A rendes játékidőben nem megy

Soha nem fordult még elő az NHL-ben, hogy a két konferenciadöntő első két-két mérkőzése a hosszabbításban dőljön el, most a Vegas győzött a Dallas ellen a ráadásban.

A Carolina–Florida párharc első két mérkőzése a hirtelen halálban dőlt el a vendégek javára. A Vegas–Dallas csata esetében az első két felvonás szintén csak a túlórában dőlt el, a különbség mindössze annyi volt, hogy mindkét esetben a hazaiak bírták jobban a ráadást. A T-Mobile Arenában a Stars gyorsan előnybe került egy szerencsés góllal, a játékrész közepén pedig a Golden Knights egy nem kevésbe szerencsés találattal egyenlített. Az első két harmad egyértelműen a vendégeké volt, amit jól mutat, hogy a hazaiaknak mindössze 5-5 kapura lövése volt az első két felvonásban. A Stars azonban hiába irányította a játékot és uralta a mérkőzést, mindössze egyszer tudta bevenni Adin Hill ketrecét, aki ekkor egyértelműen a Vegas legjobbja volt. A Dallas Jason Robertson emberelőnyös góljával szerezte meg a vezetést a mérkőzés felénél és ezt a minimális előnyét egészen a hajráig tartani tudta. A végjátékban a Vegas teljesen beszorította az ellenfelét és bő két perccel a befejezés előtt egyenlíteni is tudott, miután Jack Eichel zseniális álompasszát Jonathan Marchessault vágta a bal felsőbe. 2-2 után jöhetett a hirtelen halál, ami mindössze 72 másodpercig tartott: Chandler Stephenson egy kipattanót vágott be, amivel beállította a 3-2-es végeredményt.

A Dallas mind a négy idei mérkőzést elvesztette, amely hosszabbításba fordult. A texasiak szempontjából sokkal nagyobb probléma, hogy fennállásuk során 14. alkalommal állnak egy párharcban 0-2-re és mindössze egyszer tudtak ilyen helyzetből továbbjutni.