Németország–Magyarország 7-2

A magyar válogatott a németektől is kapott egy hetest, maradt a mindent eldöntő, osztrákok elleni hétfői ütközet, ahogy azzal előzetesen is számolni lehetett.

Megkevert sorokkal, Horváth Dominikkal a kapunkban mentünk neki a Németország elleni meccsnek vasárnap délután. Két elpasszolt német koronggal indult a mérkőzés, az egyikkel Terbócs tudott beférkőzni védője elé, Niederberger védett, a fordulásból pedig Horváthnak is megvolt az első hárítása. Ezután az a bizonyos Szirányival kiegészített negyedik sorunk hozta össze a legnagyobb helyzetünket: a szélsővé előléptetett (volt már ilyen) miskolci bekk tette be középre Gallónak, ő meg tovább az üresen érkező Fejesnek, a Gyergyói hátvéd lövését fogta a német kapus. Kisebb technikai szünet után meleg pillanatokat éltünk át a németek első sora ellen, a Horváthról lecsorgót előbb óriási tömegjelenet után sikerült valahogy eltakarítani, majd jött egy mellé pattanó német lövés és egy magyar védés. Beszorultunk a harmadunkba egy időre, de a vezető gólt végül nem kidolgozott akcióból szerezték meg a németek nyolc perc elteltével, hanem inkább mi lövettük meg velük. Tuomie volt agilisabb a semleges harmadban Horváth Milánnál, a korongszerzés utáni lefordulásból Schutz tüzelt, Horváth Dominik éppen a másik oldalon megérkező Stachowiak elé ütötte ki, aki meg mindenkit megelőzve bevágta az ismétlést (1-0). Hattal a szünet előtt a németek is körülményeskedtek egy sort, Galló vette el a korongot a kapujuk előtt, Niederberger segítette ki társait – másfél perccel később Horváth tette meg ugyanezt a szívességet a mi oldalunkon. A harmad vége felé még egy Sofron-korongszerzést és -ütközést lehetett feljegyezni a kevés magyar pozitívum közé, illetve a harmadik sorunk is ment egy jó shiftet, de egyébként egyértelmű német fölény jellemezte a nyitó játékrészt 15:4-es lövésarány mellett. Záróakkordként még Galló és a Detroit-sztár Seider találta meg egymást, áthúzódó páros kiállítás lett a jutalmuk.

hun ger

Német támadással indult a középső húsz perc, aztán viszont Erdély találta magát szemben a kapussal, odaért egy német ütő, az elitben nincs ennyi idő. A 25. percben ismét ez a sor vezethetett volna egy ígéretesnek tűnő támadást, lesre mentünk belőle. Rá egy percre Csányit ütközték le, Kóger tette az így felszabaduló korongot a kiugró Nagy Gergő elé, védővel a nyakán eleresztett lövését védte Niederberger. Csányi leütközését azonban megvideózták, fejre irányulóért utólag véglegest adtak Szubernek, így góllal sem letelő 5 percünk nyílt rá, hogy megpróbáljunk valamit kozmetikázni az eddigi siralmas fórjátékunkon – mi több, a fejét kissé elvesztő Seider jogos kiszórása után másfél percig 5 a 3-ban támadhattunk. Sofron be is verte, ám az egyik vezetőbíró közbefújt, érvényes gól helyett az emberével összeakadó Bartalist küldték ki botfogásért. Négy a négyben koronghoz sem igen jutottunk, majd az 1:15 percnyi szimpla fórunkban sem tudtunk felállni. Kisebb német lehetőségek után hat és féllel a második szünet előtt Galló tüzelt egy szép befelé csel után, a magas lövés magasan is pattant ki Niederbergerről, nem a miénk lett. Öt volt hátra, amikor kissé megalázó gólt kaptunk, ráadásul pont Seidertől: se a védelmünk, se a kapusunk nem tudott lekövetni egy német támadást, Horváth árnyékra vetődött (2-0); majd rögtön a következő támadás végén Sturm elé ejtett egy pakkot, 18 másodperc alatt elment a meccs (3-0). Hogy teljes legyen a német öröm, Galló kiállítása után az ellenfél megmutatta, hogyan kellene megjátszani az emberelőnyt, a figura végén Sturm duplázott közelről, egyenlítés helyett 4-0-al kellett ráfordulnunk a záró harmadra.

hun ger horvath d

A németek ezek után már mindenhonnan tüzeltek, a záró felvonás alaphangjaként Peterka éles szögből rátett lövése is bement valahol a rövidbe (5-0). Félreértés ne essék, véletlenül sem egy 22 éves kapusra akarjuk ráhúzni a vizes lepedőt: nem ő tehet arról, hogy egy elit-világbajnokságon hirtelen Seider és Peterka-féle NHL-sztárok ellen kellene csodát tennie 12 szezonbeli levédett meccsel a háta mögött (meg nyilván arról sem, hogy Rajna megsérült), de ezen a ponton megint csak borzasztó nagy luxusnak tűnik az, hogy ilyesmi egyáltalán előfordulhat, miközben mondjuk egy Hetényi, Vay, Halász trió otthonról nézi a vb-t, mert a legbővebb keretekben sem nézték meg őket – nem mellesleg így lehet porig rombolni egy fiatal, amúgy tehetséges portás önbizalmát.

A 7. és 9. perc között mindenesetre végre volt minek örülni magyar szempontból is. Előbb egy tetszetős, kreativitást is magában hordozó támadás végén Terbócs tudta beszúrni a korongot Niederberger lábai között – szerencsére a pakk is úgy gondolta, megérdemeljük, hogy legalább egy becsületgól átvánszorogjon a vonal mögé –, majd Fejes nézte meg magának a rövidet, és nagyon szépen ki is lőtte (5-2). A harmad felénél Kahun is betett egyet kötényben (6-2), majd Sebők mehetett rá egyedül, Niederberger védte, az érdekesen felpattanót Galló nem tudta beügyeskedni. Másféllel a vége előtt Müller is bevert egyet a rövidbe, a vége így 7-2: nem ez lesz a lényeg, hanem a hétfő esti, osztrákok elleni mindent eldöntő meccs, amit előre is tudtunk, de ettől függetlenül ezt most megint nem volt jó érzés átélni – viszont ha ott sikerülne a bravúr, akkor senki sem erre emlékezne.