MAC Budapest–HKB 2-6

A címvédő nyerte a női OB I döntőjének első mérkőzését.

A Kisstadionban rendezték meg a női bajnoki finálé első meccsét a MAC Budapest és Hokiklub Budapest között. A vendég csapat a 7. percben szerezte meg a vezetést: Lucia Haluskova lépett ki, egy csellel elhúzta a korongot, majd fonákkal a hálóba emelt. Öt perccel a harmad vége előtt Mozolai Berta duplázta meg az előnyt, szép cselek után. A HKB a 26. percben is betalált, a támadóharmadbeli korongszerzés után Haluskova húzott befelé, és lőtt a felső sarokba. A 34. percben Szilágyi Tifani szerezte a címvédő negyedik gólját, a kapu előtt ért bele Madeline Leidt lövésébe. Három perccel később emberhátrányban is eredményes volt a HKB, ezúttal Leidt révén: lövése felperdült Németh Anikón, a menteni igyekvő hátvéd pedig a játékvezetők megítélése szerint már a gólvonal mögül húzta ki a korongot. A harmad végén szépített a MAC, Bieke van Nes a második kipattanót ütötte be közelről fórban. A harmadik játékrészben is lőtt egy emberelőnyös gólt a MAC, Rónai Alexandra egy kapu előtti kavarodásból talált be, de közelebb már nem tudott zárkózni a csapat. Sőt, a hajrában Szamosfalvi Petra révén a hatodik gólt is megszerezte a HKB, szintén emberelőnyben.

A vége tehát 6-2 lett, a második meccset kedden kora délután rendezik a Tüskesátorban – ha azt is megnyeri a HKB, akkor aranyérmes lesz. Az esetleges harmadik meccs jövő csütörtök lesz.