Innentől már nem hibázhat a címvédő

A Sportklub győzelmi kényszerben lép jégre, ha vesztesen hagyja el a jeget Brassóban, hat év után nem jut el a legjobb négy közé az Erste Ligában.

Vasárnap helyi idő szerint 18:30-kor – magyarországi idő szerint 17:30-kor – kezdődik a Corona Brasov–SC Csíkszereda negyeddöntős párharc ötödik mérkőzése. Sok minden történt az elmúlt egy hétben: a brassóiak hiába húzták be az első meccset, a Sportklub hétfőn elvette a Corona pályaelőnyét, ám ezt követően mindkét hazai találkozóját elbukta, így 3-1-es brassói vezetéssel utaztak vissza a csapatok az alapszakaszban előrébb végzett együttes otthonába. A két csíkszeredai mérkőzésen úgy győzött 5-2-re és 5-1-re a brassói együttes, hogy előbb 28-23-ra, aztán 37-29-re vitte a kapura lövési mutatót a Sportklub. A rájátszás előtt érkezett vezetőedzőnek, Jeff Paulnak rendbe kell tennie a címvédő védekezését, mert úgy tűnik, kollégájának, Dave MacQueennek ez sikerült a két brassói összecsapást követően. A csíkiak legjobbja eddig David Stach, aki a négy negyeddöntős meccsen 4+3 pontot gyűjtött, mindegyik találkozón 1-1 gólt szerezve. A Coronánál Radim Valchar és Pavlo Boriszenko egyaránt 1+6 ponttal bír, míg Kevin Domingue és Chase Schaber egyaránt 4-4 alkalommal volt eredményes. Legutóbb a 2016/17-es szezonban fordult elő, hogy a Sportklub nem jutott be az elődöntőbe, azóta rendre ott volt a legjobb négy között.

brascc_230219_1

fotó: Corona Brasov

Corona Brasov–SC Csíkszereda 5-2

Hiába rohamozott mindent egy lapra feltéve a Sportklub, a brassóiak megszerezték a negyedik győzelmüket, így ők jutottak be az Erste Liga elődöntőjébe.

MacQueen mester nem változtatott az összeállításon a pénteki mérkőzéshez képest, míg Jeff Paul ezúttal Rokalynak szavazott bizalmat a negyedik sorban. Fodor Csanád nem húzott szerelést az ötödik mérkőzésre. A kapukban Polc és Adorján kezdtek. Rögtön bekezdett a Brassó: 22 másodperc elteltével Valchar kétszer is próbálkozott, a második lövés Adorjánról Gliga elé pattant, aki nem hibázott üres kapura (1-0). A folytatásban remek tempójú oda-vissza hoki vette kezdetét, egyik hálóőr sem unatkozott, egy alkalommal Polc óriásit védett bottal. A 13. minutumban Milan gyönyörűen cselezte be magát a ketrec elé, majd rendkívül rutinosan a gólvonalon túlra húzta a pakkot (1-1). Nem sokáig örülhettek a vendégek, ugyanis kettő perccel később egy támadóharmadban elcsent korongot Valchar Schaberhez továbbított, a kanadai csatár pedig éles szögből óriási gólt ragasztott a felsőbe. (2-1). Kevéssel a harmadzáró dudaszó előtt Kóger és Schaber koprodukciója kis híján gólt eredményezett, remek játékrész után vonulhattak pihenőre a csapatok.

Sportszerű mederben folyt a találkozó, az első kisbüntetést Garciára fújták rá Soósék a 24. percben. Az emberfór rémálomszerűen alakult a csíkiak számára: Schaber ugrott ki szólóban, a brassóiak 10-esét csak szabálytalanság árán tudták hatástalanítani, így következhetett a rávezetés, amit a Corona támadója magabiztosan értékesített (3-1). Nem szegte a székelyek kedvét az újabb bekapott gól, Sofronék becsülettel rohamoztak, Polc újra kulcsfontosságú szituációkban jelentett stabilitást csapatának. Ezt követően mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, a rohanásból az óriási energiákat mozgósító Sportklub jött ki jobban: Reisz középre tett korongjába Becze szúrt bele kiváló ütemben, Polc ezúttal tehetetlennek bizonyult (3-2).

A 48. percben Adorjánnak nem sikerült megszelídíteni egy kellemetlenül pattogó korongot, így a játékszer Domingue elé került, a légiós támadó nem hagyta ki a kihagyhatatlant (4-2). A bekapott gól megtörte a vendégek lendületét, az utolsó tíz percben békés mederben csordogált a találkozó, a Sportklub – néhány próbálkozást leszámítva – nem tudott komolyabb nyomást helyezni Kógerékre. Sills 1:55-tel a vége előtt megszerezte csapata ötödik találatát üres kapura (5-2), így a brassóiak magabiztos győzelemmel zárták le a párharcot a Sportklub ellen.

Erste Liga, Patinoarul Olimpic Brasov, 1450 néző. Játékvezetők: Soós, Soós, Muzsik, Magyar.
Polc: 94,4% (Toth)
Adorján: 91,1% (Simo)