Ak Barsz–CSZKA döntő a KHL-ben

A tatárok a negyedik, a moszkvaiak a harmadik Gagarin Kupa-sikerükért lépnek majd jégre.

Az elmúlt napokban lezárultak a KHL főcsoportdöntői. A keleti finálé ért hamarabb véget, ahol az Avangard csak a második mérkőzést tudta behúzni az Ak Barsz ellen, így a kazanyiak jutottak tovább 4-1-es összesítéssel. A csata ennek ellenére szoros meccseket hozott, mindegyik találkozón csak 1-1 gól döntött. A nyugati főcsoportdöntőben a CSZKA behúzta az első és a harmadik mérkőzést, de az SZKA mindkétszer egyenlített a párharcban. Az ötödik, szentpétervári csörte vendég sikert hozott, tehát a CSZKA úgy lépett jégre Moszkvában, ha nyer, 4-2-re behúzza a konferenciafinálét. A fővárosiak a hatodik meccset 3-0-lal abszolválták, így a címvédő ott lesz a Gagarin Kupa-döntőben.

Az Ak Barsz 2009-ben, 2010-ben és 2018-ban megnyerte a KHL-finálét – az egyetlen vesztes döntője 2015-ben volt az SZKA-val szemben –, míg a CSZKA 2019-ben és 2022-ben hódította el a trófeát a három elbukott nagydöntője mellett.