Végéhez közeledik az U21-es alapszakasz

Az Újpesti JA simán verte a BJA-t, majd a folytatásban kitömte a DEAC-ot. A FEHA19 13 mezőnyjátékossal is győzni tudott. Heti utánpótláskörkép.

U21

A hétközi fordulóban a FEHA19 Németh Zalán, Dézsi és Csölle góljaival lenullázta a listavezető DVTK-t, a 3-0-ra megnyert mérkőzésen Remete Gergő 26 védéssel ért el shutoutot. Karda Norbert hiába triplázott a DEAC csapatában, a Vasas erős második harmadának köszönhetően 7-4-re nyert Debrecenben. A középső játékrészben 5 gólt ütöttek Jánosi Csaba fiai, mindegyik találatukat más-más játékosuk ütötte. Az Újpesti JA Erste ligás játékosaival kiegészülve 4-1-re verte a Budapest Jégkorong Akadémiát: Hrabák, Szalmás és Erdőhelyi góljaival 25 perc után már hárommal mentek a lilák, Erdei Krisztián 97%-kal zárt a kapuban. A hétvégén a 3 csatársorral és 4 védővel kiálló FEHA19 is legyőzte a BJA-t:  a fehérvári akadémia Csata Sebestyén és Grin góljaival 2-1-re nyert, a hazaiaknál Csibi Dávid 97%, a vendégeknél Straubinger Zoltán 94,4%-kal védett. A DVTK Jegesmedvék a duplázó Tóth Péter vezérletével 5-1-re győzött a Vasas vendégeként, Hegedüs Levente 96%-kal dolgozott a vasak között. A miskolciak Popov két perces kiállítása alatt két emberhátrányos gólt is ütöttek. Az Újpesti JA vasárnap este kiütötte a DEAC-ot: a lila-fehérek két harmad után már hét góllal is vezettek, a végeredmény 8-2 lett. Antal Barnabás 2+2-vel, Laskawy és Szabó Rácz 3-3 ponttal zárt. Két fordulóval az alapszakasz vége előtt az A csoportot továbbra is a DVTK vezeti négy ponttal megelőzve a FEHA19-et és héttel az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó ÚJA-t.

U18, Ausztria

Lezárult az osztrák ifjúsági bajnokság középszakasza. A felsőházban a FEHA19 előbb hazai pályán 3-0-ra legyőzte az Újpesti JA-t – Hajdú Martin 32 védéssel hibátlanul zárt –, majd Salzburgban büntetőkkel 4-3-as, Klagenfurtban 7-3-as vereséget szenvedett. Az Újpest is vereséggel zárta klagenfurti kiruccanását, 6-1 lett a végeredmény, az Okanagan pályáján viszont 3-1-es győzelemnek örülhettek Franyó Krisztiánék. A 12 mérkőzéses felsőházat a Klagenfurt nyerte a Salzburg és az UTE előtt, a negyedik helyen a FEHA19, az ötödiken az Okanagan végzett.

Az alsóházban a DEAC hosszabbítást követően 3-2-re alulmaradt a DVTK ellenében, így a hajdúságiak lemondhattak a playoff-szereplésről. A számukra tét nélküli utolsó fordulóban a DEAC hazai pályán kikapott a Vasastól, a káposztásmegyereik később sikerrel vették az Eishockey Akadamie Österreich jelentette akadályt is. A felső-ausztriai akadémiát a BJA is legyőzte, majd a fővárosiak a záró fordulóban Miskolcról is elhozták a pontokat. Az alsóház első három helyezettje, a Vasas, a BJA és a DVTK bejutott az osztrák bajnokság rájátszásába, míg a negyedik DEAC a magyar ligában folytathatja.

U18

A magyar csoport középszakaszának első körében az FTC hazai pályán szoros mérkőzésen verte a Sportországot, míg a Kárpáti Farkasok a HKB ellen tartották otthon a pontokat. A 6 csapatos középszakasz első helyezettje a rájátszásba jut, míg a második és a harmadik helyen végző együttes a DEAC-cal és az SZJA-val játszhat majd playoff-kvalifikációt.

U16

Elkezdődött a serdülők rájátszása. Az egyik fél második győzelméig tartó negyeddöntők első mérkőzésén az Újpesti JA 3-0-ra verte a DVTK-t, a BJA 5-0-ra legyűrte a HKB-t, míg a FEHA szoros 2-1-es meccsen bizonyult jobbnak a BJA U15-nél. A Vasas–SZJA párharc február 14-én kezdődik.