Ukrajna–Magyarország 3-2

Bár kétszer is vezetett a magyar ifjúsági válogatott a divízió 1/A-s világbajnokság harmadik mérkőzésén, végül büntetőkkel vereséget szenvedett.

Változatlan sorösszetételben, Csala Patrikkal a kapuban kezdtünk az ukrán válogatott ellen. Az első harmad kiegyenlített játékot hozott, majd a játékrész második felében egyre jobban átvette a kezdeményezést Svasznek Bence legénysége, ami két kiállítást eredményezett. Az elsőt még kihasználatlanul hagyta a magyar együttes, a másodikat azonban értékesítette a 18. percben: Ravasz Csanád átadását Nemes Márton kezelte le, majd lőtte a kapuba.

A második harmad elején Ukrajna élt első emberelőnyével, Ivascsenko centerezése pattant be egy ütőről vagy lábról. Alig telt el másfél perc, visszavettük a vezetést: Bodzai hozta be a korongot a támadó harmadba, lekészítette Haranghy Bencének, a védő távoli lövése becsapta az ukrán kapust, 1-2. A folytatásban a kiállítások domináltak, a magyar fiúk három, az ukránok kettő emberelőnyt hagytak kihasználatlanul, a legnagyobb lehetőség Mihalik Gergő előtt adódott, aki közelről nem tudta ellőni a korongot Levsin mellett.

A harmadik felvonás elején két emberelőnyünk is volt a vezetés megduplázáshoz, ám nem éltünk velük. A 46. percben Ukrajna két percig kettős emberelőnybe került, Haponenko egy kipattanó korongból egyenlített. Hol egyik, hol másik kapu forgott veszélyben, a csapatok nem ültek rá a döntetlen állásra. Az 55. percben Ivascsenko ült ki a büntetőpadra, Lobenwein közelijét kifogta az ukrán hálóőr, majd később Ravasz sem tudta áttuszkolni a korongot. Egyenlő létszám mellett Németh Zalán csent korongot, de nem tudta beütni a harmadik magyar találatot. A rendes játékidő 2-2-vel ért véget.

A 3 a 3 elleni hosszabbítást Ivascsenko akciója nyitotta, Csala a helyén volt. A ráadás során főleg a magyar harmadban folyt a játék, de gól nem esett. A rávezetéseknél Ravasz, Mihalik Gergő, Nemes és Németh Zalán is hibázott, míg az ukránoknál ketten is betaláltak, így Ukrajna büntetőkkel 3-2-re legyőzte Magyarországot. Három mérkőzést követően mindkét válogatott 4-4 ponttal áll, Magyarország csütörtökön Japán ellen játszik.