Elődöntőbe jutott a Team Canada és a Davos

A Spengler Kupa két legeredményesebb csapata bekerült a legjobb 4 közé.

A délutáni negyeddöntőben a Team Canada magabiztosan verte a Mountfieldet. Az első harmadban a juharlevelesek négyszer játszhattak emberelőnyben, ebből kettőt kihasználtak, előbb Ebbett lőtt be egy Kacetlről oldalra pattanó korongot, majd pedig Noreau bombázott egy nagyot. A második húsz perc 1-1 gólt hozott, Gormley 4 a 4 elleni játék során tovább növelte a kanadai előnyt, majd a játékrész végén Bednár használta ki az észak-amerikai gólszerző büntetését. A záró harmad elején újabb kanadai előny jött, amit Raymond révén kihasználtak, 37 másodpercre rá pedig Paré belőtte a mérkőzés egyetlen 5 az 5 ellen született gólját. A Team Canada 5-1-re nyert, péntek délután a Dinamo Minszkkel találkozik. A két együttes már találkozott a csoportkörben, akkor 7-4-re a fehéroroszok győztek.

Több izgalmat hozott az esti mérkőzés. Az Avtomobiliszt már a 19. másodpercben emberelőnybe került, nem élt vele, a HC Davos viszont kihasználta az első adódó 5 a 4 elleni lehetőségét, Shore palánkra irányzott lövését Ruutu váltotta gólra. Három perccel később Drew Shore megkerülte Liszutyin kapuját, a svájciak csatára belőtte a korongot a kapus korcsolyáját megcélozva. A 18. percben szépítettek az oroszok, Golisev vágta be a korongot Senn kapujába. A második harmadban az Avtomobiliszt hajtott az egyenlítésért, hiába, lezajlott a torna első gól nélkül játékrésze. A 44. percben Ruutu keresztpasszára remekül érkezett Marc Wieser, aki visszaállította a kétgólos különbséget. A hajrában hiába nyomtak a jekatyerinburgiak, Senn kiválóan védett. A házigazda HC Davos 3-1-re diadalmaskodott, péntek este a Lugano vár rá.

2016. december 28., szerda, 20:15: HC Davos?Dinamo Minszk 5-4
2016. december 29., csütörtök, 15:00: Mountfield?Team Canada 1-5 (negyeddöntő, 23:45, felvételről)
2016. december 29., csütörtök, 20:15: HC Davos?Avtomobiliszt 3-1 (negyeddöntő)
2016. december 30., péntek, 15:00: Dinamo Minszk?Team Canada (elődöntő, 22:45, felvételről)
2016. december 30., péntek, 20:15:  Lugano?HC Davos (elődöntő)
2016. december 31., szombat, 12:00: döntő (14:00, felvételről)