32/32 – Detroit Redwings
A Redwings zsinórban nyolc éve nem tudott bejutni a rájátszásba, amely a franchise történetének leghosszabb negatív sorozata.
A Detroit évek óta keresi önmagát. Az ezredforduló idején nyertek három Stanley Kupát, majd az évezred első évtizedében még egyet 2008-ban és még egy évvel később, 2009-ben is döntősök voltak. Akkoriban úgy tűnt, hogy ismét jön egy sikeres generáció, de nagyobbat nem is tévedhettek volna az autóvárosban. A Red Wings a 2009 utáni hét évben mindössze három párharcot nyert meg, 2016 óta pedig a rájátszásba sem jutott be.
A korábbi évekkel ellentétben az autóvárosiak tavaly csak magukat okolhatták a kudarcért, hiszen a liga egyik leggyengébbje, az Arizona oda-vissza verte őket, az ugyanannyi pontot gyűjtő és a playoffba végül bejutó Washingtontól pedig kétszer is vereséget szenvedtek az alapszakasz hajrájában. Az biztos, hogy nem a csatárokon múlt az újabb playoff mentes év. A Wings az alapszakaszban 278 gólt lőtt, a legtöbbet azok közül, akik nem jutottak tovább és megelőztek nyolc olyat is, amelyek bejutottak a rájátszásba, köztük a végső győztes Floridát is. Tették mindezt úgy, Dylan Larkin csak 69, Patrick Kane pedig mindössze 50 meccset játszott. Az ő hiányukban Lucas Raymond vitte a hátán a csapatot a 31 góljával és 72 pontjával, de ez is kevésnek bizonyult. Kiolvasható, hogy a támadószekcióhoz igazából nem is kellett volna hozzányúlni, ám megszerezték a friss Stanley Kupa – győztes, a korábban a St.Louis csapatával is csúcsra jutó Vlagyimir Taraszenkót, akivel tovább nőtt a mélység és variációs lehetőségek listája. Ez utóbbin főleg az emberelőnyös játékot értjük, amiben tavaly a Detroit már így is a kilencedik volt, de nem lenne meglepetés, hogy ha ebben a szegmensben akár négy – öt helyet is előre lépnének.
A fentebb leírtakból és a statisztikából kiderül, hogy rájátszás nem a csatárokon, hanem a védelmen és a kapusokon ment el, és főleg az utóbbin. A védelem nem tudott hosszútávon konstans maradni, folyamatosan hullámzott és egyedül Moritz Seider volt az, aki az állandóságot képviselte. A 23 éves játékos feljődési görbéje folyamatosan felfelé tart, mind a támadó és mind a védekező harmadban és ha tartja ezt az ütemet, akkor biztosan Norris – trófea esélyesként fog jégre lépni a közeljövőben. A stabilitás fenntartásának érdekében a Wings a nyáron megszerzett két veterán svéd hátvédet a játékospiacról, Erik Gustafssont és William Lagessont.Felhívnánk még a figyelmet a svéd páros honfitársára, Simon Edvinssonra. A mindössze 21 éves bekk tavaly már kapott 16 meccset a nagyok között, ám sokan azon a véleményen vannak, hogy ha hamarabb hívják fel a farmból, akkor a Detroit gond nélkül bejuthatott volna a legjobb nyolcba.
A Detroit állatorvosi lova kétségtelenül a kapusposzt. Az elmúlt három idényben összesen nyolcan fordultak meg a vasak között, ebből pedig hatan legalább 18 alkalommal kezdők is voltak. Ennek a problémának az orvoslására Steve Yzerman a nyáron leigazolta a Cam Talbot, Jack Campbell párost, ezzel viszont borzasztó túlkínálat keletkezett a poszton, hiszen a keretben még ott van Ville Husso, Alex Lyon és Sebastian Cossa is. Talbot megszerzése még teljesen érthető, hiszen a 37 éves hálóőr New Yorkban, Edmontonban és Los Angelesben is bizonyította, hogy rá lehet bízni a kezdőposztot, amit valószínűleg itt is meg fog kapni. Campbell megszerzése viszont teljesen felesleges volt: először kivásárolták a futó szerződéséből, majd újat kötöttek vele. Campbell valószínűleg ezután majd a farmban kezdi a szezont, a Lyon, Husso, Cossa trió pedig küzdhet a Talbot mögötti második helyért. Az sincs kizárva, hogy egyiküket elcseréli a klub, kivéve azt a Cossát, akiből mindenképpen kezdőkapust faragnának hosszútávra Talbot távozása után.
A korábban Jon Coopert segítő és a Tampával két Stanley Kupát nyerő Derek Lalonde harmadik szezonja előtt áll a Detroit vezetőedzőjeként. A szakma minden apró részletét elleste a mentorától és ennek köszönhetően felépített egy olyan csapatot amely a támadószekciót tekintve már nem csak az Atlantic – csoport tagjaival veszi fel a versenyt, hanem a liga szintjén is mindenkivel. A támadójáték playoff-kaliberűvé vált és most itt az ideje annak, hogy a védelem és a kapusposzt is felzárkózzon. Ez idén meg is fog történni, így a Detroit 2016 után ismét készülhet majd az egyenes kieséses szakaszra.
További cikkek
- Hydro Fehérvár AV19–Geneve-Servette 2-5
- Dylan Guenther volt az NHL első hetének a legjobbja
- A Fehérvár a címvédő ellen zárja a második BL-kalandját
- Azok a csodálatos nyolcvanas évek
- Vas Márton csapata 10 gólt kapott Rouenben
- 9 éve nem kezdett ilyen rosszul az Edmonton
- 1300. pontját szerezte Malkin
- Bartalis nagyon eladta Fazionak a svájci figurát
- Hydro Fehérvár AV19–Asiago 4-1