Magyarország–Szlovénia 0-4

A magyar válogatott lőtt gól nélkül maradt az első májusi edzőmérkőzésén.

Az MVM Dome első jeges mérkőzésén az A csoportos világbajnokságra készülő magyar és szlovén válogatott vívott meg egymással. Álmosan kezdtek a csapatok, az első komolyabb lehetőségre kilenc percet kellett várni, ekkor Terbócs tette vissza Pappnak veszélyesen a korongot, nem sikerült azonban kapuba találni. A 25. percben a szlovénok kerültek tiszta lövőhelyzetbe, Drozg szép csel után tüzelt, Bálizs védett. Nem sokkal később Ticar-Kuralt összjáték a magyar kapu előtt, újra Bálizs. Jól ismeri egymást a két együttes, az elmúlt bő egy évben negyedik alkalommal mérkőznek meg, így nem csoda az óvatosabb első harmad.

Erősen indították a második játékrészt a szlovénok, Kuralt tört kapura, de fölé lőtt. Elsőként a magyar válogatott játszhatott emberelőnyben Bericic kiállítása nyomán. Gólt mégis Szlovénia szerzett: a 25. percben éppen kiegészültek Matjaz Kopitar játékosai, amikor egy komoly magyar védelmi hibát követően Simsic ugrott ki ziccerben, és nem is hibázott (0-1). Átvették az irányítást a szlovénok, betolták ketrecük elé a magyarokat, aminek meg is lett az eredménye: Stojan távoli lövése beakadt Bálizs mellett a rövid alsóba (0-2). A 32. percben Szabó Bence ült le a büntetőpadra bottal lökésért. Jól állta a sarat a magyar védelem, kihúzták az első vendég előnyt. Négy perccel később Maver kapott két percet, Vincze-Sofron ügyes játéka után Gracnarnak kellett bravúrt bemutatnia. Vincze Péter is lezavarták, négy a négy ellen folyt a játék. Éppen kiegészültek volna a mieink, ám Pozsgai büntetése miatt emberhátrányban fejezte be a harmadot Magyarország.

A harmadik harmad is szlovén helyzettel indult. Sabolic indításából Kuralt próbálta meg elhúzni Bálizs mellett a korongot, szépen hárított a magyar kapus. A 46. percben már 0-3 állt az eredményjelzőn: Kuralt több magyar védőt is becsapva passzolt Sabolichoz, aki még a kapu előtt visszatette Kuraltnak, sakk-matt (0-3). 48. percben Terbócs szép keresztpasszát Papp vágta kapura egyből, Gracnar kesztyűjében pihent meg a korong. Majd Ograjensek és Simsic kevert a magyar kapu előtt, de a Bálizs háta mögött átcsorgó korong valahogy nem jutott át a gólvonalon. A végére Bálizs is lekorcsolyázott, megpróbált fölényt kialakítani Kevin Constantine, de újra Szlovénia talált be: Az 58. percben a vendég harmadban elvesztett egy bulit a magyar csapat, Drozg pedig kegyetlenül büntetett, és beállította a végeredményt (0-4).

Könnyed, 4-0-s szlovén győzelem született az MVM Dome jeges főpróbáján, de csütörtökön már szurkolók előtt újra összecsapnak a válogatottak, jövő kedden pedig a Kanada elleni mérkőzés következik.