A Columbus és a Minnesota megállíthatatlan

A Jackets 13., a Wild 11. győzelmet szerezte egyhuzamban. Malkin jubilált, Lehtonen győztes gólpasszt adott. Nagy szakadékban a Detroit és a Colorado.

A Columbus ott folytatta, ahol karácsony előtt abbahagyta, sorrendben a 13. győzelmét szerezte, amivel tovább nyújtotta a franchise-rekordot. Az ohiói csapatot a Boston sem tudta megállítani, pedig közel járt hozzá. A Bruins ugyanis háromgólos hátrányból jött vissza, de Nick Foligno góljára már nem tudott válaszolni. A Jackets kapitánya kilenc perccel a befejezés előtt emberelőnyből volt eredményes.

cbj_bb

Akárcsak a Columbust, a Minnesotát sem törte meg a karácsonyi szünet. A Wild hosszabbítás után győzött a Nashville otthonában, amivel zsinórban 11. győzelmét szerezte, meghosszabbítva a házi rekordot. A Wild legjobbja az a Jared Spurgeon volt, aki a ráadás harmadik percében Jordan Schroeder tökéletes passzát bombázta a hálóba.

Az Ottawa három perc után már kettővel ment a Gardenben, mégsem tudott pontot szerezni New Yorkban. A Rangers kétszer volt kétgólos hátrányban, de Derek Stepan és Nick Holden dupláival, valamint Ryan McDonagh három gólpasszával megfordította a meccset. A Senators négy győzelem után kapott ki ismét.

A Buffalo győzött a Detroit otthonában, aminek köszönhetően a Red Wings visszacsúszott az Atlantic-csoport utolsó helyére, amire három évtizede nem volt példa. A Sabres, akárcsak a Senators, kétszer ment kettővel, de a kanadai klubbal ellentétben 3-3 után be tudta vinni a győztes találatot. A harmadik harmad közepén, a találkozón másodszor eredményes Evander Kane döntötte el a meccset. A Buffalo mestere Dan Bylsma 300. győzelmét szerezte az NHL-ben.

Hátrányból győzött a Pittsburgh is a New Jersey ellen. A Devils kétszer is előnyben volt hazai pályán, a Prudential Centerben, de a Pens Crosby és Malkin vezetésével fordítani tudott. A csapatkapitány egy gólt és két gólpasszt szerzett, az orosz center pedig egy-egy góllal és előkészítéssel zárt és megszerezte pályafutása 800. pontját.

malkin

Az Islanders legyőzte a Washingtont és ezzel nemcsak egymás utáni harmadik győzelmét szerezte, de visszajött 50%-ra. A Capitals kétszer még egyenlített, de a harmadik harmad elején Anders Lee és Andrew Ladd révén 43 másodperc alatt kapott kettőt, amire már nem tudott reagálni. A fővárosiak az utolsó négy találkozójukból hármat elvesztettek.

A Winnipeg gond nélkül tudott győzni a szeles városban és az Islandeshez hasonlóan ismét 50%-os mutatóval áll. A Chicago ellen Jacob Trouba és Connor Hellebuyck vitte a prímet, a fiatal hátvéd két gólt készített elő, a másodéves kapus pedig 34 lövést hárított. A Blackhawks zsinórban harmadik meccsét bukta el.

A Colorado egymás után kilencedik hazai vereségét szenvedte el, amely a leghosszabb azóta, hogy a csapat Quebecből Denverbe tette át a székhelyét. A Pepsi Centerből most a Calgary hozta el a pontokat Mikael Backlund vezetésével. Az Avalanche ugyanis hiába vezetett egy harmad után, a Calgary a második etapban négy gólt szerzett, amiből Backlund egy duplát és egy előkészítést vállalt magára. A vége sima 6-3 lett ami azt jelenti, hogy a Flames az utolsó 12 meccséből a kilencediket nyerte és felküzdötte magát a playoff vonal felé.

A szezonban mindössze négy idegenbeli meccset nyerő Dallas meglepetésre győzni tudott az Arizona otthonában. A siker kovácsa Jason Spezza és Kari Lehtonen volt, a veterán csatár gólt szerzett emberhátrányban és egy gólpasszt adott emberelőnyben, míg a finn kapus nemcsak 35 lövést védett, de a győztes találatnál gólpasszt jegyzett.

A San Jose nyerte az aktuális kaliforniai derbit, miután hosszabbításban legyőzte az Anaheimet. A Sharks végig vezetett a mérkőzésen és a legfontosabb pillanatban a ráadásban is előnybe tudott kerülni. A harmadik perc végén Joe Pavelski álompasszát Brent Burns varázsolta a kapuba. A San Jose a győzelemmel megerősítette helyét a Pacific-csoport élén.