White Sharksot, a második Debrecen B 4-0-ra nyert a negyedik Jászberény ellen, a harmadik KMH B 4-3-ra kikapott az ötödik Sportországtól.

III. csoport

Eredmények:

Sportország?KMH B 4-3
White Sharks?KSI 2-9
Debrecen B?Jászberény 4-0

Hibátlan maradt a Kaposvár a IV. csoport alapszakaszában, miután a hétvégén a mögötte végzett Veszprémet 8-4-re, a negyedik helyet megszerző Kazincbarcika Ördögöket 32-0-ra múlta felül. A harmadik Pécs ugyancsak nagyarányú, 20-3-as győzelmet aratott a kazincbarcikaiak felett.

Az alapszakaszt ebben a csoportban a Kazincbarcika és a még pont nélkül álló Szabolcsi JE mérkőzése zárja kedden.