Magyarország–Japán 4-3

Lüktető meccset játszott a világbajnokságra készülő magyar női válogatott Japán ellen Kanadában, és szétlövésben győzött.

A magyar női válogatott februárban Japán ellen egy remek mérkőzéssel (szétlövésben 3-4) zárta a budapesti felkészülési tornát, most pedig már Kanadában, a North York-i Canlan Sports komplexumban találkozott a két csapat, alig egy héttel a világbajnokság kezdete előtt. A mieink kapujában Németh Anikó kezdett, Huszák Alexandra és Szamosfalvi Petra váltotta egymást a harmadik sorban, a meccskeretből pedig Gondos Tamara és Bogáti Bianka maradt ki.

Jó iramban kezdődött a meccs, és a mieink gyorsan megfogyatkoztak, Metzler Reginának kellett leülnie. Az emberelőnyt Japán kihasználta, egy kipattanót Miura Mei lőtt be a 3. percben. A gól nem fogta meg a magyar csapatot, a 6. percben sikerült egyenlíteni: közelről Metzler volt eredményes. A 12. percben Sarah Knee iramodott meg, szép cselekkel húzott el a bal oldalon, majd lőtte ki a felső sarkot – máris a magyaroknál volt az előny. Sajnos azonban nem sokáig, fél perc múlva Hoszojamada Akane egyenlített. A folytatásban is kiegyenlített játék zajlott.

A második harmad is hasonlóan indult, aztán inkább a japánok akarata érvényesült, beszorították a magyar csapatot, de gólt nem tudtak szerezni. A meccs felénél már a mieink is többször eljutottak lehetőségig, majd emberelőnybe kerülve, a 32. percben a vezetést is sikerült megszerezni: a türelmesen végigjátszott akciót Garát-Gasparics fejezte be egy tökéletes lövéssel. A vezetés birtokában is bátran és okosan játszottak a magyarok. Japán próbálkozott, kétszer is emberelőnybe került, de Horváth Imola, majd Mayer Fruzsina büntetését is sikerült kibekkelni, többször is Németh bravúrjára volt szükség.

A harmadik felvonás is nyílt játékot hozott. A magyar csapatból Dabasi Réka távoli lövése okozott veszélyt, aztán Kreisz Emmának volt több helyzete is. A japánok nem tudtak lendületbe jönni, taktikus játékkal sikerült megfékezni őket, kétszer pedig a mieink támadhattak emberelőnyben. A hajrában aztán Kiss-Simon Franciska kapott büntetést, és már a kiegészülés után egyenlített az ellenfél az 59. percben.

Jöhetett a hosszabbítás, ahogy februárban is. Több lehetőséget dolgoztak ki a japánok, de Németh rendre is bravúrral védett. A ráadás nem hozott gólt, így büntetők következtek. Az első ötből Kreisz, Seregély és Kiss-Simon talált be, de a japánok is hármat értékesítettek. Sokáig nem született döntés, majd a tizedik párban Jókai-Szilágyi Kinga lőtte ki a felsőt, a japánok pedig erre nem tudtak válaszolni – ezzel a mieink nyertek 4-3-ra. A következő felkészülési meccset vasárnap – magyar idő szerint hétfő hajnalban – játssza a magyar csapat Németország ellen, aztán következhet a rajt a vb-n.

hunjpn2

Magyarországi női válogatottjának csoportmérkőzései a 2023-as A csoportos világbajnokságon:

Április 6., csütörtök, 19:00 (magyar idő szerint: április 7., 1:00) Magyarország–Franciaország
Április 8., szombat, 11:00 (17:00) Magyarország–Svédország
Április 10., hétfő, 11:00 (17:00) Magyarország–Finnország
Április 11., kedd, 11:00 (17:00) Magyarország–Németország