Dánia–Magyarország 7-0

A magyar ifjúsági válogatott vereséget szenvedett a divízió 1/A-s világbajnokság zárónapján, így újoncként a negyedik helyet szerezte meg a franciaországi tornán.

Mindkét csapat úgy várhatta a találkozót, ha nyer, érmes az angers-i U18-as divízió 1/A vb-n. A magyar válogatott egy Japán elleni 4-2-es sikerből, Dánia a franciákkal szembeni hosszabbításos győzelemből érkezett a zárómeccsre. A mérkőzés elején emberelőnybe került a dán csapat Nemes Márton kiállítása nyomán. Nem is tétlenkedtek az északiak, gyorsan kihasználták a lehetőséget: a 6. percben Schioldan keresztpasszát Mölgaard vágta kapásból hálóba (1-0). A 14. percben esélyt kapott Magyarország is az öt a négy elleni játékra, Petersen volt a büntetett. Németh Zalán visszatett korongját Ravasz Csanád lőtte közelről mellé, viszont utána a kavarodásban Andersen is két percet kapott lökésért. Emberelőnyből emberelőnybe, de veszélytelenek voltak a mieink. A 19. percre fordulva Vég Bendegúz ült büntetőpadra, a dánok, pedig ahogy az első gólnál, most is gyorsan büntettek: Nielsen átadásából Linde talált be a jobb oldalról (2-0). Megzavarodott a magyar válogatott, mindössze tizenegy másodperccel később megszületett a harmadik dán gól: Thomsen szépen húzogatott egészen a kapuig, majd laposan verte Csalát (3-0). Nehéz helyzetben várhatta a második harmadot Svasznek Bence legénysége.

A 25. percben újabb Thomsen egyéni akció, újabb gól: a Malmö U20-as csapatában vitézkedő csatár balról tört be, és fonákkal leadott lövése becsorgott Csaláról (4-0). Nem tudott veszélyesebb lenni a magyar csapat, Svasznek még időt is kért. A 36. percben Keresztes Zsombor próbálkozása kipattant Steinbergsről, de Lobenwein Bálint ismétlésénél helyén volt a kapus. Később Bodzai Dávid, és Mihalik Gergő is büntetést kapott, menetrendszerűen jött is a következő dán találat: Andersen volt eredményes a 39. percben, egyre csak nyílt az olló a két gárda között (5-0).

Az utolsó harmadra Váradi András kapott lehetőséget a magyar kapuban. Egy-egy keményebb ütközést követően Skov, majd Németh maradt rövid időre a jégen, szerencsére mindketten tudták folytatni. Az 51. percben Laskawy Ferenc csúnyán, korongtól távol, fej környékén támadta ellenfelét, amiért végleg lezavarták. Bodzai is hasonló sorsa jutott, miután megfejelt egy dán játékost. Gyorsan kihasználták a második öt a három elleni előnyüket az északiak: a kiválóan játszó Thomsen passzából a szintén parádézó Mölgaard lőtt laposan kapuba az elfekvő Váradi mellett (6-0). A továbbra is három emberrel játszó magyar válogatott újra kapitulált: Olsson távoli bombája talált utat a hálóba (7-0). Még Hiezl, és Rubin neve mellé is behúzhattunk egy-egy kétpercest, de az eredmény már nem változott, sima dán győzelem született.

A magyar csapat hét pontot szerezve a negyedik helyen zárta az angers-i vb-t, a torna legjobb magyar játékosának pedig Csala Patrikot választották.