Halász Béni 22 védés mellett gólpasszt jegyzett

NCAA-s kapusunk mellett csapattársa, Papp Kristóf is remekelt az 1+1 pontjával. Vay Ádám 44/45-ös védési mutatót produkált, Szabad Kevin gólt lőtt.

Galló Vilmos sűrű napokon van túl, a Linköping kedden, csütörtökön és szombaton is SHL-meccset játszott. A LHC előbb 3-2-re alulmaradt túlórában a HV71-gyel szemben, aztán 6-3-ra kikapott az Oskarshamtól, majd 5-4-re verte a Röglét, jelenleg a playoff-kvalifikációt érő 10. helyen áll. Galló nem szerzett pontot.

Sebők Balázs szintén háromszor lépett jégre. Az Ilves kedden 2-0-ra győzött a JYP ellen, pénteken 2-0-ra kikapott a Tapparától a városi rangadón, szombaton 3-2-re legyűrte túlórában a KooKoo-t. Sebők nem szerzett pontot.

A HKM Zvolen kedden és pénteken sem tudott gólt lőni aktuális Extraliga-bajnokiján. Karol Csányiék előbb Nagymihályon kaptak ki 3-0-ra, aztán a Slovan 2-0-s sikernek örülhetett Zólyomban.

Amikor legutóbb foglalkoztunk légiósainkkal, Falus Ádám és Kiss Zsombor csapatai 2-2-es összesített állásnál jártak a svájci másodosztályban. Azóta véget ért a negyeddöntős párharc: a GCK Lions hosszabbításban 4-3-ra, majd szintén túlórában 5-4-re nyert, így Falusék 4-2-es összesítéssel továbbjutottak.

A Västeras szerdán és pénteken is számolt Hadobás Zéténnyel. A VIK 6-2-re győzött a Vita Hästen ellen, aztán 3-1-es vereséget szenvedett a Mora IK otthonában. A magyar hátvéd mindkét meccsen begyűjtött 1-1 kisbüntetést.

Február 22-én megkezdődött a lengyel bajnokság rájátszása. A KH Energa Torun szerdán és csütörtökön az Unia Oswiecim otthonában játszott, és lőtt gól nélkül maradt: az alapszakaszban előrébb végzett hazaiak 5-0-ra és 4-0-ra verte a Szécsi Patrikkal és Szűcs Istvánnal felálló vendégeket.

Bálizs Bencéék több sikerrel jártak, a JKH GKS Jastrzebie elvette a katowiceiek pályaelőnyét. Csütörtökön a magyar kapus együttese 5-2-re kikapott, ám pénteken 6-2-re győzött. Bálizs előbb 32/37-es, másnap 28/30-as védési mutatót hozott.

Vay Ádámék csütörtökön a Gherdeina otthonában 2-1-re győztek hosszabbításban, szombaton pedig 3-2-re verték a Zeller Eisbärent, aminek köszönhetően nagy lépést tettek a középszakaszból való továbbjutás felé. Vay a csütörtöki meccsen védett, 44/45-ös mutatót hozott.

Kánya Tamás pénteken 5-2-es vereség részese volt az Eispiraten Crimmitschauban a Kassel Huskies ellen.

A Northern Michigan két győzelemmel zárta az NCAA-alapszakaszt. Az NMU pénteken és szombaton is 4-2-re nyert a Bowling Green ellen, előbbi találkozó kiemelkedően jól sikerült légiósainknak: Papp Kristóf 1+1 ponttal zárt, Halász Béni a 22 védése mellett gólpasszt jegyzett. Halász másnap 24/26-os mutatóval zárt.

Szombaton Szabad Kevinék 4-1-re győztek Meranóban, a végeredményt Szabad Kevin állította be az 54. percben.

A Coventry Blaze szombaton még nem nevezte Rajna Miklóst, a magyar kapus nélkül 5-3-ra nyert Sheffieldben.