Nem lesz kanadai csapat a playoffban

Másodszor fordul elő ez az NHL történetében. Kadri és Couture triplázott, háromgólos hátrányból győzött a Pittsburgh.

A kanadai csapatok számára gyakorlatilag véget ért az idei szezon. Hivatalosan is eldőlt, hogy 1970 óta ez lesz a második alkalom, hogy csak amerikai csapatok részvételével kezdődik a rájátszás.

1970 no playoff

Életben tartotta a playoffreményeit a New Jersey, amely hazai jégen verte azt a Bostont, amelyik az utolsó hat találkozójából az ötödiket bukta el. Az első két harmad egy-egy gólt hozott, így a döntés a befejező harmadra maradt, ahol Reid Boucher mondta ki a döntő szót. A Devils öt meccsel az alapszakasz vége előtt öt pontra van a playoffvonaltól.

Szétlövések után ha nehezen is, de begyűjtötte a pontokat az Islanders a Carolina ellen. A brooklyni gárda nyolc perccel a befejezés előtt egyenlített, majd a rávezetések során Kyle Okposo találatával a pluszpontot is bezsebelte.

Háromgólos hátrányból győzött a Pittsburgh a Buffalo ellen. A zsinórban 416. alkalommal telt házas Consol Energy Centerben a Sabres háromgólos előnnyel mehetett pihenni az első szünetre. A Pens azonban feltámadt és második játékrészben négyet ütött, amiből kettőt 24 másodperc alatt szerzett, ráadásul emberhátrányból. A Buffalo a harmadik harmad elején Zach Bogosian fórból ütött góljával egyenlített és mivel több gól nem esett a fennmaradó játékidőben, illetve a plusz öt percben, jöhettek a büntetők. A rávezetések során a Pens Kris Letang és Phil Kessel góljainak köszönhetően szerezte meg a pluszpontot.

A Red Wings kikapott Montrealban és ezzel nagy lépéshátrányba került a Phillyvel szemben a még rájátszást jelentő nyolcadik helyért folytatott csatában. Pedig megvolt az esélye a Detroitnak, hiszen kétgólos hátrányból fordított a mérkőzés közepén alig több mint három perc alatt. A befejező játékrész azonban a Canadiensé volt, hiszen Sven Andrighetto először egyenlített, majd Max Pacioretty a győztes gólt is megszerezte. A Red Wings és a Flyers egyaránt 87 ponttal áll, de a Detroitnak már csak öt, míg a Phillynek hét meccse van az alapszakaszból.

Nyugaton is nagy harc van a nyolcadik helyért, ami azonban eldőlni látszik, a Minnesota ugyanis nyert, a Colorado viszont kikapott, így a két csapat között öt pontra hízott a különbség öt meccsel a zárás előtt. A Wild a harmadik harmadbeli remek játékának köszönhetően gyűjtötte be a pontokat, amikor is háromszor vette be a bajnok hálóját, amiből Erik Haula és Nino Niederreiter egyaránt egy-egy góllal és gólpasszal vette ki a részét.

Az Avalanche eközben St.Louisban vizitált, ahol simán kikapott a társbérletben nyugati első otthonában. A Blues a második harmadban döntötte el a találkozót, amikor három perc alatt kétszer mattolta az Avs védelmét. A Colorado szurkolói csak annak örülhetnek, hogy megszakították a Blues rekordját, amely 258 perc és 29 másodperc után kapott ismét gólt.

A Blues azért nem vezeti a Nyugati konferenciát, mert legnagyobb ellenfele, a Dallas is begyűjtötte a pontokat. A Stars simán verte a Nashville-t a duplázó Jamie Benn és a 28 lövést hárító Kari Lehtonen vezetésével, így akárcsak a Blues, 101 ponttal áll a konferencia tetején. A Dallas 2006/07-es szezon óta először és története során kilencedik alkalommal szerzett legalább 100 pontot az alapszakaszban. A St. Louis ellenben egymás után harmadszor zár 100 pont felett, története során nyolcadszor.

Tét nélküli meccsen győzött a San Jose Vancouverben, hiszen a Sharks már bejutott a rájátszásba, a Canucks pedig már nem juthat be oda. A vendégek 1-1 után Logan Couture triplájával döntötték el a meccset.

A mesterhármast ütő Nazem Kadri és három gólpasszt kiosztó Connor Brown vezetésével meglepetésre simán győzött a Toronto a Florida otthonában. A Leafs 1-1 után döntötte el a meccset, amikor zsinórban három emberelőnyös gólt ütött, amiből Kadri kettőt vállalt magára. A pályafutása harmadik és 2013 után az első tripláját ütő center egy üres kapus góllal tette fel a koronát a teljesítményére.