Kanada–Németország 5-2

A németek hiába vezettek kétszer is, a juharlevelesek behúzták a finálét, így történetük 28. világbajnoki címét gyűjtötték be.

Kapusposzton egyik oldalon sem történt meglepetés, a világbajnoki döntőben kanadai oldalon Montembeault, a németeknél pedig Neiderberger tevékenykedett a vasak között. A játékosok és szurkolók egyaránt mérsékelten álltak bele a találkozóba a tamperei Nokia Arénában, ahol jócskán akadtak azért üres helyek a lelátón. Az álmoskás startot követően Németország vette át a kezdeményezést – Montembeault-t rendesen bemelegítették az első vb-aranyukra pályázó európaiak. A németek bátor és energetikus játéka a 8. percben végül gólt eredményezett: Seider kiválóan ugratta ki Peterkát, a Buffalo támadója még pont úgy át tudta venni a pakkot a támadó kéken, hogy ne legyen les, majd a bal oldali bedobókörből nagy gólt ragasztott a hosszúba (0-1). Érezhetően megcibálta az oroszlán bajszát Harold Kreis legénysége, ugyanis három perccel később egalizáltak a tengerentúliak: a korong egy német védőjátékosról szerencsésen Krebs elé került, aki felgyorsított, majd fonákkal remekül tálalt át a hosszún érkező Blais-hez, a St. Louis csatára pedig nem hibázta el ziccerét (1-1). A folytatásban fizikálisabbá vált a találkozó, Lucic kínálta meg Stachowiakot egy nagy ütközéssel a miheztartás végett – a juharlevelesek rosszfijúja mellesleg az egész mérkőzés folyamán lélektani hadviselést alkalmazott az ellenünk enyhén szólva sportszerűtlenül viselkedő Seider ellen. Nem sokkal később Neighbours bontotta le ellenfelét és csapattársát is egyben, végezetül pedig Seider borította fel Middletont sípszó után. Az etap végén újra a játéké lett a főszerep, a kanadaiak rendkívül megnyomták az utolsó perceket, ennek köszönhetően 12-7-es kapura lövési mutatóval vonulhattak pihenőre a felek.

A második játékrész közepén remek oda-vissza hoki vette kezdetét. Kahun próbálkozását Montembeault védte bravúrral, majd rögtön a lendületes ellentámadás végén kis híján Krebs juttatta vezetéshez a juharleveleseket. A nagy rohanásból végül az európaiak jöttek ki jobban: a 34. percben Seider szerette volna bejuttatni a pakkot a támadó harmadba, viszont véletlenül telibe találta a pakk útja elől épp elbújni szándékozó Kastnert. A rutinos müncheni bekk gyorsan eszmélt, s azonnal Fischbuchhoz továbbított, a Düsseldorf pontgyárosának közelről leadott pattogó lövése pedig utat talált a ketrecbe (1-2). Ahogyan az első harmadban, ezúttal is gyorsan érkezett a tengerentúliak válasza: Szuber kiállítását követően Toffoliék szorongattak, a piros-feketék nyomasztó fölényét nem lehetett megúszni bekapott gólt nélkül: Krebs lőtt passzába Crouse közelről remek érzékkel tette bele az ütőjét – Neiderbergernek esélye sem lehetett hárítani (2-2).

A záró felvonásra összeszedték magukat Lucicsék, a 45. minutumban vezetést szerzett Kanada: a németek nem tudták kijuttatni védő harmadukból a pakkot, Glass unta meg az ügyetlenkedést s szerzett korongot, aki ezt követően kapura tette a játékszert, a kipattanóra pedig a remekül játszó Blais kiváló ütemben érkezett, s fonákkal közelről a kapuba helyezett (3-2). Alig több mint nyolc perccel a vége előtt Kanada bevitte a kegyelemdöfést: nagyon kinyíltak a németek, Toffoliék iramodhattak meg három az egy ellen, a kontratámadás végén a juharlevelesek csapatkapitánya finom csuklómozdulattal gyönyörűen lőtte el Neiderberger lábai között a korongot (4-2). A végén a német hálóőr még lekorcsolyázott, a találkozó 5-2-es végeredményét Laughton állította be egy üres kapus találattal.

Kanada 5-2-re nyert, 2021 után hódította el újra a vb-aranyat. A juharleveleseknek ez volt a 28. világbajnoki címük, amivel megelőzték az eddig hozzájuk hasonlóan 27 sikerrel álló orosz/szovjet válogatottat.