Horváth Donát pontokat szerzett a USPHL Premierben

A szezont még egy szinttel magasabban kezdő utánpótlásvédőnk eredményes volt a South Shore Kings mezében. Heti utánpótlás légiós-körkép.

Finnország, U20 SM-sarja

Bár Varga Balázs gólpasszos volt az Ässät ellen, a JYP mégis kikapott 3-2-re hazai pályán ellenfelétől. Egy nappal később sem szereztek pontot Vargáék, a Lukko otthonában maradtak alul 3-1-re. Egy fordulóval a felsőház vége előtt a JYP a tizenegyedik helyen áll, egy ponttal lemaradva a nyolcadik, rájátszást érő pozíciótól.

Az alsóházban a SaiPa előbb 4-2-re verte a TuTot, majd 4-3-ra a Hokkinál is jobbnak bizonyult. Deák Márton az első találkozón 15, a másodikon 27 percet volt a jégen, pontot nem szerzett. Két fordulóval az alsóház vége előtt a SaiPa az ötödik helyen áll.

Finnország, U18 SM-sarja

Az ifjúsági alsóházban a SaiPa/Ketterä Farkas Olivérrel a csapatban fogadta a Sportot és győzte le 3-2-re. A TuTo 2-1-re kikapott a K-Espoo ellen, a négy magyart is foglalkoztató klub egyetlen góljánál Schwartz Gergő asszisztos volt. Másnap a TuTo 13-2-es verést mért a Pajor Balázzsal felálló GrIFK-ra. Antonijevic és Schwartz 1-1 asszisztot jegyzett, Zimányi Dániel pont nélkül maradt, Pásztor Viktor nem játszott. A GrIFK az említett zakót megelőzően 4-0-ra nyert a K-Espoo második csapata ellen, Pajor egy gólpasszt jegyzett.

Svédország, J20 Nationell

Sem Hadobás Zétény, sem Antek Tamás nem játszott a Västeras linköpingi 4-1-es veresége során, a bekk a felnőtt csapatban szerepelt, a debreceni hálóőr cserekapusként nézte végig a meccset. A Växjö (Horváth Bence) nem játszott a héten.

Svédország, J18 Nationell

Nemes Márton és a Mora három vereséggel lett gazdagabb az elmúlt héten. A Frölunda otthonában 7-4-re, fordította pályaválasztás mellett 4-2-re maradtak alul, majd 5-0-ra kikaptak az Örebro csarnokában is. Utánpótlás válogatott csatárunk nem szerzett pontot. A Mora a déli csoport utolsó helyén áll.

Németország, DNL U20

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó negyeddöntőben a Köln 1-1-re áll az Ingolstadttal szemben. Az első mérkőzést 6-0-ra húzta be a középszakaszban második helyen végzett Köln, Csala Patrik 23 védéssel shutoutot ért el. Másnap 4-1-re kikapott a Köln, Csalát 35 perc után 0-3-as állásnál lecserélte edzője. A Düsseldorf összesítésben szintén 1-1-re áll a Berlinnel: Hiezl Balázsék előbb büntetőkkel 2-1-re kikaptak, majd 5-2-es győzelemmel egyenlítettek. A magyar csatár első meccsen csapata egyetlen góljánál gólpasszos volt, másnap 1+1-gyel járult hozzá a győzelemhez. A Kaufbeuren elvette a Landshut pályaelőnyét és 2-0-ra vezet párharcában, előbb idegenben büntetőkkel nyertek 4-3-ra, majd hazai pályán rendes játékidőben ugyanúgy 4-3-ra. Rokaly Boldizsár Richárd előbbin gólpasszos, Farkas Bence utóbbin gólpasszos volt.

Egyesült Államok, NAHL

Az Odessa Jackalopes büntetőkkel 5-4-re verte az El Pasot, Orosz Gergely 89.7%-kal védett, a rávezetéseknél az ellenfél mindhárom kísérletét hatástalanította. A New Jersey Titans előbb 4-0-ra majd 6-0-ra verte a Johnstownt, kedden 3-0-ra kikapott a Philadelphia Rebels ellen. Keresztes Levente a második mérkőzésen 1+1-gyel zárt. Az Odessa saját divíziója ötödik, míg a New Jersey a második helyen áll.

Egyesült Államok, NCDC

A Connecticut Jr Rangers előbb 8-0-ra alulmaradt a Jersey Hitmen ellen, majd 5-3-ra a PAL Islanders is legyőzte őket. Tóth Tamás a második találkozón gólt lőtt, Banga Nándor nem szerzett pontot. A Rockets HC büntetőkkel 5-4-re verte a PAL-t, majd 3-2-re alulmaradt a Jersey Hitmen ellen: Kocsis Botond nem iratkozott fel a jegyzőkönyvbe.

Egyesült Államok, USPHL Premier

A South Shore Kings a Springfield Picstől 4-3-ra, az Islanders HC-t 3-2-re kapott ki. Horváth Donát előbbin gólpasszos volt, utóbbin 1+1-gyel zárt. A South Shore Kings a 9 csapatos divízió nyolcadik helyén zárt, a rájátszás első körében a divízióelső Northern Cyclonesnal játszik. A Carolina Jr Hurricanes előbb 5-2-re majd 3-0-ra verte a Charlotte Rusht: Kaibás Kornél nem játszott, Chmelik Levente cserekapus volt. A Carolina negyedik helyen végzett csoportjában, az első kiemelt Charlotte Rush-sal játszik majd az első körben.

Egyesült Államok, USPHL Elite

Varga Zaránd góljával a Potomac Patriots 2-1-re verte a Richmond Generalst, Csémi Dávid nem szerzett pontot.  Az alapszakaszból egy forduló van még hátra.